Meilė trunka trejus metus

Teksto autorius: Inžinierius
Nuotraukos autorius: Pasąmonės dirbtuvės

Šios dienos tema yra labai įdomi man kaip inžinieriui. Programavimas – taip, mes programuojami ir tai, kas tai daro gerai, geba mus užprogramuoti taip, kad mes darytume vienus arba kitus dalykus – kitaip tariant, manipuliuoti.

Dabar dėmesio, parašysiu tai, kas jau sėdi jūsų smegenyse: MEILĖ TRUNKA TREJUS METUS (MTTM). Tik nesakykite, kad to negirdėjote. Jei išeisime į gatvę ir paklausinėsime žmonių, ar girdėjo šį posakį, manau, daugelis atsakys teigiamai, kažkas pridurs, kad yra tokia knyga ir kažkuris pasakys, kad tą knygą skaitė. Pats šitos knygos neskaičiau ir to daryti nesiruošiu, todėl logiška, kad knygos turinio neaptarinėsiu.

Taigi marketinginės kampanijos dėka MTTM jau sėdi mūsų smegenyse. Ir kažką ten veikia. O ką veikia, tai yra labai individualus dalykas. Kodėl būtent apie MTTM rašau, todėl, kad tai į temą ir todėl, kad vieną kartą, po ginčo su žmona (na taip, kartais tai įvyksta) ji man sako: „Tai va, mes kartu jau daugiau kaip trejus metus, gal čia jau pasireiškia…“ – ok, gal ji tai pasakė ne visai rimtai, gal ją valdė emocijos ir pan. Bet ji tai pasakė ir tai man įrodo, jog ši pasėta idėja gyvena joje ir kartais išlenda. Ji tos knygos, kiek žinau, irgi neskaitė.

Kodėl viso gyvenimo meilė antrai pusei yra kažkoks dalykas, kurį įvairūs individai prisiekinėja bažnyčioje ir dievas žino, kodėl po to pafeilina?

Dabar mano, kaip inžinieriaus, samprotavimai: pagrindinis dalykas, dėl ko MTTM yra nesąmonė – jei taip būtų, praktiškai dauguma vaikų, kuriems yra daugiau kaip 4 ar 5 metai, taptų nemylimi. Ir čia daug kas pasakytų: „Oi, nagi žinoma, kad tėvai savo vaikus myli visą gyvenimą.“ Aišku, būna, kad ir nemyli. Būna, kad jų pradeda labai nemylėti dar jiems nespėjus sulaukti 3 metų – ir tai labai skaudu, bet nesileiskime šį kartą į kraštutinumus.

Ok, taigi dabar pabandykime paanalizuoti teiginį: „Bare sutikau savo gyvenimo moterį, pamilau ją ir mylėsiu ją visą gyvenimą.“ Manau, atsiras nemažai kritikų, kurie sakytų – nesąmonė. Ir taip yra todėl, kad meilė vaikams yra kitokia nei meilė savo partneriui, sutuoktiniui. Čia kažkaip jau beveik galėtų atsirasti knyga apie 50 meilės atspalvių.

Ok, taigi kodėl mylėti vaikus visą gyvenimą yra aksioma? Tikriausiai todėl, kad mūsų folkloras taip sako. Kodėl viso gyvenimo meilė antrai pusei yra kažkoks dalykas, kurį įvairūs individai prisiekinėja bažnyčioje ir dievas žino, kodėl po to pafeilina? Gal todėl, kad folkloras sako, kad „bobą iš valties, valčiai lengviau“ arba „santuoka – pagrindinė skyrybų priežastis“ ir t.t.

Marketingą sukūrė žmogus, žmogus gali jį nugalėti.

Taigi, marketingas (folkloras – taip pat tam tikras marketingas) įsodina į mūsų galvą idėjas, kurios įvairiai veikia ir ne visada pagal paskirtį. Ir visai galimas dalykas, kad mes tampame neharmoningi, nes… nes tiesiog viskas ne taip… kažkaip ne taip.

Dabar noriu viską apibendrinti. Mes nuo marketingo kaip reiškinio niekur nepabėgsime – nes jis yra varomoji ir griaunanti jėga be atsakomybės. Marketingą sukūrė žmogus, žmogus gali jį nugalėti. Grįžtant prie MTTM, galbūt mūsų valioje yra, ką ši toksiška žinutė padarys su mumis? Gal mes galime nuspręsti, kiek mes norime, kad truktų meilė mūsų santykiuose? Gal mes esame savo savijautos, kūno, nuotaikos ir gyvenimo kokybės valdovai, bent jau didžiąją laiko dalį? Gal būrėjos pasėja programėles mūsų galvoje (pvz.: tu sutiksi aukštą šviesiaplaukį), o mes nejučia tas programas įgyvendiname? Ar tikrai būtina pasidažyti prieš lipant ant bėgimo takelio? Ar būtina turėti „Reebook“ sportinę aprangą? Ar šiam sezonui būtinas naujas maudymukas? Ar jis iš viso būtinas? Gal tai atrodo paprasti klausimai, bet, patikėkite, kova yra sunki, nes daug žmonių dirba ir ieško mūsų silpnybių, už kurių patraukus mes dirbsime daugiau ir ilgiau, gal net paliksime savo namus ir artimuosius, kad galėtume nusipirkti „Sanax“ tympas ir išsibalinus dantis bandyti šypsotis į „iPhone X“ asmenukei, bandydami pavyti vis tolstantį nuo mūsų laimės vaizdinį.

Gal mes galime nuspręsti, kiek mes norime, kad truktų meilė mūsų santykiuose? Gal mes esame savo savijautos, kūno, nuotaikos ir gyvenimo kokybės valdovai, bent jau didžiąją laiko dalį?

Neišvengiamai yra manipuliacijų ir programavimo poros santykiuose, kur turime būti labai atsargūs – net kvailas juokelis gali pasėti griaunančias mintis, bet jau nesiplėsiu, paėmiau kitą kampą.

Man pasisekė jog turiu žmoną, kurios trūkumai man netrukdo ją mylėti. O gal tai ne šiaip sėkmė, gal tai mano valia? Žinoma, nenoriu visko suabsoliutinti, bet jei skirsime kelias minutes (FB skrolinimo sąskaita) ir apie tai susimąstysime, gal kažkaip bus lengviau suprasti, kas iš tikrųjų mums leidžia mėgautis gyvenimu čia ir dabar (dabar būtų galima įterpti greitojo kredito reklamą).

Komentarai (26)

  • skaitytoja

    Tikejausi geresnio teksto. Ieskojau teksto apie zmoniu jausmus ir mintis o radau kazkokias nereikalingas eilutes apie reebook apranga? “Ok, dabar turetu but “vieta tavo reklamai” reklama.” Scrollinu toliau.
    Kazkaip neskoninga ir bejausmiska kaip tokiam tekstui

    reply
    • Freedom

      Žinoma, tai yra Jūsų nuomonė, bet manau šitaip rašydama nesupratote teksto esmės. Tai ne kokia reklama, o tiesiog aiškiai parašyta “daug žmonių dirba ir ieško mūsų silpnybių, už kurių patraukus mes dirbsime daugiau ir ilgiau, gal net paliksime savo namus ir artimuosius, kad galėtume nusipirkti reebook aprangą, bandydami pavyti vis tolstantį nuo mūsų laimės vaizdinį. “ Auksiniai žodžiai. Geris Jums dienos.

      reply
    • Greta

      Visiškai pritariu jums.

      reply
    • Great

      Pritariu. Labai silpnas tekstas ir tema jame visiškai ne aptarta.

      reply
  • Marija

    O man tekstas patiko!
    Juk ta reebook apranga ir yra apie žmonių jausmus ir mintis, kurios paveiktos marketingo pačios nebežino kur dėtis ir realizuojasi keisčiausiais būdais, kurie mažai kam beatrodo keisti… 🙂

    reply
  • Same

    Aš irgi nusivyliau. Marketingas? Tikėjausi irgi žmogaus jausmų ir minčių.
    Ką man reiškia posakis MTTM? Tai, jog jis tikrai įsėda į galvą ir prasidėjus tretiems draugystėms metams bet koks ginčas ar tiesiog nesutarimai duoda tarsi signalą ”nu va, mes treti meti kartu ir štai pykstamės. Ko gero teisus čia tas Meilė Trunka Trejus Metus. Ko gero tai jau mums ir prasidėjo ir skyrybos neišvengiamos”. Manau, kad tai užblokuoja pastangas stengtis dėl santykių, nepasiduodi ir t.t., tarsi įjungia mygtuką, jog neverta toliau stengtis – pabuvome 3 metus ir išblėso meilė, kaip ir sakoma MTTM. O dažnai tiesiog tai būna etapas, kai pamatome žmogaus trūkumus, iškyla naujų iššūkių ir jeigu tai praeinama, ateina brandesnė meilė.
    Tai vat kažkokių tokių gilesnių minčių ir tikėjausi, arba kažko, kas kaip tik paneigtų mano įsivaizdavimą šia tema, arba praplėstų suvokimą. Dabar nelabai supratau straipsnio esmės. Hmmm… :/

    reply
  • Mei

    Viskas, ka galima pasakyti apie toki teksta is metodologines puses – WTF. Tai yra taip blogai, kad nera apie ka kalbėti.

