Kaip veikia afirmacijos poroje?

Afirmacijos yra apibūdinamos kaip įvairūs teiginiai, naudojami perprogramuoti pasąmonę, paskatinti mus tikėti tam tikrais dalykais apie save arba pasaulį ir savo vietą jame. Šie teiginiai taip pat naudojami siekiant padėti mums sukurti realybę, kurios norime – dažnai turtų, meilės, grožio ir laimės kūrimo (arba pritraukimo) požiūriu. 

Afirmacijų teiginių pavyzdžių yra labai daug, kadangi sau tinkamus teiginius kiekvienas žmogus susikuria individualiai. Pavyzdžiui, galima kartoti tokias afirmacijas: „Šiandien aš jaučiuosi gerai.“, „Man vis geriau sekasi susitvarkyti su darbe paskirtomis užduotimis.“ ir taip toliau.

Afirmacijas galima pritaikyti visose gyvenimiškose situacijose. Santykiai – ne išimtis. Kaip veikia afirmacijos poroje? Ar jos apskritai veikia? Panagrinėkime šią temą plačiau.

Afirmacijos: kiek kartų kartoti teiginius, kad jie išsipildytų?

Svarbiausias dalykas, kurį reikia paminėti kalbant apie afirmacijas yra tas, kad tai nėra kažkoks stebuklas – savo kartojamais teiginiais nepatrinsi stebuklingos lempos ir iš jos tikrai neišlįs norus pildantis džinas. Tai psichologinis reiškinys, kuris vieniems suveikia geriau, kitiems – ne taip efektyviai. Svarbiausia teigiamas nusiteikimas – derinant jį su veiksmais, kurie padeda judėti tikslų link, rezultatas gali labai maloniai nustebinti.

Keli paprasti dalykai, kuriuos naudinga žinoti apie afirmacijas:

  1. Teiginiai, kuriuos kartoji, visuomet turi būti pozityvūs. Reikia vengti žodelio ir priešdėlio „ne“. Vietoj to, kad sakytum „Mūsų santykiai nėra blogi“, sakyk „Mūsų santykiai yra geri“.
  2. Afirmacijos dažniausiai būna labai trumpos, kad būtų lengva prisiminti ir ištarti visą teiginį vienu ypu. Afirmacijų iš 3–5 žodžių turėtų pakakti.
  3. Teiginiai turi būti išsakomi esamuoju laiku, o ne būsimuoju. Tarsi viskas jau dabar būtų taip, kaip norėtųsi.
  4. Kuo daugiau kartosi savo teiginius, tuo efektyvesnis šis veiksmas bus. Bent po dešimt kartų vienu prisėdimu, kelis kartus per dieną. Gali pradėti nuo to, kad afirmacijas kartosi tik sau, vėliau šiuos teiginius gali garsiai ištarti ir prie draugų ar kitų žmonių.
  5. Nereikia užsimoti ir susigalvoti per daug afirmacijų vienu metu – geriau skirkite daugiau laiko vienam pagrindiniam teiginiui. Tai padės tikslingai judėti viena kryptimi ir nesiblaškyti galvojant, kuriai afirmacijai reikėtų skirti daugiau dėmesio, kuriai mažiau ir taip toliau.

Afirmacijos poroje – kaip jos veikia?

Visai nesvarbu, ar jūsų santykiai yra problemiški, ar kartu jaučiatės laimingesni nei bet kada anksčiau – afirmacijos poroje gali padėti sustiprinti santykius. Kaip tai vyksta?

Padeda jausti dėkingumą vienas kitam

Dėkingumas yra viena iš sudedamųjų dalių, reikalingų sėkmingiems santykiams kurti ir palaikyti. Afirmacijos gali padėti atrasti dėkingumą savo partneriui (-ei). Teiginiai gali būti visiškai akivaizdūs, pavyzdžiui: „Man patinka, kai mano partneris (-ė) manęs klauso“ arba „Aš matau, kaip partneris (-ė) dėl mūsų stengiasi“.

Yra atlikta tyrimų, kuriais nustatyta, kad laikui bėgant dėkingumas suteikia žmogui daugiau laimės ir stiprina jo fizinę ir psichologinę sveikatą. Dėkingumo praktika sumažina neigiamas emocijas išreiškiančių žodžių vartojimą ir nukreipia vidinį dėmesį nuo tokių neigiamų emocijų, pavyzdžiui, kaip pasipiktinimas ir pavydas. Dėkingi žmonės jaučia mažiau streso, rečiau kenčia nuo nemigos, turi stipresnę imuninę sistemą, palaiko sveikesnius santykius, jiems geriau sekasi akademinėje ir profesinėje srityse. Tad drąsiai galime sakyti, kad dėkingumas yra kelias ne tik į sėkmingus santykius, bet ir geresnę savijautą.

Skatina spręsti santykių problemas

Jeigu nuspręsite su partneriu (-e) išbandyti afirmacijų veiksmingumą, iš pradžių jums reikės kartu susėsti ir aptarti, kokie teiginiai jūsų santykiams tinka labiausiai. Galbūt santykiuose atsirado problemų, kurios neduoda jums abiem ramybės? Pernelyg intensyvios darbotvarkės, bendrų pomėgių trūkumas? Galbūt atrodo, kad jūsų santykiai panašesni į verslo partnerystę nei į tikrą ryšį? Tuomet jūsų afirmacija galėtų būti panaši į šią: „Mūsų santykiai yra pagrįsti stipria draugyste.“ Ištarkite šį teiginį kartu, taip patvirtindami savo santykių tikslą. Žinodami savo problemas ir sugalvodami joms prieštaraujančias afirmacijas, galėsite bandyti keisti savo santykius į gerąją pusę – tokią, kokios linkite sau kartojamuose teiginiuose.

Afirmacijos, kurias siūlome dažnai kartoti poroje

Jeigu afirmacijas į savo gyvenimą nusprendėte įtraukti tik dabar, visiškai natūralu, kad gali būti sudėtinga pradėti. Afirmacijas suformuluokite kartu, bendru sutarimu, kad jos būtų priimtinos abiem partneriams. Keli pavyzdžiai, kokius teiginius galėtumėte rinktis:

  • Abu kasdien stengiamės dėl mūsų santykių.
  • Mes gerbiame vienas kito norus ir svajones.
  • Mes gerbiame vienas kito ribas.
  • Į savo santykius mes įdedame daug darbo.

Tai tik keli teiginiai iš tūkstančių, kuriuos galite sugalvoti ir pritaikyti savo porai. Tai padaryti tikrai verta – afirmacijos gali teigiamai paveikti jūsų santykius ir suteikti jiems daugiau spalvų.

Mes tikime, kad afirmacijos gali būti naudingos tiek vienam iš jūsų, tiek jūsų porai, tad sukūrėme visiškai nemokamą afirmacijų dokumentą, kurį galite atsisiųsti ir užpildyti kartu su savo partneriu (-e). Atsigręždami į save įvertinsite, kuo praėję metai buvo reikšmingi jūsų porai, nusibrėšite savo poros tikslus ateinantiems ir sukursite bendrą metų palydėjimo ritualą.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.