Vibratoriai – naudingi, ne gėdingi

Iliustracija Gabija Zava

Masturbacija vis dar apipinta visa galybe kvailų mitų, o ką jau kalbėti apie masturbaciją su sekso žaislais – įvairių formų dildo, G-taško stimuliatoriais ir vibratoriais – klitoriniais, vaginaliniais, analiniais. Ir nors visi tyrimai, analizuojantys moterų seksualumą ir masturbaciją ir/arba vibratorių naudojimą, sako tą patį: moterų, kurios masturbuojasi ir/ar naudojasi vibratoriais, lytinė funkcija (potraukis, lubrikacija, orgazmai, pasitenkinimas lytiniu gyvenimu) aukštesnė, moterų solo sekso praktikavimas yra labai skirtingas – tiek kiekio, tiek kokybės, tiek įrankių prasme. Išskyrus atvejus, kai sekso žaislai naudojami itin brutaliai, ne pagal paskirtį arba yra alergija kokiai nors sudėtinei daliai, pakenkti sau juos naudojant iš esmės nelabai įmanoma. O štai atrasti naujų potyrių ir mėgautis jais – labai tikėtina. Nepaisant itin mažos rizikos gauti neigiamų patirčių ir itin didelės tikimybės suteikti sau ar partnerei malonumą, požiūris į įvairius sekso žaislus labai skirtingas. Panašu, kad itin daug mūsų sprendimų dėl savo seksualumo kyla būtent iš mūsų įsitikinimų – kuriuos turime savo auklėjimo ir patirčių dėka. Panagrinėkime, kokie įsitikinimai apie moterų naudojimąsi vibratoriais yra būdingi tiek vyrams, tiek moterims.

Pozityvūs įsitikinimai apie vibratorius

Herbernick ir kiti autoriai (2011) atliko išsamų kokybinį ir kiekybinį tyrimus apie žmonių įsitikinimus apie moterų naudojimąsi vibratoriais. Jie išskyrė dvi grupes įsitikinimų: pozityvius ir negatyvius. Buvo išskirti štai tokie pozityvūs įsitikinimai apie vibratorių naudojimą:

1. Tai padeda lengviau pasiekti orgazmą (stimuliacija stipresnė);
2. Gali pagerinti moters seksualinį ryšį su jos partneriu (komunikacija ir seksualinių žaidimų įvairovė);
3. Padeda moterims tapti labiau seksualiai nepriklausomoms (pvz., jei moteriai sunku pasiekti orgazmą vien tik savo pirštų pagalba ir būtinai reikia partnerio(-ės), tai, kai tokia žmogiška pagalba neprieinama, seksualinei iškrovai galima rinktis vibratorių);
4. Gali nuo moters partnerio(-ės) nuimti spaudimą suteikti jai orgazmą (kur kas mažiau nerimo dėl to, kaip seksas pavyks, kai žmogus iš esmės įsitikinęs, kad pavyks padėti partnerei pasiekti orgazmą);
5. Ir apskritai, yra sveika moterų seksualinio gyvenimo dalis (vibracija stimuliuoja nervų šakneles, skatina kraujotaką, atpalaiduoja įtemptus pilvo dugno raumenis – iš esmės tai kaip reguliarus masažas bet kuriai kitai kūno daliai).

Neigiami įsitikinimai

Neigiamų įsitikinimų šiame tyrime buvo nustatyta gerokai mažiau: tyrimo dalyviai manė, kad vibratorių naudojimas padaro moteris pernelyg priklausomas nuo vibratorių malonumo gavimo prasme, yra gėdingas užsiėmimas, tuo užsiima tik vienišos moterys ir tai trikdo moters partnerį.

Geri įsitikinimai = didesnis malonumas?

Kadangi iš esmės kuo žmonių įsitikinimai apie seksą pozityvesni, tuo labiau jie patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, man labai norisi išsklaidyti neigiamus mitus. Nesakau, kad visos ir visi būtinai turi „vibruotis“. Mano nuomone, kuo mes atviresni įvairioms galimybėms, tuo įdomiau gyventi. Čia panašiai kaip su maistu – kuo atviresni esame įvairiems skoniams, tuo labiau eksperimentuojame virtuvėje ir kaskart valgymas tampa degustacija. Nuolat tą patį valgyti gal ir neblogai, bet nuobodoka. O vienas kitas naujas prieskonis gali iš esmės pakeisti patirtį.

