Kodėl menstruacinė taurelė prateka ir ką daryti

Iliustracija: Jurgita Avišansytė

Yra įvairių baimių, susijusių su menstruacinėmis taurelėmis. Vienos moterys bijo, kad nemokės taurelės įsidėti, kitos – kad nesugebės ištraukti, ar kad ji apskritai pasimes makštyje (tačiau ją įsidėti ir ištraukti nėra taip sunku, tereikia išmokti!) Daugelis baimių taip pat yra susijusios su pratekėjimu: ar taurelė gali pratekėti? Kodėl taip nutinka? Ką tada daryti?

Visų pirma – nesijaudinkite, su pratekėjimu yra tekę susidurti ir kitoms taurelių naudotojoms. Kad to išvengtumėte, reikia išsirinkti tinkamo dydžio taurelę ir, žinoma, įgauti šiek tiek praktikos. Jeigu patiriate pratekėjimą ir nesuprantate, kodėl, šiame tekste pasidalinsime patarimais, ką galite išbandyti, norėdamos to išvengti.

KODĖL TAURELĖ GALI PRATEKĖTI?

1. Taurelė gerai neišsiskleidžia.

Tai yra viena dažniausių pratekėjimo priežasčių. Tik teisingai atsidariusi, menstruacinė taurelė galės suformuoti vakuumą ir išlaikyti visą skystį viduje.

Tam, kad įsitikintumėte, jog taurelė tinkamai atsidarė, galite su pirštu perbraukti per kraštelį ir patikrinti, ar nesusiformavo raukšlės. Visada galite išmėginti ir kitą lankstymo būdą. Put A Cup In It merginos, sukūrusios Youtube kanalą vien apie taureles, dalinasi 9-iais jų lankstymo būdais.

2. Taurelė persipildo.

Jeigu stipriai kraujuojate, gali būti, kad taurelė tiesiog spėja persipildyti. Būtent todėl svarbu pažinti savo ciklą ir suprasti, kiek maždaug kraujo netenkate tam tikromis mėnesinių dienomis. Tai reiškia, kad gali tekti taurelę keisti dažniau nei kas 12 valandų. O jeigu esate vietoje, kur neturite tokios galimybės, galite išbandyti menstruacines kelnaites ar daugkartinius įklotus, kurie jus išgelbės tokiose situacijose.

3. Taurelė ne pilna, bet vis tiek prateka.

Kartais taip paprasčiausiai nutinka, nes menstruacijų metu gimdos kaklelis gali šiek tiek pajudėti iš vietos – plačiau atsiverti ar sutinti tam, kad leistų lengviau ištekėti skysčiams. Todėl įprasta, kad tada ir taurelė gali šiek tiek pakrypti ar pajudėti.

Taip pat yra tikimybė, kad taurelė atsidaro ne po gimdos kakleliu, o šalia jo. Tada skystis gali pratekėti pro taurelės šoną. Jeigu leisite taurelei išsiskleisti šiek tiek anksčiau, sumažinsite pratekėjimo tikimybę.

4. Taurelė prateka dėl judesių žarnyne.

Deja, pirmomis menstruacijų dienomis vidurių užkietėjimas ir viduriavimas yra įprasti simptomai. Jeigu su jais susiduriate, įsidėmėkite, kad dėl žarnyne vykstančių judesių taurelė taip pat gali šiek tiek pakeisti poziciją, būti suspausta. Nebijokite, ji neiškris, tačiau suspausta žarnyno ji gali persipildyti. Visgi reikėtų žinoti, kad tai nėra „tikrasis pratekėjimas“.

5. Taurelę spaudžia stiprūs dubens raumenys.

Jeigu turite stiprius dubens raumenis – sveikiname! Greičiausiai nepraleidžiate Kėgelio pratimų. Vis dėlto stiprūs dubens raumenys kartais gali suspausti taurelę ir sukelti nepageidaujamą pratekėjimą. Tokiu atveju reikėtų išbandyti standesnę menstruacinę taurelę.

