Valentino diena: kaip ji atsirado ir kiti įdomūs faktai

Valentino diena, dar vadinama Šventojo Valentino diena arba Šventojo Valentino švente, kasmet švenčiama vasario 14 dieną. Šia proga įprasta, kad įsimylėjėliai išreiškia savo meilę vienas kitam sveikinimais ir dovanomis. Valentino diena buvo pradėta švęsti kaip krikščionims svarbi diena, pagerbiant krikščionių kankinį šventąjį Valentiną, ir dėl vėlesnių liaudies tradicijų tapo reikšminga kultūrine, religine ir komercine romantikos ir meilės švente daugelyje pasaulio regionų.

Ar tai romantiškiausia metų diena? Komercijos persmelkta šventė? Diena, kai visi pasaulio vienišiai jaučiasi dar vienišesni? Turbūt sunku rasti vieną teisingą atsakymą, tačiau bet kokiu atveju, ši šventė sulaukia daug dėmesio ir yra minima daugelyje pasaulio kampelių. Kokia šios šventės kilmė? Kaip ją švenčia skirtingos kultūros?

Valentino diena – iš kur ji atsirado?

Apie šią šventę yra pasakojama daugybė atsiradimo istorijų, tačiau šiame tekste mes išskirsime dvi pagrindines, dažniausiai minimas versijas.

Istorija apie šventąjį Valentiną

Viena legenda byloja, kad šventasis Valentinas buvo kunigas, tarnavęs III amžiuje Romoje. Kai imperatorius Klaudijus II nusprendė, kad vieniši vyrai yra geresni kariai nei tie, kurie turi žmonas ir šeimas, jis uždraudė jauniems vyrams tuoktis. Valentinas, supratęs dekreto neteisybę, nepaisė Klaudijaus II nurodymų ir toliau slapta tuokė jaunuosius įsimylėjėlius. Kai buvo išsiaiškinta, kad šventasis Valentinas laužo įsakymus, imperatorius įsakė kunigą nubausti mirties bausme.

Senoji Romos šventė – Luperkalijos

Vasario 14-osios šventė gali būti siejama ir su senovės Romos švente Luperkalija. Vasaris pagal to meto kalendorių buvo laikomas pavasario pradžia, o Luperkalija – pavasario ir meilės švente. Senovės Romoje jaunų berniukų ir mergaičių gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau per šią šventę senas paprotys leido poroms susitikti ir susidraugauti.

Luperkalijos išvakarėse vyko „Meilės loterijos“. Romėnų mergaičių vardai buvo užrašomi ant popieriaus lapelių ir metami į ąsočius. Kiekvienas jaunuolis šventės metu traukdavo po lapelį ir tapdavo tos merginos jaunikiu tam vieninteliam vakarui. Kartais ir ilgiau, pavyzdžiui, metams arba net ir visam gyvenimui.

Valentino diena: įdomūs faktai apie šią šventę

Valentino diena švenčiama jau labai ilgai, tad visai nenuostabu, kad bėgant metams keitėsi šventimo tradicijos, skirtingos kultūros šią šventę taip pat minėdavo skirtingai. Štai keletas įdomių faktų apie Valentino dieną:

 1. Dažniausiai Valentino dienos proga dovanojama gėlė – rožė.
 2. Japonijoje šokoladą šios šventės proga moterys dovanoja vyrams.
 3. Prekinis ženklas „Durex“ buvo pasidalijęs statistika, kad prieš Valentino dieną prezervatyvų pardavimas išauga apie 20–30 procentų.
 4. Skirtingose kultūrose Valentino diena švenčiama skirtingu laiku. Pavyzdžiui, Brazilijoje meilės diena minima birželio 12-ąją, Graikijoje – liepos 3-ąją.
 5. Kadaise buvo tikima, kad jeigu per Valentino dieną moteris pamatys liepsnelę (paukštį), ji ištekės už jūreivio. Jeigu pamatys žvirblį, ištekės už vargšo, tačiau santuoka bus laiminga. Pamačiusi dagilį moteris ištekės už milijonieriaus.
 6. Kupidonas buvo graikų meilės dievas. Prieš jį pavadinant Kupidonu, graikai šią dangiškąjį skraiduolį vadino Erosu, meilės dievu. Jis buvo laikomas sekso simboliu, nes savo antgamtiškai dailia išvaizda galėjo suvilioti žmones ir dievus. Tiesa, dabar Kupidonas vaizduojamas kaip putlus vaikas su sparnais ir meilę simbolizuojančiomis strėlėmis.
 7. Pasak atvirukų gamintojų „Hallmark“, Amerikiečiai kasmet išsiunčia 145 milijonus Valentino dienos atvirukų.
 8. 2020 m. maždaug 27,6 milijono amerikiečių Valentino dienos proga dovanojo dovanas savo šunims, o daugiau nei 17,1 milijono šeimų rinko dovanas savo katėms.
 9. Pirmoji širdelės formos šokoladinių saldainių dėžutė buvo pristatyta 1861 metais.
 10. Valentino diena yra viena populiariausių dienų sužadėtuvėms – jos metu kasdien susižada keli milijonai porų visame pasaulyje.
 11. Yra oficiali Valentino dienos alternatyva vienišiams, taip pat švenčiama vasario 14 dieną. Šventė nėra prieš Valentino dieną nukreiptas renginys, o labiau panašėja į meilės šventę sau ir platoniškus santykius.

Ar sekso prekės yra gera dovana Valentino dienos proga?

Išrinkti dovaną Valentino dienos proga yra lygiai taip pat sunku kaip ir per kitas šventes. Po Kalėdų jaučiamės išsisėmę, trūksta naujų idėjų. Kadangi Valentino diena yra meilės diena, daugelis susimąsto apie romantišką dovaną – kokį nors sekso žaislą ar priemonę. Ar tai gera dovana partneriui (-ei)?

Atsakymas labai paprastas – taip. Sekso prekės yra puiki dovana, nes susideda iš trijų puikių savybių – tokia dovana yra smagi, apgalvota ir tikrai naudinga. Be to, jei dovanoji ją savo partneriui (-ei), tikėtina, kad ją panaudosite abu. 

Sekso žaislai paįvairins jūsų poros seksualinį gyvenimą. Daugiau malonumo, daugiau orgazmų – daugiau gerų emocijų! Tačiau prieš investuodami į kokį nors įdomų sekso žaislą, galite šiek tiek užsiminti apie tai savo partneriui (-ei). Paklauskite, ar tokia dovana jam / jai patiktų, kaip jis / ji jaustųsi gavę tokią dovaną. Jeigu partneris (-ė) tam pritaria, tada tikrai nereikėtų kažko laukti – pirmyn rinktis sekso žaislo! Taip pat į paieškas leiskitės kartu. Apsipirkimas ne tik bus smagus – padės atsiskleisti jūsų seksualinėms fantazijoms, iškomunikuoti, kas kam patinka, ir taip daugiau sužinoti, ką abu galvojate apie seksą.

Ypatingų ir išskirtinių dovanų Valentino dienos progai ieškok ir „Nebegėdos“ parduotuvėje.

Pradėk ruoštis romantiškiausiai dienai metuose jau dabar!

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.