10 romantiškiausių visų laikų filmų

Žiemą esame įpratę daugiau laiko leisti namuose – filmas susisupus į pledą vilioja daug labiau nei pasivaikščiojimas mieste šaltą vakarą. Mes, „Nebegėdos“ komanda, taip pat labai mėgstame kiną, todėl paruošėme jums top 10 romantiškiausių visų laikų filmų. Sąraše tikrai rasite ir jau girdėtų pavadinimų, ir dar neatrastų meilės istorijų. Pasispraginkite kukurūzų, patogiai įsitaisykite ir leiskitės į romantišką kelionę.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind („Jausmų galia“) (2004)

Ar daugelis santykių iš pat pradžių yra pasmerkti? Tikėtina. Tačiau ar vis tiek verta jiems atsiduoti? Tikrai taip!

Filmo herojai yra pora, kurių santykiams pašlijus, Clementine ištrina savo atmintį ir pamiršta apie buvusius santykius. Joel yra sukrėstas ir taip pat nusprendžia pasidaryti atminties keitimo operaciją, kad pamirštų savo mylimąją Clementine. Tačiau užplūdę jųdviejų prisiminimai priverčia Joel susimąstyti ir galiausiai nuspręsti, ar meilė nusveria skausmą, ar atvirkščiai.

IMDb įvertinimas: 8.3

Portrait of a Lady on Fire („Liepsnojančios moters portretas“) (2019)

Kokia yra gero romantinio filmo sudedamoji dalis? Aistra. Šiame filme ji rutuliojasi 18 amžiaus Prancūzijoje, tarp tapytojos ir būsimos nuotakos, kurią menininkė tapo. Tapytoja kasdien tyrinėja būsimą nuotaką, kad portretas taptų kuo tikslesnis ir gyvesnis. Diena po dienos abi moterys tampa viena kitai artimesnės, kol jausmai pasikeičia į visiškai kitą pusę.

IMDb įvertinimas: 8.1

The Notebook („Užrašų Knygelė“) (2004)

Sunku būtų rasti žmogų, kuris nebūtų matęs ar bent girdėjęs apie šį filmą, pasakojantį vieną jautriausių ir romantiškiausių istorijų. Tai pasakojimas apie du žmones, mylėjusius, pametusius vienas kitą ir galiausiai vėl atradusius. Filme netrūksta itin gražios muzikos ir romantiškų momentų. 

Reikėtų paminėti, kad 2005 metais šis filmas laimėjo geriausio bučinio apdovanojimą, kurį gerbėjams dovanojo du visiems puikiai žinomi aktoriai – Ryan Gosling ir Rachel McAdams.

Ieškantiems filmo, kuris padėtų pažvelgti į meilę iš kitos pusės ir tikrai sugraudintų, „The Notebook“ yra puikus pasirinkimas.

IMDb įvertinimas: 7.8

Call me by your name („Vadink mane savo vardu“) (2017)

Filmas, sulaukęs itin didelio susidomėjimo dėl daugelio dalykų: puikiai parinktų aktorių (Timothée Chalamet ir Armie Hammer), įdomaus siužeto, LGBTQ+ temos ir, žinoma, puikios pirmos meilės istorijos.

Veiksmas vyksta devintojo dešimtmečio Italijoje, kai tarp septyniolikmečio studento ir dvidešimt ketverių metų praktikanto užsimezga romantiniai santykiai. Pirmos meilės svajos, Italijos karštyje atsiskleidžiantis geismas ir gyvenimo vasara, kuri padės prisiminti savo vasaras ir sugraudins.

IMDb įvertinimas: 7.8

Pride & Prejudice („Puikybė ir prietarai“) (2005)

Dar vienas įsimintinas kūrinys, paremtas daugeliui puikiai žinomu Jane Austen romanu. Pagrindiniai filmo herojai – Elizabeth Bennet, kilusi iš neturtingos, tačiau garbingos šeimos, ir pasipūtęs, turtingas ir vienišas ponas Darsis, kuris nenori pripažinti savo jausmų jaunajai Elizabeth dėl jų skirtingų padėčių visuomenėje.

