Partneris (-ė) masturbuojasi, ar tai normalu?

Jeigu kažkada „prigavai“ savo partnerį (-ę) masturbuojantis, greičiausiai pasijutai nepatogiai ir sunerimai dėl jūsų poros seksualinio gyvenimo. Ar tai reiškia, kad per mažai mylitės? Ar jam (jai) neužtenka laiko kartu? Ar aš jo (jos) nebetraukiu?

Masturbacija apsupta daugybės mitų ir stigmų, tad nenuostabu, jeigu žmogus jaučia nerimą, kai jo partneris (-ė) masturbuojasi, nors jų santykiai sveiki, pora yra laiminga. Šiame tekste pakalbėsime apie tai plačiau – kodėl net ir esant santykiuose masturbacija yra visiškai normalus reiškinys, dėl kurio neverta nerimauti.

Kodėl masturbuotis, net ir esant santykiuose, yra gerai?

Žmonės dažnai mano, kad jeigu jų partneris (-ė) masturbuojasi, tai yra ženklas, kad jie nenori su jais mylėtis. Tačiau svarbu žinoti, kad seksas ir masturbacija yra dvi skirtingos veiklos. Masturbacija dažnai yra atrodo gėdinga ir laikoma žemesne, ne tokia svarbia seksualine veikla nei įprastas lytinis aktas su partneriu (-e). Patikiname, kad taip nėra.

Žmonės masturbuojasi dėl daugybės skirtingų priežasčių ir nė viena iš jų nėra susijusi su seksualiniu poros nepasitenkinimu. Vieni masturbuojasi norėdami atsipalaiduoti, kitiems ši veikla padeda užmigti. Dar kiti tokiu būdu tyrinėja savo kūną, nugali nuobodulį, apmąsto seksualines fantazijas. 

Įmonės „Tenga“ atliktas tyrimas parodė, kad vis daugiau žmonių masturbaciją pradeda vertinti kaip svarbią rūpinimosi savimi dalį. Respondentai iš Didžiosios Britanijos masturbaciją įvertino kaip atpalaiduojančią veiklą, prilygstančią muzikos klausymui ar maudynėms karštoje vonioje. O atsipalaidavęs, pasitikintis savimi žmogus greičiausiai bus laimingesnis, jo romantiniai santykiai bus sveikesni.

Žinoma, partneris (-ė) gali masturbuotis ir dėl didesnio savo libido. Jeigu partnerių seksualinis potraukis skiriasi ir nesinori vienam kito spausti, masturbacija yra puikus dalykas.

Tad ar verta nerimauti?

Tikrai neverta. Jei jūsų partneris (-ė) masturbuojasi retai, mažai tikėtina, kad tai ženklas, kad jūs jo (jos) nebetraukiate. Masturbaciją galima paaiškinti didesniu lytiniu poreikiu ar tiesiog noru greitai patirti malonumą. Galbūt partneris (-ė) mato, kad šiuo metu esate be nuotaikos ar užsiėmusi (-ęs), todėl nusprendžia jūsų netrukdyti ir malonumą patirti pats (pati).

Tad atsakydami į klausimą, ar normalu, kai partneris (-ė) masturbuojasi, patvirtiname – taip, tai visiškai normalu. Žinoma, nebent masturbacija yra pernelyg dažna ir gali būti laikoma priklausomybe.

Neuropsichologė ir santykių trenerė daktarė Cynthia L. Dougherty sako, kad masturbacija yra natūralus biologinis potraukis, būdas mylėti ir gerbti save. Nė vienas lytinis aktas nėra geresnis už kitą – oralinis seksas nėra geresnis už masturbaciją, analinis – už įprastą lytinį aktą ir panašiai. Tad tikrai nereikia atsisakyti kurios nors sekso formos – kodėl nesimėgauti visomis?

Jeigu masturbacija daro neigiamą įtaką jūsų santykiams…

Kartais žmonės suvokia partnerio masturbaciją kaip grėsmę, asmeninį atstūmimą ar išdavystę. Jeigu tai tikrai neramina – pasikalbėkite. Sveiki santykiai yra susiję su partnerių poreikių aptarimu, labai svarbu išgirsti vienas kitą. Be abejo, visada galima kreiptis ir į specialistus – konsultacija su sekso terapeutu gali padėti partneriams užmegzti atviresnį dialogą apie seksualinius poreikius, įskaitant masturbaciją.

Atviros ir nuoširdžios diskusijos apie seksualinį potraukį, įskaitant norą masturbuotis, gali padėti išvengti kaltės ar gėdos jausmo. Jei vienas iš partnerių masturbuojasi, bet tai slepia, toks elgesys iš tikrųjų gali sukelti nerimą ir tapti nesusipratimų priežastimi. Tad drąsiai apie tai kalbėkitės!

Jeigu nežinote, kaip pradėti šį iš pažiūros nelengvą pokalbį, darykite tai žaidimo forma. Būtent tam ir sukūrėme „Nebegėdos“ kortas „Mudu“ – jose rasite daugybę įvairių intymių klausimų, pradedant seksualinėmis fantazijomis, baigiant pokalbiais apie poreikius ir malonumą. Galima įsigyti tiek popierinį, tiek skaitmeninį kortų variantą – abu formatai padės užmegzti atvirą ir ir labai svarbų pokalbį.

Partneris(-ė) masturbuojasiTaip pat skaityk: Ar turi priklausomybę nuo sekso?

Komentarai (1)

  • Ri

    Yra dar vienas masturbacijos variantas- kai masturbuojamasi vietoj sekso. Ir niekas man neišaiškins, kad tai gerai santykiams.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.