10 kalėdinių tradicijų jūsų porai: sekėjų pasidalijimai

Kalėdos yra ypatingas metas – net ir švenčių nemėgstantys sutiks, kad gruodis pilnas nepaaiškinamos magijos. Šį laiką norisi praleisti prasmingai ir išnaudoti tą šventinį šurmulį, tad žmonės paprastai susigalvoja smagių kalėdinių tradicijų. Vieni gruodį peržiūri visus Hario Poterio filmus, kiti savaitgalį verda karštą vyną ir keliauja prie eglutės, treti kiekvieną vakarą lupa mandarinus.

Šiandien norime pasidalyti 10 savo kalėdinių tradicijų poroms ir tikimės, kad bent keletą išmėginsite ir patys.

10 kalėdinių tradicijų jūsų porai

Galvodamos šias idėjas norėjome, kad jos būtų paprastos ir lengvai įgyvendinamos, nereikalaujančios per daug laiko ar išlaidų. Tad pirmyn – iki Kalėdų laiko dar yra, keletą šių tradicijų tikrai spėsite įgyvendinti ir jūs!

1. Kiekvienais metais įsigykite naują kalėdinį žaisliuką

Tai yra viena geriausių kalėdinių tradicijų poroms, ypač jaunavedžiams arba jau kurį laiką susituokusioms. Kiekvienais metais išsirinkite naują kalėdinį papuošalą, kurį pakabinsite ant savo eglutės. Darykite tą patį kiekvienais metais, kol po dešimtmečio ar kelių turėsite neįtikėtinai sentimentalią kalėdinę eglutę, ant kurios kabantys žaisliukai primins sėkmingą jūsų santykių istoriją.

Kad būtų įdomiau, tie žaisliukai gali atspindėti jūsų santykių metus. Jeigu jie buvo saldūs tarsi medus, rinkitės žaisliuką su meškiuku ar medaus koriu. Jeigu daug keliavote, galbūt rasite žaisliuką su lagaminu ar lėktuvu. Fantazijai ribų nėra. Kalėdinių žaisliukų ieškojimas ir pirkimas gali tapti nuostabia tradicija.

2. Suplanuokite kasmetinį romantišką pabėgimą

Nebūtina kur nors toli išvažiuoti – tikrai ne! Romantiškas pabėgimas gali būti ir bilietai į spektaklį ar koncertą, romantiška vakarienė restorane, kuriame dar nebuvote, apsilankymas muziejuje ar net čiuožinėjimas ant ledo. Jeigu galite sau leisti išvykti kur nors toliau, pavyzdžiui, į sodybą vidury miškų ar laukų, pilnų sniego, SPA, viešbutį ar bet kur kitur, tai būtinai ir padarykite. Skirkite laiko vienas kitam!

3. Kepkite, virkite – gaminkite!

Kalėdinis laikotarpis ypatingas ir tuo, kad galite palepinti savo gomurius vaikystę primenančiais skoniais ir su jauduliu laukti kalėdinio stebuklo. Galbūt vienam iš jūsų malonius pojūčius sužadina silkė pataluose, o kitam – šventinis mamos pyragas arba imbieriniai sausainiai… Pasidalykite vienas su kitu kulinariniais atsiminimais. O jeigu skonio iš vaikystės nepamenate, sugalvokite savo patiekalus, kuriuos norėtumėte gaminti kiekvienais metais. Tai taps maža jūsų tradicija, kurią ilgai galėsite puoselėti daugybę metų – visai kaip mes prisimename savo vaikystės Kalėdas ir šventinį stalą.

4. Pakabinkite kalėdines kojines ir stebinkite vienas kitą

Užsienyje labai madinga virš židinio kabinti kalėdines kojines ir dėti į jas dovanas – turbūt visiems teko tai matyti kalėdiniuose filmuose. Nors Lietuvoje tokios tradicijos nėra įprastos, jūs drąsiai ją galite įgyvendinti savo namuose. Advento pradžioje pakabinkite vienas kito kojines ir kas keletą dienų vis įdėkite po mažą staigmenėlę – nebūtina pirkti brangių daiktų. Tai gali būti kad ir šokolado plytelė, kvepianti žvakė, libido aliejukas iš „Nebegėdos“ ir panašiai.

5. Suorganizuokite „Friendsgiving“ savo draugams

Ar teko girdėti apie „Friendsgiving“ vakarienę? Tai tarsi Padėkos diena, tik prie stalo sėdint su draugų kompanija. Dailiai paserviruotas stalas, nuostabus maistas ir ilgi pokalbiai! Tai puiki ir linksma kalėdinė tradicija suaugusiesiems, nes draugų vakarienė paprastai būna ramesnė ir per ją galima labiau atsipalaiduoti nei per šventinę vakarienę su visa gimine, su kuria tikriausiai susitiksite per Kalėdas.

6. Savaitgalį pasidarykite kalėdinių filmų maratoną

Tokia paprasta tradicija, bet kiek daug šventinės nuotaikos ji dovanoja! Pasiruoškite užkandžių ir gėrimų, įsisupkite į antklodes ir atsipalaiduokite žiūrėdami tiek senus, tiek naujus kalėdinius filmus. Kai sakome „maratonas“, tą ir turime omeny – nepakilkite nuo sofos visą vakarą.