    reply
  • Miglė

    Aha, labai paviršutiniškas tekstas, be gilaus turinio.

    reply
  • Saša

    Taip, dažnai girdimas posakis. Taip, jis programuoja. Taip, galima tam pasipriešinti. Bet ar nevertėtų pasigilinti, iš kur jis atsirado, kodėl jis toks paveikus ir iš to natūraliai ieškoti atsakymo, kaip šitam marazmui įgyti atsparumą? Straipsnis kelia daugiau klausimų negu siūlo atsakymų ar sprendimų. Manau, būtų verta paminėti, kad tai nėra tiesiog iš piršto išlaužtas pasakymas – per tam tikrą laiką nukrenta rožiniai akiniai ir atsiranda geresnis partnerio pažinimas, yra netgi teigiančių kad po trijų metų tariamai „dingsta aistra” (o tada daryk ką išmanai nes juk ir meilės tada „nebelieka”) . Ko gero svarbiausia ir būtų gilintis – tai ką galima daryti, kad nenurašinėtume santykių aklai pasikliaudami tokia folklorine išmintimi.

    reply
  • Skaitytoja 2

    Sutinku, tekstas apie nieka. Hipoteze tikrai idomi ir liecianti daug zmoniu, taciau visiskai neispletota ir nieko skaitytojui neduoda.

    reply
  • Mmm

    Tekstas nepatiko. Visiškai apie nieką. Ir nesupratau tos “marketingo” esmės. Prie ko čia jis?? Šiaip, jeigu teksto autorius būtų labiau pasidomėjęs apie pasakymą “meilė trunka trejus metus”, tai būtų radęs info, jog šis pasakymas susijęs su žmogaus organizme vykstančiais biocheminiais pricesais, hormonų veikla. Tai gryna BIOCHEMIJA, o ne marketingas. Labai prastas tekstas.

    reply
  • Danielė

    Geras tekstas!:) ačiū

    reply
  • Lina

    Aš irgi tikėjausi gilesnio teksto kažkaip…

    reply
  • Egle

    Na tikrai tuščias tekstas…

    reply
  • Aušrinė

    Mintis iki galo taip ir nepabaigta. O kaip spresti problemą? Nesuradau atsakymo ar krypties, kuria galėčiau kliautis ir gal būt pakeisti savo nuomonę ar požiūri. Teksto autorius teišsako savo poziciją bei sugretina/argumentuoja ją su marketingu. Jokios aktualios informacijos nesužinojau, nors tema tikrai įdomi 😉 vertėjo daugiau pastangų įdėti! 🙂

    reply
  • Zivile

    Man kaip tik labai patiko tekstas. Toks paprastas ir ironiskas. Gal privercia apie viska pagalvoti ne tik is tos gilios prichologines zmoniu jausmu puses ir aiskinimosi apie visokias pasamones ir kodel kas kaip yra, o cia toks is marketingo puses. Vis delto, idomu pamatyti ir nauja, netiketa poziuri. Zinoma, gal butu idomu suzinoti kaip si reiskini aiskina psichologai, ar cia tikrai tik marketingas.

    reply
  • Anonime

    Ačiū, šiandien prisiminiau kodėl myliu savo išrinktąjį

    reply
  • Anonim

    Tikėjausi kitokio teksto. perskaičiau pusę, nusprendžiau viso nesakityti

    reply
  • R

    Pritariu pirmam komentarui, tekstas nuvyle, gaila, pasiziureta labai pavirsutiniskai ir net kazkaip formaliai.

    reply
  • Grammar nazi without LT keyboard

    Rinkodara* ir dar daug visokiu klaideliu 🙂

    reply
    • Inžinierius

      Et… čia jau tikras brokas… reikės pasitempti 🙂

      reply
  • MigleL

    Visi nusivyle ir nori paaiskinimu – kiek trunka meile. Nu, galima primesti jums dar keleta metu ir pasakyti – meile trunka 7metus. Atsikvepkite, dar liko laiko 😀
    Meile trunka visada. Bet zmones pripranta, pasisotina ir palieka asaru lietui sulyti, aistros karsciui sudeginti, nepagarbos vejui nugairinti.
    Tada, nusikabina ta meiles isnara nuo tvoros kuolu ir dengia savo ego zaizdas.

    reply
  • Rūta

    Gal dėl to ir paviršutiniškas tekstas, kad rašė inžinierius (stereotipai, stereotipai…). Gal koks psichologas būtų įdomiau išplėtojęs ir dar kokį “receptą” būtų pasiūlęs, kaip gi tuos įsitikinimus numest į šoną, kaip po 3 metų “rožinių akinių” padaryti, kad gyvenimas su antra puse po truputį vėl taptų rožinis… Linkiu ateityje stipresnių, gilesnių, labiau išnagrinėtų ir išplėtotų tekstų, juk temos tikrai įdomios ir aktualios 🙂

    reply
  • Gintaras

    Ne meile, o isimylejimas, ne 3, o iki triju metu. Kodel taip yra, surasit Dario Salas Sommer knygoje “Mokslas apie Meile”, o ne blevyzgose is asmenines nepatirties

    reply
  • Inžinierius

    Sveiki visi,
    Šis tekstas susilaukė daugiausiai komentarų ir daugiau neigiamų komentarų  ir gerai. Kas čia gero – gero tai, kad tekste buvo kažkas tokio kas jus užkabino rašyti ir komentuoti. Dabar pasistengsiu atsakyti apibendrinant į Jūsų komentarus.
    Nemažai buvo tų kurie rašė – “tikėjausi kitokio teksto” arba kažką panašaus. Taip Jūs tikėjotės ir to negavote ir tai jus nuvylė ir suerzino. Ir tai visiškai normalu, nes dažnai nauja nuomonė, požiūris ar naujas meno kurinys, pvz. daina gali nepatikti iš pirmo klausymo, tačiau po kokio 5 tai tampa vienas mėgstamiausių kurinių. Tai nereiškia, kad šis tekstas Jums būtinai patiks jį perskaičius 5 kartus, bet manau paaiškina tai kad teksto pavadinimas (MTTM) – Jūsų viduje sukelia atsaką ir patraukia Jūsų dėmesį jau su intencija rasti “kažką”.
    Buvo kurie rašė, kad iškeliu daugiau klausimų nei duodu atsakymų, arba kažkas rašė, jog psichologas „būtų pasiūlęs receptą“ – taip, kas taip rašėte esate teisūs, nes kėliau klausimus ir sąmoningai nesiūliau receptų, nes pirma tai galėtų būti mano nuomonės primetimas Jums (programavimas) – ko daryti aš nenorėjau, antra tai kas tinka man, nebūtinai tinka Jums. Ką bandžiau perteikti tarp eilučių – kritiškai priimti įvairias žinutes (net jei tai knygos pavadinimas, memas ar pan.), analizuoti save ir atsargiai rinkti žodžius, nes tai gali pasėti destruktyvias mintis kitų žmonių galvose (ko mes nenorime, o gal kažkodėl slaptai norime?).
    Tiems kas rašė, jog tekstas neišbaigtas, gal – tačiau, nusprendžiau apsiriboti tekstu kuris būtų įveikiamas visiems.
    Na ir pagaliau Gintarai iš tavo komentaro pajaučiau daugiausiai vadinamo heito . Viskas ką tu rašai yra ok ir nesiginčysiu iki kiek trunka įsimylėjimas ir kokie fiziologiniai procesai vyksta. Tačiau arba neskaitei mano teksto arba jo nesupratai, nes aš ne apie tai kiek trunka meilė ar įsimylėjimas, o apie tai ką veikia knygos pavadinimas mūsų galvose.
    Apibendrinant – šio teksto komentarų gausa patvirtina, kad MTTM žinutė yra labai stipri ir sėdi daugelio galvose ir kažką ten veikia. Tiek stipri, kad priverčia rašyti jus komentarus (nes rašyti komentarą yra tam tikras veiksmas – darbas). Gal daugelis tekste tikėjosi rasti atsakymą kodėl meilė trunka tris metus – jei ieškojote būtent to, vadinasi teiginį MTTM esate jau priėmę defakto. Ta nedidelė dalis kuri rašė, kad tekstas patiko – smagu, tikriausiai pagavote mintį apie ką rašiau 
    Ar man gėda dėl publikuoto teksto – ne, negėda .
    Geros dienos.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.