Begėdės mergos apie seksą

Emily Nagoski savo knygoje „Taip, kaip tau norisi” rašo:

„Nė viena mergaitė negimė nekęsdama savo kūno ir gėdydamasi savo seksualumo. Jūs to išmokote. Nė viena mergaitė negimė nerimaudama dėl to, kad bus pasmerkta, jei kas nors sužinos, koks seksas jai patinka. To taip pat turėjote išmokti. Taip pat turite išmokti, kad būti mylimai yra saugu, saugu būti savimi, saugu jaustis seksualiai su kitu žmogumi, kaip ir saugu būti vienai.”

Šis tinklalaidės epizodas – su daug juoko, nenorminės leksikos ir laisvės. Pakviečiau nuogų nimfų fotografę ir poetę Neringą Rekašiūtę, aktorę ir režisierę Juliją Šatkauskaitę, kurią matėte Nebegėdos stand upe Vilniuje ir aktorę bei stand uperę Mildą Noreikaitę, kurią matėte visuose Nebegėdos stand upuose.

Šias visas tris begėdes mergas pakviečiau pokalbiui apie seksą: gerą, prastą ir juokingą.

Kviečiu klausyti!

Dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai
Epizodo kūrėja/balsas/montažas Beata Tiškevič
Epizodo pašnekovės: Neringa Rekašiūtė, Milda Noreikaitė, Julija Šatkauskaitė
Garso inžinierė Kata Bitowt
Muzikos autorius Martynas Gailius
Iliustracijos autorė Aurelija Krikščiūnaitė

Komentarai (16)

 • Vyras

  Labai stereotipiškas mąstymas apie vyrus ir vyrų pokalbius apie seksą, merginos.

  reply
 • Ieva

  Nemažai internete galima rast podcastų įvairiom temom. Nu bet nei vienas taip gerai nesiklauso, kaip NEBEGĖDOS… Čia ant tiek laisvai, buitiškai viskas perteikiama, pasakojama, bendraujama. Nu super, tiesiog…super..

  reply
 • Justė

  Lauksim vyriškosios pokalbių versijos! 🙂

  reply
 • Miglė

  Merginos, deja pritariu pirmam komentarui. Gan stereotipiška ir banalu. Pati tema labai smagi ir laukiau gyvo, dinamiško pokalbio. Galbūt reikėjo paieškoti pašnekovių su platesne patirtimi.

  reply
 • Teen

  Smagiai pažvengiau klausydama, labai patiko. Daug dalykų labai taiklūs ir gyvenimiški

  reply
 • Nebebūsiu patogi.

  Jau kurį laiką buvau nusivylusi savo seksualiniu gyvenimu. Klausydama vos neapsiverkiau išgirdusi frazę apie moteris saugančias vyrų ego. Tai visiškai apie mane. Labai labai sunkiai ir itin retai patiriu orgazmą. Taip ir tai pripažindavau partneriui. Bet.. Vyrai su kuriais užsiiminėjau seksu, vis spausdavo mane patirti orgazmą, kol galų gale neištvėrusi spaudimo, ar jau? O šį kartą? Vis dar ne? aš jį suvaidindavau. Arba jie nustodavo stengtis.
  Kartais tie porno industrijos įteigti scenarijai visai neblogai veikdavo. Bet aš dabar supratau ko aš iš tikrųjų noriu! Toks jausmas, kad Jūs kalbate mano galvoje esančiais žodžiais, kurie buvo kažkur išsibarstę, užslėpti. Noriu, kad visų pirma mane mylėtų, mylėtų visą kūną, kaip visumą, o ne tik erogenines zonas, glamonėtų mane ir neskubintų. Ir aš ne vien guliu ir laukiu malonumo tik sau. Taip aš žinau, kad didelė dalis čia yra mano kaltės, dėl nemokėjimo tinkamai komunikuoti. Bet aš pabandysiu, nors ir šimtą kartų kalbėti ir rūpinsiuos kaip nebeįžeisti savęs. Nebesiaukoti vardan vaikino ego. O apie vyrus.. Gal turit kas kokią gudresnę frazę nei ‘eii tu visus tris metus per daug skubėjai pereiti prie reikalo’ arba ‘Aš noriu pajausti visu savo kūnu, kaip mane myli, o ne vien krūtine ir vagina.’ iki šiol bandžiau užuolankom, nelabai pavyko… Bet aš toliau bandysiu! Nebenoriu būti patogi, šis Jūsų pokalbis visiškai tai atskleidė. Pati nuo savęs tai slėpiau. Galvojau, kad myliu save, bet radau tą spragą, su kuria reikės susitvarkyti. Ačiū nebegėda! 💕

  reply
 • Eglė

  Labai smagus podcastas. Toks jausmas, kad sedėčiau su draugėm ir aptarinėčiau 😉
  Labai taikliai apie švietimą, ir liudna,kad ne visi tėvai apie tai šnekėjo, ir nebuvo kur ieškot informacijos (apart “panelės”) dabar jaunimas turi visas galimybęs viską išsigooglinti.
  O smagiausia apie savo kitą aš. Ir aš turėjau savo “kekšės” puse, kuri tik po daug alkoholio ir drąsos išlysdavo, bet dabartiniai santykiai mane atskleidė ir nebereik drąsinačio alkoholio ir jo atsisakiau.

