Mano tėvas nužudė žmogų

Iliustracija Meda Dargytė

Jie yra panašaus amžiaus: 25-erių ir 26-erių. Abu gyvena Vilniuje ir jų kūryba praturtina Lietuvą. Ir jų istorijos turi bendrų taškų.

Jų abiejų tėčiai šiuo metu įkalinimo įstaigose atlieka bausmes už žmogžudystę. Pirmasis mano pašnekovas yra Deivydas Katkus, drabužių dizaineris ir vienas iš kremercult prekės ženklo kūrėjų.

Deivydas Katkus @nectar_ofthe_gods

Žinau šią istoriją tik iš žiniasklaidos. Nei tėtis, nei mama, man nėra pasakoję, kaip ten kas buvo. – Deivydas

Antrasis pašnekovas – Europos slemo čempionatų finalistas, dviejų knygų: „Be penkių pasaulio pradžia” ir „Praeis” autorius, aktorius, šiuo metu studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Marius Povilas Elijas Martynenko.

Marius Povilas Elijas Martynenko

Aš kartais pagalvoju, jeigu aš būčiau patyręs visas situacijas, kurias patyrė mano tėvas… aš negaliu jo teisti, smerkti, kaltinti. Tiesiog, yra skausmas, kuris liko po tam tikrų jo veiksmų. – Marius

Su jais pakalbėjau apie tai, kaip jų tėčių nusikaltimai paveikė jų pačių gyvenimą ir kūrybą.

Kviečiu klausyti.

(Tai nėra straipsnis, o epizodo anonsas. Pateikiama čia informacija nėra išsami, o ištraukta iš tinklalaidėje aptartų temų konteksto. Kviečiame išgirsti visą pokalbį)

Dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai
Epizodo kūrėja/balsas/montažas Beata Tiškevič
Epizodo pašnekovai: Deivydas Katkus ir Marius Povilas Elijas Martynenko
Garso inžinierė Kata Bitowt
Muzikos autorius Martynas Gailius
Iliustracijos autorė Meda Dargytė

Komentarai (10)

 • Aušrinė

  Puikūs pašnekovai, tokie pat pokalbiai. Ypač Martynenko – šis žmogus suteikia vilties visiems žmonėms. Vilties ties žmonėmis ir pasauliu. Ačiū.
  Nebegėda, pirmyn!

  reply
 • Rasa

  Skaičiau abi Mariaus knygas. Jis labai talentingas. Jį buvo įdomu skaityti ir taip pat įdomu klausyti, nes nuoširdumas tiesiog rauna stogą!

  reply
 • Inga

  Ačiū.

  reply
 • Martyna

  Mano tėtis taip pat sėdo į kalėjimą, kai man buvo vos 5 metai. Buvo labai įdomu paklausyti kaip jaučiasi kiti, nes mano aplinkoje tokių vaikų daugiau nebuvo. Ir aš jaučiau gėdą ir lyg atsakomybę už tėčio veiksmus, viską sužinojau tik iš žianiasklaidos bei televizinos. Bet po didelių vidinių išgyvenimų vėliau susitaikiau, priėmiau tai ir dabar galiu laisvai apie tai kalbėti. Manau, kad tas atvirumas gydo žaizdas ir galbūt jaunam, tokioje pačioje situacijoje esančiam žmogui, tai bus lyg paspirtis atsisakyti visų su tuo susijusiu kompleksų. Ačiū, kad esate

  reply
  • Ernesta

   Wow, vyrai yra nuostabūs. Kuo daugiau klausau podcastų, tuo labiau suprantu, kad vyrai gali būti labai jautrūs, atviri ir nuoširdūs. Suprantu, kad yra keista galvoti atvirkščiai, bet kai nuo vaikystės mamos, močiutės nuolat kartojo, jog reikia saugotis, kad berniukai nenuskriaustų, kad nepasinaudotų, taip ir lieka tai kažkur giliai pasąmonėje, kad su vyrų lytimi kažkas ne visai gerai, kad anksčiau ar vėliau jie kažką blogo padarys. Tačiau visi mes žmonės ir nei viena lytis nėra už kitą pranašesnė.

   reply
 • Justė

  Tobulas rytas klausant jūsų. Labai patiko Deivydo Katkaus pokalbis. Ačiū!! Daugiau panašių nuoširdžių pokalbių lauksiu Beata! Čia kažkas buvo nerealaus tikrai!!!

  reply
 • Patricija

  Beata, man irgi sprogo smegenys podcast’o pabaigoj… Ačiū!

  reply
 • Marija

  Nuostabūs pokalbiai. Ačiū pašnekovams ir Beatai!

  reply
 • Monika

  Labai toks stiprus pokalbis. Is vienos puses labai nusviete, bet is kitos puses, paliko labai liudna ir pikta. Mano tevas taip pat kaleimcikas ir alkoholikas. Ir tikrai daug seimu, tevu draugai, mano draugai – yra is kazkokiu isardytu, sugadintu seimu. Ir tas ratas sukasi ir sukasi, nes nera to normalaus seimos modelio, is kurio galetume mokytis, kurti normalia, grazia seima.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.