BDSM: kaip tyrinėjamos ribos?

reiškia BDSM? Tai akronimas, sudarytas iš pagrindinių jį sudarančių ir plačiausiai taikomų praktikų: B – bondage reiškia susirišimą arba kitokiomis priemonėmis pasiekiamą kūno judėjimo suvaržymą; D – dominance nusako vaidmenį, kurį prisiima asmuo norintis kontroliuoti, valdyti, būti dominuojantis seanso veikėjas; S – subdominance įvardija vaidmenį, kurį atleikanti žmogus nori atsiduoti, tyrinėti paklusnumą, nuolankumą, paleisti kontrolę (S taip pat reiškia sadizmą); M – mazochizmą, potyrį, kuomet skausmas sukelia malonumą. Nemažai žmonių trumpinys BDSM sukelia asociacijas su neigiamais dalykais: smurtu, skausmu, pažeminimu ar keistais seksualiniais žaidimais persirengus odiniais rūbais. Tačiau žmonės, kuriems yra tekę dalyvauti BDSM santykiuose visada pirmiausia pabrėžia meilę, tarpusavio ryšį, norą suprasti savo partnerį ir atliepti jo slapčiausiems, intymiausiems poreikiams.

Kartu su Gediminu Rudžiu ir Rima Rudiene pasikalbėjome apie BDSM, ir apie tai, kaip jiedu sukūrė latekso brandą „Smooth Confess“, norėdami atsiskleisti patys ir padėti Lietuvos žmonėms tapti laisvesniais, atrasti įvairesnius savo polius.

Žmonės yra daugialypės asmenybės. Tai labai priklauso nuo tavo gyvenimo. Jei, pavyzdžiui, dirbi darbą, kuriame atlieki vykdančias pareigas, kur nuo tavęs daug kas nepriklauso, o tavo viduje gyvena Dzeusas, kuris nori viską valdyti, tai labai susipriešini su savimi. Tie žaidimai ir BDSM kontekstas yra tam, kad pasiektum balansą, atskleistum ir įgalintum kitą savo archetipinę pusę. Problema yra ta, kad mūsų visuomenėje nėra vietos visoms asmenybės pusėms ir reikia džiaugtis, kad yra BDSM, kur viską galima įgyvendinti, pasiekti harmoniją.

Epizodo vedėja: Julija Šatkauskaitė
Epizodo pašnekovai: Gediminas Rudys, Rima Rudienė
Garso režisierė: Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Ugnė Unguraitytė

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.