Seksas per nėštumą: ABC

Nėštumo metu gali atrodyti, kad viskas aplinkui kelia grėsmę kūdikiui. Lytiniai santykiai – ne išimtis. Nėščios moterys ir jų partneriai dažnai galvoja apie tai, ar seksas per nėštumą yra saugus. Ar tai gali sukelti persileidimą? Ar tai kaip nors gali pakenkti vaisiui? Ar yra sekso pozų, kurių reikėtų vengti?

Šiame tekste pasistengsime kuo aiškiau atsakyti į šiuos ir panašius klausimus, kurie gali iškilti laukiant šeimos pagausėjimo. Visą informaciją patvirtino ginekologijos specialisčių įkurta Mergaičių ir moterų akademija.

Seksas per nėštumą – ar tai saugu?

Į šį klausimą galima atsakyti gana užtikrintai – taip, mylėtis nėštumo metu yra saugu, nebent gydytojas akušeris ginekologas pataria elgtis kitaip, pavyzdžiui, esant persileidimo arba priešlaikinio gimdymo tikimybei. Besivystantį kūdikį saugo gimdoje esantys vaisiaus vandenys, taip pat stiprūs motinos gimdos raumenys. Tad sekso metu pavojus kūdikiui negresia.

Vis dėlto, dėl bendro saugumo kai kurie gydytojai pataria vengti lytinių santykių paskutinėmis nėštumo savaitėmis, manydami, kad spermoje esantys hormonai, vadinami prostaglandinais, gali paskatinti gimdos susitraukimus.

Dažnai kalbama apie oralinį seksą – jo metu taip pat reikia elgtis atsargiai. Užsiimant seksu, partneris neturėtų pūsti oro į makštį. Pučiamas oras gali sukelti oro emboliją (kraujagyslės užsikimšimą oro burbulu), tai gali baigtis labai liūdnai ir motinai, ir kūdikiui.

Vibratoriai ir nėštumas – ar tai suderinama?

Tikrai taip! Tačiau kiekvienu atveju būtina pasitarti su gydytoju akušeriu ginekologu. Giluminio G taško vibratorius veikia kaip vyro varpa: makšties sienelės ir gimdos kaklelis veikiami mechaniškai, todėl jų pažeidimo rizika yra minimali, jei vibratorius tinkamai naudojamas. Egzistuoja kelios išimtys, kai vibratoriaus vidinei stimuliacijai negalima naudoti: tai gimdos kaklelio nepakankamumas, placentos pirmeiga bei makšties ir gimdos kaklelio uždegimas. Tad visada labai svarbu apie tai pasikalbėti su gydytoju.

Klitorinis vibratorius stimuliuoja klitorį, tai išorinė stimuliacija, tad kūdikiui tai tikrai nėra pavojinga.

Ar nėštumo metu reikia naudoti prezervatyvus?

Taip, nėštumo metu svarbu nepamiršti paprastų saugos priemonių. Pavyzdžiui, prezervatyvų. Jeigu partneris (-ė) turi aktyvią arba neseniai diagnozuotą lytiškai plintančią infekciją, prezervatyvas yra būtinas. Lytiniu keliu plintanti infekcija nėštumo metu gali sukelti rimtų sveikatos problemų tiek motinai, tiek kūdikiui.

Nėštumo metu sumažėjo noras mylėtis – ar tai normalu?

Jeigu šiuo ypatingu laikotarpiu mylėtis nesinori, tai yra visiškai normalu. Susikurti intymią atmosferą galima ir kitais būdais: bučiniais, glamonėmis, masažais, prisilietimais. Svarbiausiai atvirai kalbėtis su savo partneriu (-e) ir išsakyti savo poreikius.

Sekso terapeutė ir licencijuota santuokos ir šeimos terapeutė Holly Richmond sako, kad geriausias laikas mylėtis nėštumo metu – antras trimestras. Rytinis pykinimas jau praėjęs, kūno formos pasikeitusios dar visai nedaug, tad mylėtis patogu.

Jeigu mylėtis nesinori tik dėl to, kad darosi nepatogu, galite išbandyti keletą paprastesnių ir patogesnių pozų. Pavyzdžiui, vengti gilaus įsiskverbimo ir intensyvaus judėjimo. Geriau gulėti vienam priešais kitą ir mylėtis gulint ant šonų. Taip pat galima išbandyti šuniuko pozą.

Jeigu moteris jaučia, kad jos dubens dugno raumenys pernelyg įsitempę ir įsiskverbimas yra nemalonus, galima išbandyti vandens pagrindo arba kuo natūralesnius lubrikantus geresniam slydimui. Taip pat nereikėtų pamiršti ir ilgesnių įžangų, kurios padės labiau susijaudinti.

Vandens pagrindo lubrikantas „Generous Gel“

vandens pagrindo lubrikantas „GENEROUS GEL“

Vandens pagrindo lubrikantas „Gentle Classic“

Vandens pagrindo lubrikantas „Gentle Classic“

Vandens pagrindo lubrikantas „Au Naturel“

Vandens pagrindo lubrikantas „Au Naturel“

Svarbiausia klausytis savo kūno. Jeigu mylėtis nesinori – viskas puiku, to nereikia nieko daryti per prievartą. Atsipalaidavimas ir ramybė šiuo laikotarpiu yra svarbiausi.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.