  reply
 • Pagyventas

  Paklausėt kaip jaučiatės, tai deja labai prastai pasijaučiau paklausęs. Pasijaučiau užsikompleksavęs vyras su viena moterimi ieškantis, radęs, nuradęs sekso džiaugsmus. Skamba steriotipinis bendras fonas vartotojiškos visuomenes kur tikslas nusipirkti, “susišaudyt” išlukštenti kuo daugiau saldainių ieškant patinkančio įdaro. Kaip nesijausti dinozauru, iškasena…

  reply
 • Kristina

  Pirmiausia, manau, kad kaip serialas “Sex and the City” buvo seksualinio išsilaisvinimo ir tikriausiai praktinio feminizmo užuomazga populiarioje kultūroje pasaulyje, taip ir Nebegėdos veikla Lietuvoje yra nuostabi ir itin reikalinga pradžia su labai aktualiu turiniu įvairiausio amžiaus lietuviams. Taigi, šaunuolė Beata ir jos komanda! O antra, tikriausiai neįmanoma išvengti klaidų. Kaip minėto serialo herojė ištarė žodžius “good, good, honey. Sometimes they just need to hear it from a man” (galbūt šis pavyzdys ir buvo tyčinė ironiška seksistinė pastaba, tačiau ne visi žiūrovai taip interpretuoja – dauguma gali priimti tai tiesiogiai), taip ir per šį pokalbį didžiulė klaida buvo keturių moterų palinksėjimas, kad per apibūdintą situaciją pokalbio pradžioje, vienintelė išeitis buvo suvaidinti orgazmą, visiškai neprisiimant atsakomybės, kad abiejų partnerių pareiga yra komunikuoti… Galų gale, klaidos yra ištaisomos ir suteikia naujų įžvalgų – taigi būtų labai įdomu paskaityti/paklausyti pokalbio apie partnerių komunikaciją. Ačiū! 🙂

  reply
 • Silvija

  Labai jus suprantu. Ir pati ta patiriu. Bet jau apie metus stengiuosi nebebūti patogi 👌 mažais žingsneliais.
  Dar vienas nefainas dalykas, tai kai jau pasidaro kaip ir visai labai malonu, pagalvoji, o galbūt ši karta patiriu orgazma! o vyras tada baigia. Tada taip tikiesi, kad po savęs nepamirš ir manęs. Bet ne, reikia prašyti ir po to jautiesi lyg įdarbinęs tinginti darbuotoja. Viskas uzsiblokuoja ir orgazmas nutolsta kaip ryški saulė vandenyne 😁

  reply
 • Moteris

  Labai tikėjausi šviežio, įdomaus modernių moterų pokalbio apie seksą ir santykius. Deja labai banalu… Tiek moterys, tiek vyrai seksą vis dar “gauna” pasak jūsų. Kas apskritai yra seksas? Pati sueitis? Varpa į vaginą? Seksas prasideda nuo žmogiško kontakto, plaukų kvapo, rankos palietimo, nesvarbu ar tai vienkartinis aktas ar ilgalaikiai santykiai. Jūs labai daug juokiatės iš to, ką vyrai daro blogai, taip nuvertinamos moters rolę šioje sąjungoje. Tarsi vyras būtų sekso dirigentas, o moteris tik gavėja. Labai pritrūko gilesnio suvokimo ir pamąstymo apie tai. Ir dar – nėra vaginalinio orgazmo. Yra tik klitoris, bet jis daug didesnis nei matomas išorėje, visas klitoris yra 7-12 cm ilgio, mes matom ir liečiam tik pačią viršūnėlę. Likusi jo dalis yra vaginoje, tad kai moteris patiria tai, ką jūs vadinate vaginalinis orgazmu, yra klitorinis orgazmas, tik klitoris stimuliuojams iš vidaus.

  reply
  • Saule

   👏🏼👏🏼👏🏼

   reply
 • Marija

  nezinau, homoseksualu seksas geras, visiskai su abipusiu supratimu, nes nesu asmeniskai su tokiomis blogomis situacijomis ir nesileidziu jose sau buti. nera vietos skirstyti ar bicas ar pana blogai kazka daro, kuris kaltas.. reikia buti drasioms ir drasiems, nesileisti buti prastose, nepatogioae situacijose, nes yra taip, kaip patys nusprendziate, ne visi moka mintis skaityti ir gerai pazista tavo kuna savaime.. 😉

  reply
 • Metapliaura

  Mmmm, labai gerai, patiko..

  reply
 • Laiminga

  Labai šauniai susiklausė, merginos.
  Pati jau perlipau per 40 ir buvau save nurašiusi kaip tą, kuriai, deja, bet šiame gyvenime nelemta sužinoti, kas yra orgazmas. Tačiau sutikau žmogų, kuris manyje mato daug daugiau nei aš pati sugebėjau įžiūrėti, taigi po truputį, pamažu abiejų pastangų dėka atėjo ta diena! Taip, aš dabar jau žinau, koks tai nerealus jausmas! Be abejo, nebegėda.lt rasta informacija taip pat padėjo. Ačiū jūsų nuostabiam kolektyvui už puikų ir svarbų darbą.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.