Nuo neapykantos iki intrigų ir galiausiai – meilės. Ši romano ekranizacija nenuvilia savo istorija, įspūdingais kostiumais, nuostabiais Anglijos peizažais ir dar kartą primena, kad tikra meilė įveikia net ir didžiausias kliūtis.

IMDb įvertinimas: 7.8

Blue Is the Warmest Colour („Adelės gyvenimas: I ir II skyrius“) (2013)

Pagrindinė filmo herojė – Adèle, vis dar besimokanti mokykloje ir ieškanti savęs bei tyrinėjanti save kaip moterį. Susitikinėjimai su vyrais nepažadina joje jokio geismo ar seksualinio prabudimo, o draugė, kurios Adèle iš tikrųjų trokšta, ją atstumia.

Savęs pažinimo kelyje Adèle sutinka Emmą – laisvos dvasios mergina, kurią Adèle draugai smerkia dėl homoseksualumo. Netrukus merginų draugystė perauga į kažką stipresnio ir Adèle pagaliau gali atvirai išreikšti save. 

Filmas apima daugybę temų: pirmąją meilę, socialinius sluoksnius, šeimą, mokyklą, pirmąjį darbą, savęs ir kito priėmimą, seksualumą.

IMDb įvertinimas: 7.7

The Curious Case of Benjamin Button („Keista Bendžamino Batono istorija“) (2008)

Dar viena ypatinga istorija apie vyrą, kuris gimė būdamas senas, o sensta kasdien tapdamas vis jaunesniu.

Po to, kai pagrindinio filmo herojaus Benjamino biologinė motina miršta gimdydama, jį augina Queenie senjorų namuose, kuriuose ir dirba. Pirmosios Benjamino meilės Daisy močiutė gyveno tuose namuose, kur ji pirmą kartą susitiko su Benjaminu. Nors daugelį metų buvo atskirti, Daisy ir Benjaminas palaiko ryšį visą gyvenimą, sulaukę keturiasdešimties vėl užmezga ryšius, kai pagaliau susitinka.

IMDb įvertinimas: 7.8

About Time („Laiko tiltas“) (2013)

Būdamas 21 metų Timas sužino, kad gali keliauti laiku ir pakeisti tai, kas vyksta ir jau įvyko jo paties gyvenime. Jo sprendimas paversti savo pasaulį geresne vieta ir susirasti merginą, pasirodo, nėra toks lengvas, kaip galėtumėte pamanyti.

Bėgant laikui Timas pagaliau sutinka gražią, bet savimi nepasitikinčią Mariją. Jie įsimyli, tačiau vienas nelemtas kelionės laiku incidentas padaro taip, kad jis niekada jos nebuvo susitikęs. Taigi jie susitinka pirmą kartą vėl ir vėl, kol galiausiai po daugybės gudrių kelionių laiku jis užkariauja jos širdį.

IMDb įvertinimas: 7.8

Closer („Arčiau“) (2004)

Meilės trikampiai filmuose patinka daugeliui. O kaip dėl meilės keturkampių?

Šiame filme vaizduojamos dvi nuolat viena su kita persipinančios poros. Aplink pulsuoja simpatijos vienas kitam, meilė ir, žinoma, seksas. Būtent geismas ir aistra priverčia partnerius išduoti vienas kitą ir begėdiškai mėgautis kūniškais malonumais su kitais žmonėmis.

IMDb įvertinimas: 7.2

Dirty dancing („Purvini šokiai“) (1987)

Vaikinas, kuris pasipriešina merginos tėvui – daugelį toks bad boy įvaizdis tikrai užveda. Būtent taip elgiasi šokių instruktorius Johnny Castle, norėdamas būti su miela tėčio numylėtine Baby. Soul muzika, intymūs ir kaitinantys šokių numeriai ir mylėjimasis mažoje, jaukioje trobelėje – tai viskas, ko reikia geram romantiniam filmui.

IMDb įvertinimas: 7.0

O koks tavo visų laikų mėgstamiausias romantinis filmas? Pasidalyk komentaruose!

10 romantiškiausių visų laikų filmųTaip pat skaityk: Top „Nebegėda“ tekstai 2022

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.