9 dalykai, kurie pataiso nuotaiką

Retkarčiais jaučiamės nelaimingi, irzlūs ir neramūs – būtų keista ir nenatūralu, jeigu visuomet šypsotumėmės. Svarbiausia, kad subjurusią nuotaiką galima pataisyti – vieni savarankiškai ieško natūralių būdų, kiti tariasi su gydytojais, su kuriais ir ieško bendro sprendimo. Bet kokios pastangos yra sveikintinos.

Šiame tekste mes dalijamės keliais visiškai paprastais ir visiems prieinamais būdais, kurie pataiso nuotaiką.

Nėra nuotaikos: ką daryti?

Visų pirma, nėra tokio patarimo, kuris visiems tiktų šimtu procentų. Mūsų tikslas yra pasidalyti savo žiniomis ir patirtimi – galbūt ką nors tinkamo rasi ir tu!

Išeik pasivaikščioti gryname ore

Trumpas pasivaikščiojimas po artimiausią parką ar bet kurią kitą žalią erdvę gali išties sumažinti slogią nuotaiką – grynas oras, saulės šviesa ir vitaminas D tikrai padės pasijusti geriau.

10 minučių trunkantis pasivaikščiojimas gali pagreitinti kraujotaką smegenyse ir suteikti energijos, sumažinti nuovargio ir vangumo jausmą. Vaikščiojimas taip pat gali paskatinti endorfinų, hormonų, kurie mažina stresą, skausmą ir diskomfortą, išsiskyrimą.

Jeigu daug laiko praleidi namuose, natūrali šviesa ir žalia gamtos spalva atpalaiduos dar labiau ir padės pasijusti geriau, nei sėdint užsidarius tamsiame kambaryje.

Bendrauk su kitais žmonėmis

Net ir 5 minutes trunkantis gyvas ar telefoninis pokalbis gali pakelti nuotaiką ir padėti atsikratyti nervingumo, nerimo ir kitos emocinės įtampos. Žmonės yra socialios būtybės. Mums reikia kitų žmonių, kad jaustumėmės laimingi ir vertinami.

Paskambink savo šeimos nariams ar draugams, prisijunk prie kokio nors klubo ar draugijos, savanoriauk – apsupk save žmonėmis, kuriems rūpi.

Reguliariai mankštinkis

Mankšta padidina geros savijautos neuromediatorių, tokių kaip dopamino, adrenalino ir serotonino, kiekį. Be to, fiziniai pratimai skatina ir endorfinų išsiskyrimą – jie, kaip žinia, yra vadinami laimės hormonais.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja, kad suaugusieji kiekvieną savaitę turėtų bent 150 minučių vidutinio intensyvumo arba 75 minučių didelio intensyvumo treniruotes.

Pagerink dieną kitam

Jeigu jautiesi užstrigęs (-usi) blogos nuotaikos sūkury ir nežinai, kaip tai pakeisti, savo energiją gali nukreipti kitur, pavyzdžiui, padėti kitiems.

Tai gali būti ir paprasta pagalba draugui, šeimos nariui, bendradarbiui. Išsivesk šunį ilgiau pasivaikščioti, skirk jam daugiau dėmesio, kartu pažaiskite. Palik gražų atsiliepimą savo mėgstamos parduotuvės internetinėje svetainėje. Paaukok kraujo, pasidomėk savanoriavimo galimybėmis.

Kai pamatysi, kad kažkam praskaidrinai dieną, nuotaika pagerės savaime.

Klausykis savo mėgstamos muzikos

Turbūt dauguma sutiks, kad linksma, nuotaikinga melodija įkvepia naujos energijos. Kai klausomės savo mėgstamų dainų, šiek tiek atsiribojame nuo visko, kas mus neramina. Nieko nėra geriau, nei vairuojant, gaminant ar tvarkantis namus iš visų plaučių dainuoti. Pataikai į natą ar ne – smagumo tai nesumažina.

Pasimėgauk geru seksu

Endorfinai yra hormonai, kurie natūraliai išsiskiria mylintis. Malonumas padės atsipalaiduoti ir tikrai įžiebs šypseną veide. Nesvarbu, ar mėgausiesi seksu poroje, ar pasirinksi masturbaciją – orgazmas padės į dieną pažvelgti iš kitos, kur kas malonesnės pusės.