KAD IŠVENGTUMĖTE PRATEKĖJIMO, NEPAMIRŠKITE:

  1. Įsidėjusios menstruacinę taurelę, patikrinti, ar nėra įlinkimų. Jei juos užčiuopėte, spustelėkite iš kitos pusės ar pasukite, kad taurelei atsirastų vietos atsidaryti.
  2. Lengvai truktelėti, kad patikrintumėte, ar ji gerai išsiskleidė. Jei taurelė teisingai atsidarė, bus susidaręs vakuumas.
  3. Išbandyti kitokį nei įprasta taurelės lankstymo būdą.
  4. Ištuštinti taurelę dažniau nei kas 12 valandų.

Norėtum išbandyti menstruacinę taurelę iš Nebegėda parduotuvės, bet nežinai kaip išsirinkti? Šis video tau padės:

Komentarai (9)

  • Dominyka

    O man taurelė tiesiog iššauna ar išslysta ir iškrinta į tualetą. Pirmu kartu labai išsigandau. Bet ir šiaip nefaina

    reply
    • Dominyka, galbūt jūs naudojate jums per mažą taurelę? Ar esate gimdžiusi? Gimdžiusioms moterims rekomenduojame B arba M dydžio taureles.

      reply
  • Diana

    Sveiki. Susiduriu su pratekėjimo problema pirmosiomis menstruacijų dienomis. Naudoju “Lily cup one”. Tikrai nepersipildo. Tikrai kraštelis išsiskleidžia (raukšlių nebūna) ir prisisiurbia prie makšties sienelių (bandant ištraukti už galiuko būna stiprus pasipriešinimas). Bet pirmosiomis dienomis taurelės dugnas netampa apvalus – lieka suplotas. Tai čia gal tie dubens raumenys kalti, juolab pastebėjau, kad tikrai pirmosiomis dienomis sunkiau makštyje “krapštytis”, tarsi ištinusi? O vėlesnėm dienom tarsi daugiau vietos atsiranda? Galvoju gal padėtų mažesnė taurelė, bet ar būna mažesnių nei “Lily cup one”? Beje, kai įsidedu neteisingai, tai neprateka, o cunamis būna 🙂

    reply
    • Kotryna Bass

      Sveika, Diana, jei taurelė prateka – mažesnis jos dydis nebūtų išeitis. Siūlyčiau pamėginti įsidėti taurelę naudojant lubrikantą ir dar kartą išbandyti visus būdus aprašytus šiame tekste 🙂

      reply
  • Živilė

    Sveiki, aš neseniai įsigijau Ziggy Cup, bet sunku suprasti, kada tinkama įsidėjau. Atrodo, kad būna gerai įdėta pagal instrukcija, bet prateka. Gal yra kokių gudrybių kaip ir su įprastos formos? Taip pat pastebėjau, kad nuėjus į tualetą, ypač po stipresnio pastenėjimo, ji išsikraipo

    reply
  • Marina

    Sveiki, girdėjau labai daug gerų atsiliepimų apie taurelę, tačiau aš susiduriau su įvairiais nepatogumais 😅 todėl nusprendžiau pasidalinti. Taurelė įsistato labai negyliai (palyginus su tamponu) ir tai, man asmeniškai, sukelia diskomfortą, nes aš ją jaučiu, įdėti gyliau nepavyksta, bei “uodegėlė” už kurios reikia ištraukti labai trumpa, judant “uodegėlė” nusisuka todėl ją tenka ieškoti, turin vidutinio ilgio nagus, tai vėlgi sukelia diskomfortą kadangi sugnybi ne tik taurelės “uodegėlę”. Su pratekėjimo problema taip pat susiduriau, tačiau dar pabandysiu įvairius lankstymo budus. 😊

    reply
  • Diana

    Sveiki, su taurele viskas puiku, lanai patogu, tikrai išssiskleidžia ir susidaro vakuumas. Dienos metu neprateka. Tačiau naktį, būtent dvi pirmas, įvyksta pratekėjimas. Įdomu kodėl, gal reikia standesnės taurelės? Naudoju lily cup taurelę

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.