Naujųjų metų iššūkiai gerai savijautai
Daugeliui žmonių sausį atverčia naują lapą – pradeda galvoti apie savo sveikatą, geresnę savijautą. Jeigu silkutę, baltą mišrainę ir gulėjimą ant sofos jau norite pamiršti, šis tekstas padės rasti motyvacijos šiek tiek pajudėti ir užsibrėžti naujų tikslų. Kad nereikėtų pernelyg skubėti, pradėkime nuo sausio iššūkių. Ką dėl savęs žmonės daro šį mėnesį? Pasižiūrėkime!
Kokie iššūkiai yra populiariausi sausį?
Ieškodamos populiariausių sausio mėnesį organizuojamų judėjimų, radome net kelis. Tikriausiai beveik visi puikiai esame girdėję jų pavadinimus. Jeigu bent vienas iš šių iššūkių yra naujiena, nesijaudinkite – trumpai su jais supažindinsime.
Januhairy
Turbūt daugeliui teko girdėti apie „Movember“ judėjimą – lapkričio mėnesį vyrai visame pasaulyje augina ūsus. Šis judėjimas skirtas atkreipti dėmesį į vyrų sveikatą, ypač prostatos bei sėklidžių vėžį ir vyrų psichinę būklę.
Tačiau ar teko girdėti apie „Januhairy“ judėjimą? Jo metu moterys augina plaukus visose kūno vietose ir plaukų nesiskuta – jos taip skatina pozityviai žiūrėti į moterų kūną ir priimti kūno plaukus. Dažniausiai šios akcijos metu būna renkama ir parama kuriai nors labdaros organizacijai, pavyzdžiui, „Tree Sisters“ – ši organizacija saugo ir atkuria atogrąžų miškus.
Pastebima, kad prie šio judėjimo prisijungia vis daugiau garsenybių, o ir instagrame naudojama grotažymė #Januhairy sausio mėnesį šoka į populiarumo aukštumas. Nieko keisto – šis iššūkis nereikalauja jokio pasiruošimo, išlaidų ar pastangų. Kodėl gi nepabandžius?
Dry January
„Dry January“ judėjimas prasidėjo 2013 m., kai Emily Robinson, treniruodamasi maratonui, pastebėjo, kad susilaikymas nuo alkoholio padarė teigiamą įtaką jos fizinei ir psichinei sveikatai bei santykiams.
Po šventinio laikotarpio, per kurį dažniausiai neapsieinama be alkoholio, daug kam smalsu išmėginti visą mėnesį negerti nė lašo alkoholio. „Alcohol Change UK“ teigia, kad vos po savaitės žmogui atsisakius alkoholio pastebimi teigiami pokyčiai: pagerėja miego kokybė ir didesnis energijos lygis.
„Sausasis sausis“ tampa vis labiau populiarėjančiu iššūkiu ir Lietuvoje, tad kviečiame išbandyti save ir pažiūrėti, kokią stiprią valią turite.
Meilės sau afirmacijos
Ar jums yra tekę girdėti apie afirmacijas? Afirmacijos yra apibūdinamos kaip įvairūs teiginiai, naudojami perprogramuoti pasąmonę, paskatinti mus tikėti tam tikrais dalykais, susijusiais apie save arba pasaulį ir savo vietą jame. Šie teiginiai taip pat naudojami siekiant padėti mums sukurti realybę, kurios norime – dažniausiai turtų, meilės, grožio ir laimės kūrimo (arba pritraukimo).
Šį mėnesį žmonės skatinami labiau pamilti save, tad to pasiekti galima per afirmacijas. Kaip tai veikia?
- Mažiau kritikos sau: afirmacijos padeda teigiamai mąstyti apie save. Kai reguliariai kartojame teigiamas afirmacijas apie meilę sau, nukreipiame dėmesį nuo savikritikos ir negatyvo.
- Neigiamų minčių modelių keitimas: daug žmonių kovoja su neigiamais mąstymo modeliais, kai kalba apie save. Afirmacijos yra įrankis, leidžiantis mesti iššūkį ir pakeisti šias neigiamas mintis į teigiamas.
