Dalykai, kurie užknisa sekėjus ilgalaikiuose santykiuose

Sveiki ilgalaikiai santykiai iš tiesų atrodo kaip svajonė – užtikrintumo ir saugumo jausmas, ramybė ir meilė. Tačiau laikui bėgant drugeliai pilve aprimsta ir vis labiau atsiskleidžia tikrieji mūsų ir mūsų partnerių charakteriai. Tad normalu, kad kai kurie tarpusavio santykių dalykai pradeda erzinti.

Apie tai plačiau norime pakalbėti šiame tekste – kas labiausiai erzina poras ir su kokiais iššūkiais susiduria mūsų sekėjai?

Kas puoselėjant ilgalaikius santykius erzina labiausiai?

Kadangi tarpusavio santykiai yra individualus reikalas, tai, kas erzina vienus, gali visiškai netrukdyti kitiems. Vis dėlto yra keletas erzinančių aspektų, kurie yra universalūs, pritaikomi daugeliui porų. Kokie jie?

    1. Amžinas klausimas – kur ir ką šiandien valgysime? Ši erzinanti diskusija aktuali ir neseniai draugaujančioms poroms, tačiau įsivaizduokite, kaip ji įgriso poroms, kartu esančioms ne vienus, ir ne dvejus metus? „Gal šiandien suvalgom ką nors itališko?“ „Ne, norėčiau ko nors lengvo.“ „Tai tada tu ir išrink.“ „Ne, aš nežinau, davai išrink tu.“ 
    2. Bendravimas su vienas kito šeima. Tavo partneriui (-ei) būdinga kokia nors savybė, kuri tave šiek tiek erzina? Tuomet šventės su jo (ar jos) šeima tikrai nebus pats maloniausias dalykas – tikėtina, kad ta savybė bus būdinga ir jiems. O jeigu dar vieni kitų nemėgstate… Apsimetinėjimas, kad „viskas yra gerai“, tikrai po kiek laiko pradeda erzinti.
    3. Nenumaldomas noras vienas kitą nervinti. Kartais tiesiog dėl pramogos, kartais dėl to, kad pats esi piktas (-a) ir nori, kad taip jaustųsi ir kitas (-a). Vaikiška, bet labai žmogiška. Ir, pasirodo, labai dažna ilgai draugaujančių porų problema.
    4. Mažiau romantikos. Tai gali pasireikšti ne tik rečiau ištartais žodžiais „aš tave myliu“ ar retesniais apsikabinimais, bet ir, pavyzdžiui, sumažėjusiu dėmesiu partneriui (-ei). Dovanojama mažiau dovanų ir daroma mažiau staigmenų, ir  kuo daugiau apie tai galvoji, tuo labiau ta situacija pradeda liūdinti ir erzinti.
    5. Abejonės dėl santykių. „Psichologai apskaičiavo, kad svaiginantis aistringos meilės jausmas trunka nuo maždaug 18 mėnesių iki, geriausiu atveju, trejų metų“, – sako seksologė Katie Lasson. Jeigu vėliau atsiranda tam tikrų abejonių (kurias dažnai sukelia tai, kas mus labiausiai erzina), tai yra normalu. Bent jau tol, kol abejonės nepradeda kankinti nuolat.
    6. Libido pokyčiai. Seksualinis potraukis keičiasi visą mūsų gyvenimą – tai didėja, tai mažėja, tai apskritai dingsta. Ir visiškai natūralu, kad po 5 metų kartu aistra vienas kitam bus kitokia nei tada, kai tik pradėjote draugauti. Vis dėlto kai tokius pokyčius išgyvena ir tavo partneris (-ė), gali būti sunku vienam prie kito prisitaikyti. Tai tikrai erzina.

Tai tik keli dažniausiai pasitaikantys pavyzdžiai, nes erzinti gali daug daugiau ir kitokių dalykų.

Tai, kas užknisa sekėjus ilgai draugaujant

Mūsų sekėjai pasidalijo savo patirtimi, kas ilgainiui ima nervinti ilgai draugaujant. Nesvarbu, kas įžiebia pirmą kibirkštį – ar kokia nors buities smulkmena ar didesnė problema.

Dalijamės keletu mums labiausiai įsiminusių sekėjų atsakymų.

Laura: Galvojimas, kad jeigu jau esi ilgalaikiuose santykiuose, nebereikia flirtuoti, bandyti sužavėti, sumedžioti. REIKIA!

Milda: Žodžio netesėjimas.

Austėja: Kai daiktus palieka ne toje vietoje, kurioje turėtų.

Kotryna: Aistros mažėjimas…

Rūta: Smirdančios vyro kojinės.

Saulė: Jausmas, kad nebereikia stengtis, ir nuobodus seksas.

Kamilė: Indai, nesudėti į kriauklę, nors šimtąjį kartą kartoju susidėti. Išmėtytos kojinės.

Neda: Kad kartoja tas pačias istorijas 10-tą kartą.

Patricija: Kad antrą pusę reikia amžinai „stumti“ kažką daryti.

Gaudvilė: Kad pasibaigė puokščių ir saldainių periodas. Ir net kai pasakau, kad noriu gėlių, jis atsako, kad tame nėra prasmės.

Ugnė: Kai vienas tobulėja, auga, sveiksta, o kitas „geras ir taip – o kam čia reikia“.

Julija: Galvojimas, kad laikas kartu yra scrollinimas šalia arba televizoriaus žiūrėjimas. Norisi kokybiško laiko.

Viktorija: Kai vyras nenori „čia ir dabar“.

Goda: Neišspręstos problemos nuo santykių pradžios. Ilgalaikėje perspektyvoje erzina ir smulkmenos. 

Ignė: Kai yra nebevertinami dalykai: maisto gaminimas, pastangos, sekso iniciatyva.

Monika: Ta rutina, kur atrodo, kad jau nieko įdomaus nebus, kas priverstų tuos drugelius pilve nubusti.

Greta: Rutina, vienodumas, buitis, REMONTAS.

Margarita: Kai ryte nori daug kalbėti, o man reikia tylos susivokti, kur esu.

Ema: Ašarų nebesureikšminimas.

Virginija: Melas.

Roberta: Lygiai toks pats, monotoniškas seksas.

Brigita: Kai jauti kažko trūkumą ir negali to gauti iš antros pusės. Dėmesio, veiklos ir panašiai. 

Solveiga: Kai nebėra meilių žodelių.

Agota: Kai žmogus tampa visiška nuobodyla.

Vilija: Partnerio uždarumas ir nenoras kalbėtis atvirai, nors manęs to prašo.

Kad ir kiek daug tarpusavio santykių skirtingų dalykų mus gali erzinti, svarbu nepamiršti, kad tai patiria visi. Tai, kad jus nervina partnerio (-ės) netvarkingumas ar koks nors gestas, tikrai nereiškia, kad jūsų santykiams jau artėja pabaiga. Tokia ta ilgalaikių santykių kaina – drauge su saugumu ir meile dažnai bus ir neplauti indai, ir šiokia tokia monotonija.

sujaudinaTaip pat skaityk: Sakiniai, nuo kurių norisi „išsilydyti“: sekėjų pasidalijimai

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.