Viktoras Šapurovas: „Sekso ir lytinės sveikatos temos jau seniai nebėra tabu“

Viktoras Šapurovas yra seksologas, individualiosios psichologijos (A. Adlerio) analitikas, psichiatras.

 

Seksologo kasdienybė

Nors, kai žmonės išgirsta apie seksologo profesiją, jų vaizduotė kartais pradeda piešti pačius įvairiausius vaizdus, Viktoro darbas atrodo kur kas paprasčiau: pacientas seksologui papasakoja apie kamuojančias problemas, sutrikimo eigą, vaikystės istoriją, apie gydytojų apžiūras, taikytą gydymą. „Gana dažnai prireikia, kad kartu atvyktų ir partneris(-ė). Mat visuomet partnerių požiūris į situaciją poroje skiriasi. Bendro susitikimo metu (jei jo reikia) priimu sprendimą ir pasiūlau gydymo planą. Gali prireikti seksoterapijos, namie ją atlieka pacientas vienas arba iš karto poroje. Anksčiau ar vėliau seksoterapijos užduotys vykdomos poroje. Jei yra asmenybės problemų, pirma atlieku analitiškai orientuotą psichoterapiją ir tik vėliau seksoterapija vyksta poroje, jų namuose.“ – pasakoja seksologas Viktoras Šapurovas, su kuriuo mūsų bendruomenė plačiau susipažino Nebegėdos gimtadienio diskusijoje.

Laisvesnė visuomenė

Per ne vieną seksologo praktikos dešimtmetį Viktoras Šapurovas pastebėjo ryškius pokyčius – jis teigia, kad pacientai tapo daug drąsesni, dažnas problemas išdėsto netgi telefonu. „Žmonės nori būti laimingi, tokių vis daugėja. Anksčiau tik tyliai kentėjo. Keičiasi požiūris į kontracepciją, moterys vis drąsiau renkasi efektyvias apsisaugojimo priemones, seniai paplitusias Vakarų Europoje – hormoninę kontracepciją, spirales.“ Seksologas yra įsitikinęs, kad mūsų šalies žmonėms sekso ir lytinės sveikatos temos jau seniai nebėra tabu.

Spontaniškas seksas

Neretai porai išlaikyti aistrą ilgalaikiuose santykiuose yra didelis iššūkis. Geismo paslaptis tyrinėjanti porų psichoterapeutė Esther Perel rašė: „Kai kurios žmonos, užuot paaiškinusios vyrams, jog glamonės ir bučiniai turėtų būti kai kas daugiau nei įžanga į lytinį aktą, nusprendžia verčiau visą gyvenimą praleisti su „silpno lytinio potraukio“ diagnoze.“ Neišspręstos seksualinės problemos daro įtaką poros santykiams ir šiandien vis labiau plinta planuoto sekso idėja: terapeutai rekomenduoja poroms susiplanuoti laiką savo dienotvarkėje, kai jie užsiims seksu, ir to laikytis. Tai – vienas iš būdų išlaikyti seksualinį aktyvumą ilgalaikiuose santykiuose.

Nors romantiniai filmai, knygos įtvirtina spontaniško sekso pranašumą: jie vienas kitą pamatė, įsižiebė aistra ir tuoj pat puolė vienas kitam į glėbį. Vis dėlto realiame gyvenime svarbus yra kontracepcijos klausimas, kurį derėtų aptarti mylintis su žmogumi pirmą kartą, o tai suardo spontaniškumo romantiką. Taip pat ne visiems žmonėms būdingas spontaniškas geismas (sekso terapeutė Emily Nagoski rašė, kad daugybei moterų būdingas atsakomasis geismas – jų aistra įsižiebia nuo „teisingų“ partnerio(-ės) veiksmų ir palankios seksui aplinkos) ir ne visų kūnai taip greitai tampa pasirengę seksui. Seksologas Viktoras Šapurovas teigia, kad spontaniškas seksas kartais pasitaiko gyvenime, tai gali būti smagu, bet tuo pačiu pavojinga daugeliu aspektų, jeigu tai nevyksta su jūsų pastoviu(-ia) partneriu(-e). Jis priduria, kad nėra vienos taisyklės, kiek turi mylėtis „normalios“ poros: verčiau rečiau, bet geriau.

Pokalbiai apie seksą

Seksologas prieštarauja posakiui, kad „seksu reikia užsiimti, o ne apie jį kalbėtis“ – specialistas sako, kad pokalbiai apie lytinį gyvenimą yra labai reikalingi, ypač, kai susiduriama su tam tikrais iššūkiais ir siekiama pokyčių.

Su Viktoru Šapurovu susitiksime jau kitą savaitę Nebegėdos renginyje, „Tamstos“ klube. Bilietus galite įsigyti čia.
Jam užduosime daugiau svarbių klausimų apie aistros kūrenimą, apie tai, kaip pagerinti sekso kokybę, o kiti diskusijos dalyviai papildys visą klausimų pasiutpolkę savo spalvingomis patirtimis. Labai kviečiame prisijungti!

Turėsime dovanų iš mūsų parduotuvės ir Viktoras vienam iš atėjusių padovanos savo knygą:

Komentarai (1)

  • vik

    o tiems kurie negali dalyvauti renginyje, bet labai įdomu kas vyks,ką jiems daryti?
    Aš iš UK niekaip negrįšiu.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.