5 filmai, kurie padės pagerinti jūsų santykius

Nuotrauka: Daria KrasnenkoUnspalsh

Aregzistuoja pasaulyje nors vieni santykiai, kuriuose abu partneriai viskuo patenkinti, nesipyksta, dėl nieko nesiginčija, visoms problemoms randa kompromisus, neburbėdami priima vienas kito minusus, niekada nesusierzina ir gyvena viename dideliame rožiniame burbule? Manau, atsakymas visiems aiškus – nėra. Bet ar gali būti?

Žinoma, jokie paprasti patarimai ar filmų rekomendacijos stebuklingai nepagerins tavo santykių, kad ir kokie jie bebūtų. Vis dėlto filmai turi didelę galią priversti mus pakeisti mąstymą ir pažiūrėti į situaciją iš visai kitos pusės. Šiandien dalinamės 5 filmais, kurie padės labiau pamąstyti apie savo santykius ir išsiaiškinti, ar esate ten, kur ir norite būti.

1. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004 m. IMDb įvertinimas – 8,3)

Garsus ir daugelio jau tikriausiai matytas filmas, kurį tikrai verta peržiūrėti ir antrą kartą. Nuostabiai įkūnyti Jim Carrey ir Kate Winslet veikėjai ir neįtikėtina jų meilės istorija net ir filmui pasibaigus privers dar šiek tiek pasėdėti ir pamąstyti.

Du itin skirtingi filmo veikėjai kadaise karštai vienas kitą mylėję, nusprendžia patraukti skirtingais keliais. Kad išsiskyrimas būtų įmanomas, pagrindiniai veikėjai nusprendžia su psichologų pagalba ištrinti iš atminties prisiminimus apie vienas kitą. Didžioji filmo dalis kaip tik ir vyksta pagrindinio veikėjo Joel mintyse ir prisiminimuose, kai jam taikoma atminties trynimo procedūra: pamažu iškyla nuostabūs prisiminimai, kuriuos psichologai tuojau pat ištrina. Tačiau procedūros metu Joel suvokia, kad jis nenori pamiršti savo mylimos partnerės Clementine, ir pradeda slėpti ją kituose savo prisiminimuose. Galiausiai tai labai netikėtai paveikia visą jo atmintį.

2. Amour (2012 m. IMDb įvertinimas – 7,9)

Jautrus ir apie meilę priversiantis susimąstyti filmas 2013-aisiais buvo nominuotas 5 „Oskarams“, tarp kurių buvo ir geriausio 2012 metų filmo nominacija. Taip pat filmas pelnė ir 48 kitus laimėjimus bei buvo nominuotas 39 kartus. Tad manau, jau vien tokie skaičiai sudomintų peržiūrėti šį filmą.

Pagrindiniai filmo veikėjai Žoržas ir Ana – į devintąją dešimtį įkopusi intelektualų pora. Tai du pensininkai, gyvenantys prabangiame bute Paryžiuje, apsupti knygų apie dievinamą kompozitorių – Franz Schubert. Tačiau ši miela idilė sugriūva, kai vieną rytą prie pusryčių stalo Aną ištinka priepuolis. Tą akimirką prasideda skausmingas poros meilės išbandymas.

Įspūdinga dar ir tai, kad pagrindinius vaidmenis filme atlieka 81 metų aktorius Jean-Louis Trintignant ir 85 metų Emmanuelle Riva, už vaidmenį filme nominuota „Oskarui“.

3. Blue Valentine (2010 m. IMDb įvertinimas – 7,4)

Tai filmas apie dar vienus sudėtingus santykius ir jų kelionę nuo pirmųjų audringų naktų iki dabartinių atšalusių jausmų ir liūdno išsiskyrimo. Filmas nuolat „šokinėja“ tarp gerųjų dienų ir dienų, kai viskas baigiasi. Tai tarsi atviras iširusių santykių skrodimas, kai ieškoma priežasčių, kodėl taip nutiko.

Pagrindinis filme keliamas klausimas – kodėl baigiasi meilė ir kas dėl to kaltas? Šią mintį įkūnija ir garsi citata iš filmo: „How can you trust your feelings when they can just disappear like that?“

Apskritai, filmas rekomenduojamas tiems, kurie net ir filmui pasibaigus galvoje turės milijoną klausimų ir ieškos atsakymų nagrinėdami savo gyvenimo pavyzdžius. Kodėl meilė baigiasi ir ką reikėtų padaryti, kad ji vis dėlto nesibaigtų?

4. Silver Linings Playbook (2012 m. IMDb įvertinimas – 7,7)

Šį filmą tikrai galima pavadinti šiek tiek keistu – jame susipina romantika ir psichinė liga, bet būtent tai ir paverčia filmą tokiu, koks jis yra – įtraukiančiu, įdomiu, priverčiančiu susimąstyti.

Pagrindinis filmo veikėjas Pat Solitano praranda viską. Po aštuonių mėnesių, praleistų psichikos ligoninėje, jis sugrįžta pas tėvus, nes daugiau nebeturi kur eiti. Vyras stengiasi išlikti pozityviu, nepasiduoti depresijai. Kaip nutinka įprastame romantiniame filme, vieną dieną jis sutinka Tiffany – paslaptingą, jauną merginą su savomis problemomis, nenusileidžiančiomis paties Pat. Netikėtas ir keistas tarpusavio ryšys pamažu tampa tam tikra laimės terapija jiems abiem. Šis filmas tapo dar vienu puikiu įrodymu, kiek daug gali padovanoti nuoširdus žmogiškas ryšys.

5. Before Sunrise (1995 m. IMDb įvertinimas – 8,1)

Filmas skirtas tikintiems, kad meilė yra neatskiriama nuo antros sielos pusės ieškojimo. Kitaip sakant, romantikams iki kaulų smegenų. „Before Sunrise“ yra kiek senesnis filmas, todėl tai puikus atokvėpis nuo vulgarių šiuolaikinių santykių, kai pirmo pasimatymo veiksmas visais atvejais nusikelia į miegamąjį.

Filme pasakojama apie du jaunuolius: paryžietę Celine ir amerikietį Jessie, kurie atsitiktinai susipažinę kartu praleidžia vieną naktį Vienoje. Ši naktis trunka 14 valandų – tiek laiko pakanka dviem jauniems žmonėms išsikalbėti ir įsimylėti. Filmas pasižymi minimaliu režisieriaus dėmesiu išoriniam siužetui, visą dėmesį koncentruojant į bendravimą tarp žmonių. O tai santykiuose ir yra svarbiausia.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.