Ar tu esi priklausomas nuo apsipirkinėjimo?

Po ankstesnių SULTYS epizodų apie emocinį valgymą ir kompulsinį persivalgymą iškilo klausimas: kada apsipirkinėjame per daug? Nekalti užsukimai į Humaną? Spontaniški pirkiniai internetu? Naujos knygos lieka ant naktinio stalelio taip ir nepaliestos, o tu jau dairaisi, kas dar neskaityta knygynuose? Naujumu kvepiantys pirkiniai išties padeda pasijusti geriau, bet ar ilgam? Kokias emocijas slepia pirkimas ir kada jis virsta nevaldomu, besaikiu bėgimu į vis nepasiekiamą, geresnę, labiau vertą meilės savęs versiją?

Studijoje Dalia Bagdžiūnaitė – mokslų daktarė vartotojų neuromokslo ir elgesio mokslo srityse ir neurorinkodaros specialistė. Apie jos darbus rašė tokie žurnalai, kaip Forbes, o mes kalbamės apie jos atradimus nepamiršdamos pasijuokti iš žmogiškų netobulumų.

Reklamos specialistai sukūrė idėją pradėti reklamuoti įvairius centrus, kuriuose moterys galėtų apsipirkinėti kaip vietą, kurioje jos galėtų bendrauti ir su geriausiomis draugėmis. Taip nutiko, kad vis daugiau moterų pradėjo eiti į tuos šopinimosi centrus, apsipirkinėti, leisti laiką su draugėmis, o vyrai <…> pradėjo lošti. Todėl per laiką taip natūraliai gavosi, kad lošimas yra vyrų priklausomybė, o pirkimas – moterų.

Epizodo vedėja: Rasa Jusionytė
Epizodo pašnekovė: mokslų daktarė vartotojų neuromokslo ir elgesio mokslo srityse ir neurorinkodaros specialistė Dalia Bagdžiūnaitė
Garso režisierė: Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Rugilė Merkevičiūtė
Vaizdo operatorė: Vismantė Ruzgaitė
Montažas: Natalija Syčinskaja-Kolobuckienė

Komentarai (1)

  • Ruta

    Kaip jus sugebate iškapstyti tokių įdomių pašnekovų? Nors nesu priklausoma nuo apsipirkinėjimo, netgi priešingai labai save riboju (galbūt norėtumėt ir šitą tema paliest? ) bet pokalbis taip įdomiai susiklausė, nerealu! Ačiū, kad esat ❤️

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.