Vaginaliniai kamuoliukai: kam jie reikalingi?

Tie, kurie ne pirmą mėnesį seka „Nebegėdą“ ir aktyviai skaito mūsų rašomus tekstus bei socialinių tinklų įrašus, tikriausiai jau yra girdėję žodžių junginį „vaginaliniai kamuoliukai“ arba Kėgelio pratimai. Kadangi daug kalbame apie moterų seksualinę sveikatą, tokie žodžiai natūraliai atsiranda mūsų turinyje.

Šiame tekste norėjome plačiau supažindinti su vaginaliniais kamuoliukais: kaip jie naudojami, kokia jų nauda ir kodėl vertėtų juos išbandyti.

Vaginaliniai kamuoliukai: kas tai?

Vaginaliniai kamuoliukai jau ilgą laiką yra naudojami kaip priemonė stiprinti makšties ir dubens dugno raumenis. Tai nedideli, skirtingų svorių kamuoliukai, pagaminti iš įvairių medžiagų, skirti dubens dugno treniruotėms, dar dažnai naudojami ir kaip sekso žaislai didesniam malonumui pasiekti. 

Vaginaliniai kamuoliukai dažniausiai siejami su Kėgelio pratimais. Šie pratimai yra labai naudingi, nes: ne tik stiprina dubens dugno raumenis, padeda kovoti su šlapimo nelaikymu, užkerta kelią makšties prolapsui ar atstato dubens dugno raumenų stiprumą po gimdymo, bet ir padeda patirti didesnį malonumą sekso metu. Kėgelio pratimai padidina kraujotaką lytinių organų srityje, todėl sekso metu stimuliacija tampa intensyvesnė, o orgazmai – dar įspūdingesni.

Vis daugiau žmonių naudoja vaginalinius kamuoliukus kaip sekso žaislus dėl malonios stimuliacijos priekinėje makšties sienelėje, kurioje itin daug jautrių nervų galūnėlių.

Vaginaliniai kamuoliukai – iš ko galima rinktis?

Tam, kad kamuoliukus būtų galima naudoti patogiai ir kad šis „sportas“ leistų pajusti tik teigiamus rezultatus, reikia išsirinkti sau tinkamiausius, nes vaginalinių kamuoliukų yra pačių įvairiausių.

Visų pirma, skiriasi vaginalinių kamuoliukų svoris. Skirtingo svorio vaginaliniai kamuoliukai naudojami atsižvelgiant į tai, kiek pažengęs yra naudotojas. Jeigu kamuoliukus planuojate naudoti pirmą kartą, geriausia rinktis pačius lengviausius ir palaipsniui svorį didinti.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į vaginalinių kamuoliukų medžiagą. Geriausia rinktis produktus, pagamintus iš kūnui saugaus, švelnaus silikono. Taip pat tinka kamuoliukai, pagaminti iš ABS plastiko, nes jie yra lengvesni.

Visuomet rekomenduojama rinktis ne pavienius produktus, o rinkinius, kuriuose būna du arba trys skirtingų svorių kamuoliukai. Tuomet galima juos kaitalioti, išbandyti skirtingus svorius – tik taip suprasite, nuo kurio pradėti geriausia.

„Nebegėdos“ parduotuvėje turime daug skirtingų dydžių vaginalinių kamuoliukų ir treniruoklių, tinkamų tiek pradedančioms, tiek pažengusioms. Itin populiarūs rinkiniai dėl jau minėtos priežasties – leidžia palaipsniui didinti treniruočių intensyvumą naudojant vis sunkesnius kamuoliukus.

Ar vaginalinius kamuoliukus gali naudoti visi?

Jeigu įtariate, kad vaginalinių kamuoliukų naudoti negalite, visų pirma pasitarkite su savo gydytoju. Tačiau yra ir tokių atvejų, kai treniruotės su vaginaliniais kamuoliukais gali labiau pakenkti, nei padėti. Štai keletas tokių situacijų:

 • Kai moteris laukiasi arba ką tik pagimdžiusi.
 • Kai jaučiamas dubens skausmas, yra uždegimas.
 • Kai moteris sveiksta po ginekologinės operacijos.
 • Kai moteris naudoja gimdos spiralę.

Kaip turėtų būti prižiūrimi vaginaliniai kamuoliukai?

Vaginalinius kamuoliukus būtina tinkamai valyti – kitu atveju į makštį gali pakliūti bakterijų ir atsirasti infekcija. 

Prieš naudojant kamuoliukus būtina įsitikinti, kad jie yra visiškai švarūs, bei nusiplauti rankas. Kad jų įdėjimas į makštį būtų lengvesnis, rekomenduojame naudoti vandens pagrindo lubrikantą.

Kaip palaikyti kamuoliukų švarą panaudojus?

 • Nuplaukite juos po šiltu vandeniu.
 • Kruopščiai nuvalykite antibakteriniu rankų muilu arba specialiu sekso žaislų valikliu.
 • Darkart palaikykite kamuoliukus po bėgančiu šiltu vandeniu ir nuplaukite visus muilo likučius.
 • Nusausinkite juos švariu rankšluosčiu. Galite palikti juos keletą valandų išdžiūti savaime – drėgnų kamuoliukų dėkle laikyti negalima, nes susidarys itin gera terpė bakterijoms atsirasti.

Kaip atlikti Kėgelio pratimus?

Yra daug skirtingų pratimų, kuriuos galima išbandyti su vaginaliniais kamuoliukais. Dalijamės vienu paprasčiausių.

Vandens pagrindo lubrikantas su CBD „Lust“, 27.95 Eur

Įdėkite kamuoliukus į makštį (nepamirškite lubrikanto – jis labai palengvins šį žingsnį) ir įtempkite dubens dugno raumenis, kad pakeltumėte ir suspaustumėte kamuoliukus. Raumenimis laikykite kamuoliuką 5 sekundes, tuomet atsipalaiduokite ir 5 sekundes pailsėkite. Šį pratimą kartokite 5 kartus iš eilės. Tokią rutiną rekomenduojama atlikti ne daugiau kaip 3 kartus per dieną.

Nors Kėgelio kamuoliukai paprastai laikomi saugiais naudoti, vis tik privartu šį bei tą atsiminti.

 • Atliekant Kėgelio pratimus kamuoliuką reikėtų suspausti tik 5 sekundes ir visuomet tarp pratimų daryti 5 sekundžių pertrauką. Netinkamai atlikdamos pratimus galite pertempti makšties raumenis.
 • Prieš ir po kiekvieno naudojimo būtina nuvalyti kamuoliukus, kad išvengtumėte infekcijų.
 • Jeigu jaučiate stiprų skausmą arba diskomfortą makšties srityje, pastebėjote pasikeitusias išskyras arba kvapą, kurį laiką nebenaudokite vaginalinių kamuoliukų. Jeigu simptomai neišnyksta, reikėtų apsilankykite pas gydytoją.

Vaginaliniai kamuoliukai naudingi tiek sveikatai, tiek seksualiniam malonumui, tad juos išbandyti tikrai verta.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.