- Pagerėję santykiai: kai mylime ir priimame save, esame geriau pasirengę užmegzti sveikesnius santykius su kitais. Tai gali teigiamai paveikti bendravimą su draugais, šeima ir romantiškais partneriais.
- Atsparumas: meilės sau patvirtinimai prisideda prie emocinio atsparumo ugdymo, padeda pozityviau įveikti sunkumus.
- Nauda fizinei ir psichinei sveikatai: tyrimai rodo, kad teigiamas mąstymas apie save gali turėti naudos sveikatai, pavyzdžiui, sumažinti streso lygį, pagerinti imuninę funkciją, širdies sveikatą, bendrą psichinę gerovę.
Žinodamos šias naudas sukūrėme naują iššūkį visoms moterims, kurioms reikia stumtelėjimo didesnės meilės sau link. Nemokamai registruokis ČIA ir net 14 dienų iš eilės kasdien gauk laišką su trumpa meilės sau pamoka ir afirmacija, kurią kartodama iš naujo pamilsi save.
Red January (Run Every Day)
Iš pradžių trumpinys RED reiškė „Run Every Day“ (liet. bėk kiekvieną dieną), tačiau dabar tai yra platesnis judėjimas, skatinantis žmones visą mėnesį kasdien judėti – bėgioti, vaikščioti, mankštintis, daryti jogą. Šio judėjimo įkūrėja Hannah Beecham sukūrė „Red January“ tada, kai pastebėjo teigiamą fizinio aktyvumo poveikį jos mamai, kuriai judėjimas padėjo atsigauti po sunkios depresijos.
Būti fiziškai aktyviam yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galima padaryti savo kūnui ir protui. Judėjimas gali padėti valdyti svorį, išlaikyti kaulus ir raumenis tvirtus, apsaugoti mus nuo daugelio įprastų ligų, pagerinti miegą, nuotaiką, įkvėpti mus imtis naujų veiklų ir turėti jėgų joms įgyvendinti.
Vandens gėrimas
Iššūkis, kuriam nereikia nei išlaidų, nei pasiruošimo, tik prisiminti gerti vandenį. Kiek vandens išgeri per dieną? Jeigu sunku atsakyti į šį klausimą, greičiausiai atsakymas yra nepakankamai. Tad turime tau iššūkį – visam mėnesiui atsisakyk visų saldžiųjų gėrimų, alkoholio bei kitų gėrimų su priedais ir kasdien išgerk ne mažiau kaip 2 litrus vandens. Paprasta, bet labai naudinga!
Veganuary
„Veganuary“ iššūkis susijęs su visų gyvūninės kilmės produktų (įskaitant mėsą, žuvį, pieno produktus, kiaušinius ir medų) nevartojimu pasirinktu laikotarpiu. Vieniems užtenka savaitės, kiti tokios mitybos laikosi visą sausio mėnesį.
Kad ir kokį maistą valgytumėte kasdien, beveik kiekvienam būtų naudinga į savo racioną įtraukti daugiau augalinio maisto. Augalinis maistas padeda išlaikyti sveiką širdį, sveiką kūno svorį ir netgi sumažina kai kurių vėžio susirgimų riziką.
Tiesa, apsispręsti, kokios dietos – visaėdžių, vegetarų, veganų ir pan. – laikytis, yra asmeninis pasirinkimas ir gali priklausyti nuo įvairių veiksnių, įskaitant sveikatą, aplinkosaugos klausimus, religiją, auklėjimą ar net galimybę įsigyti reikalingus maisto produktus.
Pasibaigus iššūkiui, net jei ir nenuspręsi likti veganu (-e), tikrai būsi atradęs (-usi) daug puikių augalinės kilmės produktų, kuriuos galbūt pradėsi vartoti reguliariai.
Niekas nenuginčys, kad kartkartėmis mesti sau iššūkį yra svarbu asmeniniam augimui ir tobulėjimui. Išėję už savo komforto zonos ribų galime ją išplėsti. Laikui bėgant tai, kas kažkada buvo sudėtinga, tampa vis labiau pažįstama, tad nebijokite naujus metus pasitikti su iššūkiais, o jeigu reikia palaikymo – šiuos iššūkius pasitikite kartu su draugu (-e).
Taip pat skaityk: Ritualai metų pabaigai: sekėjų pasidalijimai