Keičiame nuostatas į vibratorius:

1. Vibratoriai gali būti naudingi savo kūno pažinimui

Taigi, svarbu paminėti, kad vibratoriai priklausomybės nekelia ir neatima galimybės pasiekti orgazmą be jų. Taip, gali būti kiek apmaudu, kad su partneriu(-e) orgazmą pasiekti sunkiau nei su vibratoriumi. Bet patirtis su vibratoriumi jokiais būdais nesumažina galimybių su partneriu. Netgi priešingai – neretai moterys pradeda savo kūno jautrumo pažinimą būtent su vibratoriais, o vėliau tą patį gali pasiekti ir be jų. Kartais, kai moteris itin dažnai masturbuojasi (su ar be vibratoriaus), jai gali būti sunkiau pasiekti orgazmą su partneriu(-e). Jei tai sukelia nepatogumų, galimi keli sprendimai: prieš seksą su partneriu(-e) kurį laiką nesimasturbuoti, ieškoti su juo ar ja naujų stimuliavimo technikų ir paįvairinti sekso scenarijus, arba įtraukti į sekso žaidimus vibratorius ir kitus žaislus. Jei jūsų masturbacija yra labai įdomi ir jus džiuginanti, tai ne ją reikia nuobodesnę daryti, o seksą su partneriu/-e įvairinti.

2. Vibratorius nėra partnerio pakaitalas

Nieko gėdinga masturbacijoje ir vibratoriaus naudojime nėra. Masturbacija ir naudojimasis vibratoriumi nėra desperacijos apraiška. Tai gebėjimo ir noro suteikti sau malonumą apraiška. Kas gali būti dėl to gėdinga? Ne(be)gėda ir taškas.
Masturbuojasi ir vibratoriais naudojasi tiek vienišos, tiek įvairius santykius puoselėjančios moterys. Paprastai besimasturbuojančios moterys geriau pažįsta savo kūną ir lengviau patiria malonumą su partneriais. Ne atvirkščiai.
Įdomu štai kas: kur kas daugiau moterų galvoja, kad vibratorių naudojimas gali trikdyti jų partnerius, nei patys vyrai galvoja, kad tai gali juos trikdyti. Taigi, mes, moterys, taip mėgstame nugloboti tuos savo vyrus, kad nerimaujame dėl to, kaip jie jaučiasi dėl mūsų galimybės patirti malonumą su vibratoriumi kur kas labiau, nei jie patys dėl to suka galvą. Atsipalaiduokime. Jei vyras nerimauja, galima labai švelniai ir aiškiai iškomunikuoti, kad vibratorius ir jis yra du skirtingi dalykai, vienas kitą kuo puikiausiai papildantys. Todėl jiems geriau bendradarbiauti, o ne konkuruoti.

Gyvo žmogaus joks plastiko gabaliukas nepakeis.

Ar būna dar kitokių įsitikinimų apie vibratorių ir kitokių sekso žaislų naudojimą? Be abejo, įsitikinimų, nuomonių ir pačių patirčių būna be galo įvairių. Kas vienam žmogui patinka, nebūtinai patinka kitam. Ir tai visiškai normalu. Bet nepabandžius labai sunku sužinoti, koks tos patirties skonis ir, ko gero, nėra labai apdairu aklai perimti svetimus įsitikinimus, paremtus kitų žmonių patirtimis ar nuogirdomis apie dar kitų žmonių patirtis. Tačiau ar būtina viską išmėginti? Žinoma, kad nebūtina. Ypač jei bloga vien nuo minties apie vibratorius. Prievartos, net ir solo sekse, neturi būti jokios. Bet jeigu esate atvira naujiems skoniams, tai leiskite sau kiek labiau padegustuoti – kažkas galbūt labai patiks, tam tikrus skonius teks pamažu prisipratinti, o dėl kai ko galbūt bus iškart aišku, jog tikrai ne. Sutikite, žinoti, ką mėgsti ir kaip tą skonių derinį pasigaminti, išties įgalina.

Komentarai (3)

 • Jurgita

  Turiu vibratorių jau kelis metus ir tikrai neturiu nuo jo jokios priklausomybės, o mano partnerį net labai jaudina, kai aš jį naudoju. Lygiai taip pat ir masturbacija, kuri dažnu atveju padeda atsipalaiduoti ar nuimti galvos skausmą ar įtampą. O kartais tiesiog norisi pabūt su savimi ir pačiai sau suteikti malonumą 🙂

  reply
 • Rasa

  Turiu kelis vibratorius, tai leidžia atsipalaiduoti, patirti orgazmą. Iki šiol nesu turėjusi lytinių santykių su vyru (tiesiog anksčiau sekso vengiau, galima sakyti bijojau vyrų), bet keičiantis mąstymui ir norit reguliarumo, taip staigiai neatsiranda vyras. Su bet kuo nešoku į lovą. Tai vibratoriu labai geras dalykas. Padeda atrasti savo jautriausias vietas, dabar žinau, kokių ir kur prisilietimų norėsiu iš partnerio.
  Plius su vibratoriumi “pralaužiau” skausmo ledus. Žinoma, dar bus matyti, kaip seksis su partneriu, bet nesu jau visai žalia.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.