Daugiau meilės savo odai
Iliustracijos: Meda Dargytė
Kovo 14 dieną jums pristatėme projektą „Daugiau meilės savo odai“, kurio metu pasitelkę specialistus į pagalbą ir bendradarbiaudami su BENU vaistinės Sveikos odos institutu dalijomės naudinga informacija ir kvietėme jus dalytis savo #nuogaoda istorijomis. Labai džiaugiamės, kad turėjome progą išsamiai panagrinėti šią temą, kuri kelia iššūkių daugybei mūsų skaitytojų.
Jūsų pasidalytos istorijos Instagrame padėjo mums suprasti, kiek daug jausmų ir klausimų gali sukelti probleminė oda. Jūsų patirtys tik dar kartą įrodė, kad savo odą visų pirma reikia priimti tokią, kokia ji yra šiandien ir išmokti ja pasirūpinti. Tai daug labiau gydo ir padeda nei kasdienis maskavimas ir viduje tarpstanti gėda.
#nuogaoda @Instagram
Ką sužinojome?
Beatos odos patirtis ir makiažo atsisakymo eksperimentas
Beata tekste „Kaip aš pamilau savo nuogą odą“ išsamiai mums papasakojo apie nuolat kitusį savo santykį su oda: nuo be kelių pudros sluoksnių niekur neinančios paauglės iki makiažo visiškai keliems mėnesiams atsisakiusios moters.
„Aš matau daugybę menkiausių savo odos trūkumų, bet ir tai, manau, yra ilgo dėsningo smegenų plovimo, nuo mergaičių žurnalų iki dabartinių reklamų, rezultatas.“ – B. Tiškevič.
Kartu su Beata pristatėme jums idėją, kad geriausia, ką mes galime padaryti savo odai, tai yra tinkamas ir kasdienis rūpinimasis ja. Kaip ir savo vidumi.
Kaip atskirti paprastus spuogus nuo aknės?
Tekste „Kas yra aknė?“ pakalbinome BENU Sveikos odos instituto ambasadorę Mildą Darulienę, kuri mums detaliai papasakojo, kas yra aknė, kas ją sukelia ir kaip ją gydyti.
Šiame tekste rasite ne tik naudingą informaciją apie tai, kodėl susiduriame su šia odos problema, bet ir sužinosite apie veiksmingiausius aknės gydymo būdus.
„Tinkamai prižiūrint odą ir vartojant gydytojo paskirtus vaistus aknę galima išgydyti. Tačiau reikia nusiteikti, kad gydymo procesas reikalauja laiko ir kantrybės. Vartojant gydytojo paskirtus vaistus, efekto gali reikėti laukti ir 4-6 savaites.“
Ar mityba turi įtakos mūsų odos būklei?
Apie tai, ką valgyti ir kokių produktų reikėtų sumažinti, norint padėti savo odai, mums papasakojo natūropatinės mitybos specialistė, knygos „Balansas kasdienybėje“ autorė Tautvilė Šliažaitė. Tekste „Oda ir mityba“ nagrinėjome, kokie produktai yra būtini norint palaikyti gerą odos būklę, o kurių vis tik geriau vengti.
„Oda yra vienas iš mūsų detoksikacijos organų. Mes labai dažnai galvojame, kad kepenys ir inkstai atlieka tą valymo funkciją. Tačiau, jei kepenų ar inkstų funkcija yra sutrikusi, organizmas gali valytis ir per odą.
Vienam ta oda gali visiškai nereaguoti, o kitas suvalgo sausainį ir, žiūrėk, tai jau matosi odoje.“
Apie odą iš 3 kampų: ką pataria psichologė, dermatologė ir vaistininkė?
SULTYS epizodo „Kaip tinkamai rūpintis savo oda“ metu psichologė Veronika Mudėnaitė-Savickienė pasidalijo savo rekomendacijomis, ką daryti tuomet, kai bjauriesi savo oda. Kas gali padėti išgyventi emocinius sunkumus, kylančius nepriimant savo odos išvaizdos?
Dermatovenerologijos rezidentė, Santaros klinikų odos instituto lektorė Agnė Dapšauskaitė papasakojo, kokios priemonės taikomos aknės gydyme.
BENU vaistinės vaistininkė ir Sveikos odos instituto ekspertė Audronė Ziemelytė patarė, kaip rūpintis savo oda kasdien, kad padėtume jai gyti ar apsaugotume nuo nemalonumų.