7. Parašykite vienas kitam kalėdinį meilės laišką

Kas gali būti mieliau už rūpestingai ranka užrašytus meilės ir dėkingumo žodžius? Metų pabaiga yra puikus laikas tai padaryti ir tuo pačiu parašyti keletą pasižadėjimų vienas kitam. Sudarykite ilgą sąrašą, už ką esate jam / jai dėkingi, pasakykite, kad labai mylite. Tokie laiškai taps nuostabia dovana, o kasmet vis norėsis skaityti ir atsiminti vienas kitam meilius žodžius. Pažadame, kad pilni sentimentų juos sklaidysite net ir po 10 metų, praleistų kartu.

8. Išeikite pasivaikščioti ir apžiūrėti miesto kalėdinių dekoracijų

Tradicija, kuri įžiebs kalėdinę nuotaiką net ir nenorintiems švęsti. Namuose pasišildykite karšto vyno, susipilkite į termosus, kad gėrimas ilgiau išliktų šiltas, ir pirmyn ieškoti gražiausiai papuoštų eglučių, namų, balkonų, pastatų ir kiemelių. Labai smagu šį pasimatymą susiplanuoti vakare, prieš miegą – tada ne tik mažiau žmonių, bet ir tyliau mieste, o ir prisikvėpavę gryno oro lengviau užmigsite.

9. Kartu aptarkite praėjusius metus

Šią tradiciją labai patogu puoselėti per Kalėdas – metai eina į pabaigą, kažin, ar tarpušvenčiu įvyks dar kas nors labai netikėto. Tad kurį nors vakarą pasigaminkite vakarienę ir vakarieniaudami aptarkite: kas šiemet jums įsiminė labiausiai? Už ką esate vienas kitam dėkingiausi? Ko linkite vienas kitam kitais metais? Apie ką svajojate, ką planuojate? Ką kitąmet norėtumėte pakeisti, kas šiemet jums nepatiko?

Tai labai smagus būdas ne tik aptarti įspūdžius, bet ir pažvelgti į savo santykius ir kryptį, kuria einate. 

10. Savanoriaukite

Dešimtuką norime užbaigti vienu nesavanaudišku pasiūlymu – savanoriavimu. Yra daugybė būdų, kaip galite padėti savo bendruomenei: aukoti maistą, ruošti ir dalyti maistą ar atlikti kokį nors darbą benamių prieglaudoje ar per šventes pasiimti globoti gyvūną, kuriam reikia pagalbos. Kalėdos yra gerumo metas, tad jums patiems bus labai gera suteikti kažkam šiek tiek laimės, paguodos ir pagalbos.

Jeigu savanoriauti nėra laiko, galite paaukoti kokiai nors ne pelno siekiančiai organizacijai, kuriai jūsų auka bus labai reikalinga.

Kokias kalėdines tradicijas puoselėja mūsų sekėjai?

Savo tradicijomis mielai sutiko pasidalyti ir begėdžiai mūsų instagramo paskyroje. Galbūt šie pasidalijimai padės pasisemti smagių idėjų!

Sekėjų vardai pakeisti, siekiant išsaugoti privatumą.

Laura: Kai miega vaikai, žiūrim kalėdinius serialus. Susikabinę.

Inga: Kūčių vakaras tik dviese, po vakarienės kartu žiūrime filmą, o jei sninga – išeiname pasivaikščioti dviese.

Greta: Kasmet vienas kitam sudėliojame advento kalendorių.

Kamilė: Puošiame kartu eglutę, Kalėdos visada kartu.

Vita: Hario Poterio filmai su daug mandarinų.

Monika: Dar tik antri metai bus, tačiau prieš Kalėdas kepam ir lipdom meduolinį namelį.

Ugnė: Antrą Kalėdų dieną išvažiuojam porai dienų pabūti tik dviese į sodybą arba pajūrį.

Lukas: Mylimės prie papuošto Kalėdų medžio.

Fausta: Kalėdų rytą pirmiausia kartu išpakuojam šuns dovaną ir stebim jo reakciją. Labai suvienija.

Virginija: Kalėdinis seksas.

Julija: Peržiūrėti visas Hario Poterio serijas iki Naujųjų metų. Pradedam lapkritį.

Ona: Kepam kalėdinius namelius ir žiūrim „Vienas namuose“ filmus.

Ignas: Einame pasivaikščioti po miestą, kai pasipuošia.

Miglė: Darom kalėdinį vainiką namams. Jau penkti metai!

Gabrielė: Mes stengiamės paaukoti kam nors. Šiemet galvojam skirti pinigus gyvūnų prieglaudai.

Santa: Karštas vynas ir garuojančio vyno kvapas namuose. Be jo Kalėdos – ne Kalėdos!

10 kalėdinių tradicijų jūsų poraiTaip pat skaityk: Begėdiškos dovanos po egle: pliusai ir minusai

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.