Ar normalu bendrauti su eks?
Nesvarbu, ar skyrybos buvo jūsų, ar partnerio (-ės) sprendimas, išbraukti iš savo gyvenimo žmogų, su kuriuo dalijotės paslaptimis, svajojote apie ateitį, kuris jums tuo metu buvo pats artimiausias, gali būti labai sunku.
Vis dėlto bendravimas su buvusiais partneriais dažniausiai yra lydimas daugybės iššūkių ir moralinių dilemų. Ar normalu tai palaikyti ryšį, priklauso nuo daugelio veiksnių: kokie jūsų santykiai šiuo metu? Kaip atrodė jūsų bendravimas anksčiau? Kodėl išsiskyrėte? Ar šiuo metu turite partnerį (-ę) ir jeigu taip, ar jį (ją) tai kaip nors veikia? Ir svarbiausia – kodėl apskritai norite palaikyti ryšį su savo buvusiais?
Kodėl kartais norisi palaikyti ryšį su buvusiais partneriais?
Iš tiesų tų priežasčių toli ieškoti nereikia – šis noras yra visiškai normalus, nes:
- Abu vis dar emociškai vienas prie kito prisirišę. Kurį laiką su tuo žmogumi dalijotės intymiausiomis akimirkomis, svarbiausiais išgyvenimais, begaline meile, tad gali būti sudėtinga visiškai nutraukti visus ryšius.
- Kasdien lydi nostalgija ir malonūs prisiminimai. Mintys apie laimingesnius laikus ir su praeities santykiais susijusi nostalgija gali labai vilioti pradėti pokalbį su buvusiuoju (-iąja). Tai gali bent trumpam užtikrinti taip trokštamą komfortą, ypač jei jaučiatės vieniši ar patiriate stresą. Tiesa, labai svarbu suvokti skirtumą tarp nostalgijos ir tikrovės. Kartais romantizuojame praeities santykius, net jeigu jie nebuvo tobuli. Tad svarbu atskirti, kur yra realybė, o kur tik mūsų pačių fantazija.
- Tampa sunku suprasti savo jausmus. Kartais žmonės ir toliau bendrauja su savo buvusiaisiais, nes po išsiskyrimo iki galo neįsisąmonina savo jausmų. Galbūt vis dar jaučiate romantinius jausmus, o gal yra neišspręstų konfliktų, bijote patirti vienatvę ir panašiai.
- Draugystė vis dar yra stipri. Be romantiškų santykių, kai kurios buvusios poros nuoširdžiai vertina vienas kito draugystę, ypač jeigu skyrybos nebuvo kupinos pykčių ir kaltinimų vienas kitam. Buvę partneriai gali vertinti užmegztą ryšį ir norėti palaikyti platoniškus santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir rūpesčiu.
- Sieja bendras socialinis ratas. Susidūrimas su buvusiu partneriu gali būti neišvengiamas, jei socialinis ratas yra bendras arba abudu turi bendrų interesų, kurių nei vienas, nei kitas neatsisakė ir po skyrybų. Bendravimas su buvusiais partneriais gali pasitarnauti socialinėje aplinkoje ir išvengti nejaukumo susitikus.
Tad ar įmanoma būti draugais su savo eks? Iš tiesų vieno atsakymo nėra ir turbūt niekas nežino geriau, nei jūs patys.
Viena vertus, prisiminimai apie ankstesnius santykius gali kliudyti dabartiniams santykiams, į kuriuos turėtumėte sutelkti visą savo dėmesį. Jūsų naujasis partneris turėtų jaustis ypatingas, nes jis yra vienintelis žmogus, kurį mylite.
Ir nors pokalbis su buvusiuoju gali atrodyti nepavojingas, labai svarbu elgtis atsargiai ir apsvarstyti tokių veiksmų pasekmes.
6 priežastys, kodėl nereikėtų bendrauti su eks
Toliau pateiksime kelias priežastis, kodėl bendravimas su eks vis dėlto nėra labai gera mintis.
Kad pradėtumėte gyti, reikia laiko atskirai
Iš karto po išsiskyrimo atsiriboti nuo bet kokio kontakto su buvusiu partneriu yra naudinga. Tai laikas nustatyti ribas. Šis laikas atskirai leidžia paleisti, išliūdėti prarastus santykius ir išlaikyti tam tikrą atstumą. Šis procesas turi trukti ne mažiau kaip 6 mėnesius. Jeigu po tokios pertraukos vis tiek norite būti draugais, galbūt jums iš tiesų verta palaikyti draugystę.
Vienas iš jūsų vis dar gali jausti šiltus jausmus kitam
Paprastai vienas žmogus labiau inicijuoja skyrybas nei kitas. Todėl tikėtina, kad vienas iš poros dar gali mylėti kitą. Kartu leisti laiką, kai puoselėjate romantiškų troškimų, yra neprotinga. Pagalvokite, ar daug laiko praleidžiate puošdamiesi, stengdamiesi atrodyti nuostabiai ir gundančiai, kai einate susitikti su buvusiais.
Bendravimas su buvusiuoju, kai tvyro jausmai bet kuria kryptimi, neleidžia sielvartauti dėl santykių praradimo ir išjausti viską, kad judėtumėte pirmyn.
Jaučiama seksualinė įtampa
Po išsiskyrimo greičiausiai liks seksualinės chemijos likučių – juk ne taip seniai kartu miegojote. Jei išsiskyrimas įvyko neseniai, tie seksualiniai jausmai tikriausiai vis dar juntami. Tai tikrai apsunkina žaidimą „tik draugai“, jei vis dar trokštate atsidurti lovoje su buvusiuoju (-iąja).
Ieškote naujų rimtų santykių
Būkime atviri: kai leidžiate laiką su buvusiuoju, tai reiškia, kad turite mažiau laiko ir jėgų susitikti su potencialiais naujais partneriais. Be to, kai jūsų emocinius poreikius tenkina buvęs (-usi) partneris (-ė), mažiau tikėtina, kad atversite širdį kitam žmogui. Tiesą sakant, neseniai atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie vis dar jaučia ilgesingus jausmus savo buvusiems draugams, paprastai turi mažiau sėkmingų santykių su naujais žmonėmis.
Tad vietoj dažnų ir niekur nevedančių susitikimų su buvusiaisiais, šią energiją geriau panaudoti kuriant naujus sveikus santykius, kurie turi potencialą ateičiai.
Jums labai įdomus jūsų eks romantinis gyvenimas
Labai dažnai matome, kad žmonės lieka draugai su buvusiais partneriais, kad galėtų stebėti jų pasimatymus ir bandyti daryti įtaką. Vienintelis svarbiausias klausimas, kurį reikia užduoti sau: „Jei mano buvęs (-usi) partneris (-ė) sutiktų naują žmogų ir beprotiškai įsimylėtų, ar aš tikrai būčiau laimingas (-a) už juos abu?“
Jei negalite nuoširdžiai atsakyti, kad jums būtų malonu ir patogu bendrauti su jais abiem, tuomet bendrauti su eks tikrai nevertėtų.
Taigi vienareikšmio atsakymo, ar turėtumėte palaikyti ryšį su buvusiuoju (-iąja), nėra. Tai asmeninis sprendimas, kuris priklauso nuo aplinkybių ir jūsų jausmų. Labai svarbu teikti pirmenybę savo emocinei gerovei ir atsižvelgti į tai, kaip šis pasirinkimas gali paveikti jūsų gyvenimą ir bet kokius galimus būsimus santykius.
Taip pat skaityk: Skyrybos: kas padės jas išgyventi?
Egle
Bendrauju! Praėjo 15 metų po issikirymo, buvom jauni, studentai, bet per tuos metus visa laiką paklausia vieno kito kaip laikomės. Esam ir susitike draugiškai.
Vertinam draugyste ir laiką kartu praleidom. Tai gyvenimo dalis. Tai tikriausia pasirinkimas, įtikti draugais, nei vienas kito nekęsti ar minėti blogų žodžiu.
Linkėti gero ir laimės kitam, daug sunkiau nei pasirinkti neapykanta ir ištrinti žmogų iš gyvenimo.
Žmonės ateina ir išeina, tik mūsų pasirinkimas kaip tai įvertinsim ir priimsim.