Apie įpročius, kurie padės jūsų odai jaustis geriau
Visiems, susiduriantiems su akne, tenka sukti galvą, kaip ją gydyti. Tačiau mokymasis apie aknės gydymą prasideda nuo pasiruošimo. Taigi, pirmiausia turėtumėte įsitikinti, jog žinote pagrindinius dalykus apie gyvenimo su akne kasdienybę. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ambasadorė Milda Darulienė tekste „Kaip gyventi su akne? 5 specialisto patarimai“ mums papasakojo, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį sergantiems akne.
„Nesuklyskite – odos riebalų perteklius nereiškia, kad odai užtenka drėgmės. Priešingai, į aknę linkusi oda dažnai yra išsausėjusi. Pakankamas kiekis drėgmės padeda odai sveikti.“
Jos aknę gydė visi – skaitytoja Ieva dalijasi tuo, kas jai galiausiai padėjo
Taip pat pasidalijome ir Ievos Krikštopaitytės istorija. Ieva mums papasakojo apie savo gyvenimą ir kovą su akne bei aplinkinių reakcijas į jos odos būklę. Daugiau skaitykite straipsnyje „Mano aknę „gydė“ kas netingėjo: nuo močiutės ir draugų iki kosmetologų“.
„Kaip ir minėjau, mano atveju buvo taip, kad žmonės man patardavo nė neprašyti. Manęs klausdavo, ar aš gydausi, ar bandžiau vieną ar kitą būdą, gal reikėtų pabandyti dar ir trečią. Tikiu, kad yra žmonių, kurie nesigydo arba kurie tik ir laukia tos pagalbos iš šalies. Mano atveju taip nebuvo – aš buvau pavargusi nuo nesėkmingo gydymosi, todėl mane dar labiau vargindavo tokios kalbos.“
Žmonių, žinančių, kas yra aknė, bendruomenė
Ar susidūrę su akne puolėte ieškoti pagalbos tarp tų, kurie irgi bando išspręsti šia problemą? Apie būtinybę garsiai kalbėti šia tema pakalbinome Austę Norkutę, noriai besidalijančią savo patirtimi, grupės „Aknės gydymas“ įkūrėja. Mergina sako, kad bendruomenė jai buvo reikalinga dėl didelio noro kalbėtis apie aknę. Su mumis ji pasidalijo savo patirtimi. Apie tai skaitykite interviu su Auste: „Turint aknę, svarbu suprasti, kad esi ne vienas“:
„Kai turėjau šią problemą, atsikeldavau ryte ir atrodydavo, kad niekas nesikeičia arba, kaip tik, blogėja. Sukūrusi šią grupę pamačiau, kad yra daug žmonių, kurie turi gal net didesnę problemą. Tą pačią aknę, bet stipresnę. Tie žmonės patiria ir panašias psichologines problemas – vieni mažiau, kiti daugiau. Man psichologiškai buvo tikrai sunku, aš dažnai verkdavau, nepasitikėjau savimi. Dabar tai pasikeitė.“
Norite sužinoti daugiau?
BENU vaistinės Sveikos odos instituto vaistininkų patarimus rasite čia:
Labai dėkojame visiems, kurie dalyvavo šiame mūsų su BENU vaistinės Sveikos odos institutu organizuojamame projekte. Ačiū už jūsų atvirumą, nuoširdumą, norą padėti sau ir kitiems. Mes supratome, kad pagrindiniai komponentai, vedantys į sveikesnę odos būklę, yra:
•tinkama jos išorinė priežiūra – derančios su jūsų odos poreikiais priemonės: kremai, prausikliai ir kt.;
•tinkama jos vidinė priežiūra – mityba, emocinė būsena, gyvenimo būdas;
•pagalba ir emocinė parama – atsiradus odos iššūkių, kreiptis į vaistininką arba dermatologą, turėti su kuo pasikalbėti apie iškylančius jausmus: bendruomenę, kuri gvildena panašias problemas, patikimą draugą(-ę), kuri(-s) suprastų, ar psichikos sveikatos specialistą, galėsiantį patarti, ką daryti su kylančiais jausmais.
Kurdamos šį projektą supratome, kad vieni ar kiti iššūkiai ištinka kiekvieną žmogų – ar tai būtų aknė, ar tai būtų baltmė, ar kitos problemos. Tai neturi būti priežastis slėptis ar užsidaryti nuo pasaulio.
Jeigu šiuo metu susiduriate su odos problemomis ir jaučiatės vieni su savo jausmais, – kviečiame peržiūrėti šiame straipsnyje minimus tekstus, pasiklausyti tinklalaidės, perskaityti žmonių pasidalinimus Instagrame su grotažyme #nuogaoda ir mes tikime, kad tai jums suteiks šiek tiek daugiau šviesos.