Dažniausios mūsų seksualinės fantazijos ir kas tas BDSM?
Iliustracija: Rugilė Merkevičiūtė
Seksualinės fantazijos yra tai, kas mus užkuria. Vieni renkasi jas pasilikti sau, o kiti nesivaržydami jas įgyvendina. Net jei manome, kad mūsų seksualinės fantazijos yra labai unikalios ir keistos, dauguma žmonių, nepaisant jų lyties ar seksualinės orientacijos, fantazuoja apie panašius dalykus.
Daugelį mūsų fantazijų galima suskirstyti į tris žanrus:
1. Seksas su keliais žmonėmis (grupinis seksas);
2. Seksas neįprastose, dažniausiai viešose vietose;
3. Galios ir kontrolės troškimas sekso metu (BDSM).
IŠ KUR KYLA SEKSUALINĖS FANTAZIJOS?
Seksualinės fantazijos dažniausiai atsiranda dėl įsisenėjusios rutinos intymiuose santykiuose, o jų realizavimas į gyvenimą įneša stiprų naujumo jausmą. Psichologė Lisa Diamond sako, kad savo galvose fantazijų scenarijus sukuriame iš to, ką visuomenė laiko tabu, uždrausta, ko negalime išreikšti kasdieniame gyvenime. Būtent uždrausti dalykai ir sukelia malonumą bei didesnį susijaudinimą. Ir tai nereiškia, kad panašių dalykų būtinai norime kasdien. Fantazijas gali sukelti bet kas – pamatytas filmas, perskaityta knyga, išgirstas pasakojimas. Daugiau nei 27 % vieno tyrimo dalyvių teigė, kad galia ir kontrolė yra jų mėgstamiausia seksualinė fantazija. Justin Lehmmiler tyrimas, pristatytas puikioje „Netflix“ dokumentikoje Sex, Explained taip pat parodo, kad beveik kiekvienam iš mūsų kyla į BDSM panašios fantazijos.
KAS YRA BDSM?
BDSM yra trumpinys, reiškiantis kelias sąvokas: surišimą ir bausmes (angl. bondage and discipline), galią ir paklusnumą (angl. dominance and submission), sadizmą ir mazochizmą (angl. sadism and mazochism).
BDSM apima gana platų intymų santykį. Dažniausiai tai siejama su gilesne nei įprasta erotika, nors seksu galima net ir neužsiimti. Dauguma BDSM veiklos aspektų yra naudojami nepaisant visuomeninių normų ar joms priešinantis.
Nors iš šalies gali pasirodyti, kad seksualinis scenarijus vyksta prieš vieno ar kito partnerio valią, jis iš tikrųjų yra tarsi žaidimas, vykstantis tik su visų dalyvių sutikimu. Tam, kad žaidimas būtų saugus, partneriai privalo jausti visišką pasitikėjimą vienas kitu. Paprastai iš anksto smulkiai aptariama, kokie veiksmai bus leidžiami bei koks žodis ar veiksmas bus nurodymas tuojau pat liautis.
Dažniausias BDSM modelis yra vieno žmogaus dominavimas, o kito – paklusnumas dominuojančiajam, savo valios perdavimas kitam, tačiau vaidmenys gali būti įvairūs, pasirinkti atsižvelgiant į dalyvių poreikius. Vadinamoje BDSM scenoje veiksmai, tarpusavio sutarimu įprastai kelia skausmą, reiškiamas pažeminimas ir judesių suvaržymas. Priešingai nei yra įprasta manyti, BDSM scenos dalyvio vaidmuo nieko nepasako apie jo polinkius būti auka ar agresoriumi kasdieniame gyvenime.
AR BDSM YRA FEMINISTIŠKA?
Tokie feminizmo atstovai kaip Gayle Rubin ir Patrickas Califia į BDSM žvelgia iš moters seksualumo išraiškos perspektyvos. Kai kurios homoseksualios feministės tikina, kad BDSM yra jų asmenybės ir seksualinės tapatybės dalis.
Žurnalistė Jessica Wakeman vienam žurnalui rašė galinti mėgautis teikiamu skausmu, dominavimu ir tuo pat metu būti aktyvi feministė. Ji pasakojo, kad BDSM fetišas nesiskiria nuo kitų fetišų, net jeigu čia yra įtraukiamas skausmas ir mušimas. Be to, tai, ką mes veikiame miegamajame, niekuomet neatspindi mūsų gyvenimo tikslų, vizijų ar to, kokie mes iš tikrųjų esame.
AR REIKĖTŲ SU PARTNERIU(-E) DALINTIS SAVO FANTAZIJOMIS?
Vis dėlto, seksualinių fantazijų išvengti praktiškai neįmanoma – jas patiria daugiau nei 97 % žmonių. Kai kurie seksologai teigia, kad mus seksualiai jaudinantys dalykai yra kaip kalba: negali to pamiršti, bet gali išmokti kažką naujo. Dalindamiesi savo seksualinėmis fantazijomis su partneriu(-e) galime suartinti, pagilinti ir sutvirtinti intymų tarpusavio ryšį.
Seksualinės fantazijos dažniausiai atspindi tai, kokio malonumo siekiame. Mūsų seksualumas yra speciali kalba, tik visai kitokia nei įprasti žodžiai. Tai kalbėjimasis su partneriu ir vienas kito pažinimas. Lygiai toks pat, kaip ir kiti bendravimo būdai.
NORIU IŠBANDYTI BDSM. NUO KO PRADĖTI?
1. Pokalbis – svarbiausia visa ko pradžia. Svarbu iškomunikuoti savus norus ir su partneriu apie tai padiskutuoti. Pasikalbėkite apie tai, koks žaidimas labiausiai jus jaudina.
2. Pokalbio metu svarbu nusistatyti ribas – kas leistina ir kas ne.
3. Sekso žaislai – vibratorius, antrankiai, analinis kaištis ir kiti. Į mūsų parduotuvę neseniai atkeliavo silikoniniai antrankiai Cuffies, galintys būti puiki atsipalaidavimo pradžia. Jie pagaminti iš tvirto ir visiškai saugaus silikono, todėl yra atsparūs ir idealiai tinkami naudoti įvairiose pozose.
4. Sugalvokite saugų žodį, kuris reikštų peržengtą ribą ir žaidimo pabaigą.
5. Nepamirškite pasirūpinti partneriu(-e) ir retkarčiais pasitikrinti, ar jis (ji) jaučiasi gerai, ar tai, ką darote, jam (jai) patinka.
Beje, šis straipsnis gali būti puikus pradžiamokslis. Gerų įspūdžių ir atradimų išbandant ką nors nauja!
Inga
Ačiū už straipsnį! Perskaičius iš kart parašiau savo vaikinui gigantišką žinutę, nes tiesiogiai nesugebėjau pasakyt jau kurį laiką apie savo fantazijas. Jis toks labiau “misionieriaus pozos” princas. Kas mane erzina. Dabar laukiu atsakymo. Laikykit už mane špygas. Haha
Pingback: Kada aš jau neištikima(s) ir kiti klausimai apie erotines fantazijas Nebegėda.lt
Pingback: Klausiame sekėjų: kokie partnerių veiksmai jus jaudina sekse? Nebegėda.lt
Pingback: Patarimai karščiausiam seksui telefonu Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: Nejaučiu aistros partneriui. Kaip į santykius sugrąžinti geismą? Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: „Dirty talk“ pradžiamokslis Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui