Kaip jaučiasi vyrai, susidūrę su smurtu?
Ką Algirdas Kaušpėdas galvoja apie smurtą mūsų visuomenėje? Ar Ironvytui yra tekę patirti smurtą? Kaip tai jį paveikė? Kaip Aleksandras Pogrebnojus pakomentavo savo gyvenimo situaciją, kai spaudoje kelias dienas buvo aptarinėjamas smurtas jo šeimoje?
Lietuvos statistikos departamento 2018 m. duomenimis, 91 proc. smurtaujančių asmenų yra vyrai. Pakvietėme 6 vyrus, atstovaujančius skirtingas kartas, profesijas ir požiūrį į gyvenimą bei paprašėme jų pasidalinti savo patirtimis, susijusiomis su smurtu.
Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šio video.
Ačiū patronams už šių video finansinį rėmimą.
Prisidėkite prie būsimų video čia: https://www.patreon.com/nebegeda
Lina
Tema labai gerai, bet visiškai nesuprantu, kodėl pasirinktas A. Progrebnojus, dėl kurio smurto artimoje aplinkoje buvo pradėtas ikiteisiminis tyrimas. Taip, jis nuteistas nebuvo. Bet kodėl tada #metoo žinutėse minimus asmenis nuteisiat be tyrimo (toks požiūris suprantamas iš kito straipsnio jūsų puslapyje)? Ar tai ne dvigubi standartai?
Beata Tiškevič
Šio video tikslas yra pokalbis apie patirtą/matytą/taikytą smurtą. Juo mes nemoralizuojame.
Julija
Labai patiko pokalbis. Labai skirtingi zmones, bet jauciama pagarba vienas kitam. Aciu vyrams uz drasa ir atviruma.
Jurga
Mano nuomone, reiktus rinktis pasnekovus, kurie yra patyre tai apie ka klausiama klausimuose. Pvz., smurtas pries moteri – visi prisipazino, kad neva nera smurtave ir “filosofuoja”, kaip tai blogai. Kad kiti situose video nemokomi, taip neatrodo, man daug kur buvo panasu i auklejamaja kalba negu i pasidalinima labai jautria savo patirtimi :), o tiems, kurie pasidalijo, didelis aciu!
Justė
Vau, labai svarbi tema. Įdomus parinkti pašnekovai. Atradau ir sau naujo suvokimo apie patį smurtą iš pašnekovų minčių. Ir kiekvienas turime pradėti nuo savęs, nebūti abejingi. Nebijo ginti svetimo žmogaus, kuris akivaizdžiai viešoje vietoje patiria smurtą. Nebijoti pasakyti savo nuomonės, kad neteisinga yra kažką smerkti, engti ir t.t. Pradėkim nuo savęs .
Raimundas
Įdomus pokalbis, išmintigi pašnekovai. Pora pastebėjimų:
Pirma, kažkus pašnekovas priskyrė konkurenciją kapitalizmui. Paklauskite bent kiek gyvenusio sovietmečiu, ar nebuvo konkurencijos, jums paaiškins. Lipo vieni kitiems per galvas ir dar kaip. Konkurencija dėl resursų ir garbės būdinga bet kokiai visuomenei nuo Amazonės indėnų iki japonų. Gal tik kelios jogų populiacijos gali būti išimtimis, bet tie žmonės pasiekę nirvaną ir jie konkuruoja kažkur jau kitame pasaulyje 🙂
Antra, klausimas apie smurtą. Tipo 90% smurto iš vyrų ir tik 10% iš moterų. Gal ir taip, jei kalbame apie fizinį smurtą. Visgi mokslinė literatūra (peer reviewed su dideliais tyrimų samplais ir kokybiška statistika) sako, kad abi lytys yra panašiai agresyvios, tik gali skirtis agresijos formos. Išskyrus kumštį abiems lytims panašiai būdingos visos passive agressive formos, emocinis smurtas, seksualinė agresija ir t.t.
Nebent kas nors mano, kad moterys yra tokios šventos dvasios, kurios su žvakutėm skraido ir skleidžia gėrį ir taiką.
Jos tik sugeria viską ką pasaulis sukrauna ir neišsitaško po to.
Gabriele
Labai geras pokalbis, puikus atrinkti klausimai, idomiai klausesi, TACIAU ziauriai nepatiko pasnekovas ilgais plaukais, nuolat pertraukinedavo kitus, rode visokias mimikas i kamera, kol kiti diskutuodavo, mazdaug vos ne “ka jisai cia nusisneka”. Tikrai ziauriai krito i akis ir tai, manyciau, yra neprofesionalu ir leksta tokioje rimtoje diskusijoje. Erzino dar nestabili kamera, kuri net kartais nuslinkdavo “i lankas”. Yra kur tobuleti su projekto pateikimu, taciau didele pagarba pasnekovams, ir didelis dekuj uz pasidalintas mintis! Padejo dar geriau viska suprasti, isigilinti. Daugiau tokiu rimtu vyru su rimtomis diskusijomis.
Pingback: Eskedar Tilahun: „Buvau mergaitė, kirtusi medžius ir spardžiusi kamuolį“ Nebegėda.lt