Sveikai maitinkis ir gerk daug vandens

Nesveiki užkandžiai gali vilioti, ypač tada, kai liūdna. Tačiau tavo kūnas ir savijauta tau tikrai padėkos, jei suvalgysi ką nors sveikesnio – daržovių, vaisių, uogų.

Taip pat nepamiršk gerti daug vandens. Dehidratacija gali paveikti dopamino ir serotonino pusiausvyrą smegenyse, o tai gali padidinti prastos nuotaikos, nerimo jausmą. Paprastai stenkis išgerti 6–8 stiklines vandens per dieną. Rekomenduojama šalimais turėti vandens buteliuką – jis bus kaip priminimas, kad reikia išgerti vandens.

Išbandyk jau dabar!

Gerai išsimiegok

8 valandos miego – tiek geriausia miegoti, kad ryte jaustumėmės žvalūs ir pailsėję. Pabandyk nueiti miegoti anksčiau. Valandą prieš miegą nenaršyk telefone – geriau paskaityk knygą. Ryte, po gero miego, pasaulis turėtų atrodyti šviesesnis. Tikėtina, kad pavyks anksčiau atsikelti ir atsiras daugiau jėgų laukiantiems darbams.

Pailsėk nuo socialinių tinklų

Esame įpratę didžiąją dienos dalį praleisti prie telefonų ir kompiuterių, socialiniuose tinkluose sekdami kitų žmonių gyvenimus. Įdomu? Žinoma. Tačiau kaip vargina!

Kartais pradedame lyginti save su ekrane matomais žmonėmis ir jų, iš pažiūros, tobulais gyvenimais – neretu atveju tokios pasakos pradeda liūdinti. Tad mūsų rekomendacija – kuo mažiau sėdėk prilipęs (-usi) prie ekrano. Geriau eik pasivaikščioti, susitik su draugais, atlik visus buities darbus. Smegenys pailsės, o kartu pagerės ir nuotaika.

Kas pakelia nuotaiką „Nebegėdos“ sekėjams?

Šį klausimą uždavėme begėdžiams savo instagramo paskyroje. Dalijamės jų mintimis.

Sekėjų vardai pakeisti, siekiant išlaikyti anonimiškumą.

 

Julija: Komplimentai ir vyrų dėmesys.

Olivija: Laikas gamtoje. Ir tai galioja visais metų laikais, nepaisant oro.

Gintarė: Paryžius.

Ernesta: Mylimojo glamonės ir masažiukas.

Urtė: Šokis nuogai.

Auksė: Maistas ir poilsis.

Karolina: Oralinis seksas.

Tautvilė: Kai išsipasakoju savo problemas partneriui. Jis visada moka jas išspręsti ir pralinksminti.

Rokas: Oralinis, kai ji žiūri man į akis.

Justė: Pirkiniai.

Saulė: Muzika ir mano katės.

Deimantė: Geras maistas ir seksas.

Rasa: Partnerio paslaugumas, kai diena būna sunki.

Ugnė: Šiomis dienomis – flirtas su nepažįstamais.

Samanta: Pabuvimas vienai, išėjimas iš namų atsigerti kavos ir pavalgyti deserto.

Toma: Vairavimas garsiai įsijungus muziką ir kelionės.

Greta: Muzika, šokiai ir seksas.

Retkarčiais subjurusi nuotaika nėra keistas ir neįprastas reiškinys – ją galima nesunkiai pagerinti. Tačiau jeigu niūri būsena kamuoja neįprastai ilgai ir niekas nepadeda šios būklės pakeisti, pokalbis su specialistu yra labai puikus, protingas žingsnis. Visi nusipelnėme mėgautis gyvenimu su šypsena veide – tad kodėl nepadėjus sau to padaryti?

O kas nuotaiką pakelia tau? Pasidalyk komentaruose.

dalykai kurie pataiso nuotaikąTaip pat skaityk: Sakiniai, nuo kurių norisi „išsilydyti“: sekėjų pasidalijimai

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.