Tikro vyro reikalai

Autorius: Vakaris Šaulys
Nuotraukų autorė: Beata Tiškevič

Perskaitęs NBGD straipsnį apie tai, kaip moterys yra veikiamos stereotipų ir puošiasi bei elgiasi taip, kad atitiktų visuomenės nuomonę, panorau parašyti apie slegiančias vyriškumo normas.

Nors kartais vyrai sulaukia replikų, kaip turėtų elgtis, rengtis, kuo domėtis, kas tam tikrame amžiuje jiems tinka ar netinka, mano patyrimu, dažniau reikalavimai nėra įvardijami, tačiau jie tvyro ore kažkada girdėtų nuomonių, skaitytų istorijų, reklamų, plakatų ar žurnalų viršelių, galiausiai, matytų aplink tave gyvenančios daugumos žmonių pavidalu. Šias stereotipines nuomones suskirsčiau į 10 grupių:

1. Tipiški vyriški interesai.

Jeigu tu nesidomi krepšiniu (ar bent jau kitokiu sportu), žvejyba (net jeigu ir žvejoji, tačiau manai, kad pagautą žuvį galima nebūtinai suvalgyti, bet ir paleisti atgal), automobiliais (taip pat nemėgsti/nemoki pats pakeisti rato arba „kaifuoti“ gulėdamas po automobiliu jį remontuodamas), tuomet su tavo vyriškumu kažkas ne taip. Gali mėgti suktis virtuvėje, tačiau geriausia gaminti/valgyti tipiškus „vyriškus“ patiekalus (pavyzdžiui, cepelinus, kepsnius, bet tik ne tai, kas paminėta 4 punkte). Jeigu nusipirkai naują akumuliatorių automobiliui, būtinai pasisakyk kitiems ir turėsit įdomią diskusiją; jeigu namams įsigijai kvapų difuzorių… gal tai tegu lieka tavo asmeninis reikalas.

2. Pinigai.

Kokia bebūtų šalies ekonominė padėtis, tavo išsilavinimas, sveikatos būklė – tu privalai uždirbti daug, būtinai daugiau nei tavo antra pusė – mergina (nes priešingu atveju tai kirstų per vyriškumą). Tu privalai išlaikyti šeimą, ir geriau vien tu, nei jūs abu. Ne tik išlaikyti, bet kuo labiau aprūpinti visokiomis gėrybėmis. Galbūt todėl moterų „barakudų“ tipas kartais net pateisinamas, kai vyras „barakuda“ susilauktų visiško pasmerkimo, baisiausių išnaudotojo etikečių, o jau apie jo vyriškumą nebebūtų ko ir kalbėt. Žinoma, barakudizmo reiškinys yra baisus. Tačiau net ir čia moteris lyg ir turi teisę reikalauti iš vyro visokių materialių gėrybių, o „vyriškas“ vyras neturėtų jai atsakyti, verčiau dar daugiau dirbti, kad uždirbtų tas sumas.

3. Išvaizda.

Žinoma, tikri vyrai turi rengtis nespalvotai, pageidautina, pilkai/juodai/mėlynai, neblizgiai, ne per atvirai, nenešioti per daug papuošalų. Niekas garsiai nesako, bet ore tvyro, kad kelnės turi būti ne per daug aptemptos, šortai – ne aukščiau kelių, dizainas – nepernelyg iššaukiantis ar kita prasme „originalus“. Priešingu atveju vyras yra arba menininkas (jiems daugiau leidžiama nei „standartiniams“ vyrams), arba ne visai „vyriškas“. Nors vis daugiau vyrų šiais laikais dažosi plaukus ir tai nebėra toks tabu kaip seniau, dauguma vyresnio amžiaus žmonių jam pasakys, jog natūrali plaukų spalva jam tinka kur kas labiau (nekalbu apie tai, jog taip iš tiesų dažnai būna – kas mums prigimta, tas labiau ir tinka; taip sakydami, žmonės turi galvoje kitką, t.y. „nori išsišokti – išsišok, bet…“). „Vyriškas“ vyras neturėtų naudoti per daug kosmetikos, pageidautina, losjoną po skutimosi, dezodorantą ir kvepalus; jis neturėtų depiliuotis kūno plaukelių. O pats juokingiausias stereotipas, kurį girdėjau apie vyro išvaizdą, kad „nedidelis“ prakaito kvapas jam tinka.

4. Mityba.

Jei vyras – vegetaras arba veganas – nelabai gerai. Nes reikia valgyti NORMALIAI. Arba jis pernelyg seka „madą“.

5. Charakterio savybės.

Liūdna klasika, kad „tikri“ vyrai negali nuliūsti, nusiminti, juolab, verkti. Negali būti jautrūs ar švelnūs. Apskritai, jie nelabai gali jausti ar reikšti emocijų. Turi būti akmeniniai ir geležiniai, viską ištverti rūsčiu veidu. Ačiū Dievui, pagalbos centrų vyrams jau atsiranda. Nors pagal nutylėjimą geriau, jei vyras pas psichologą nevaikšto ir su viskuo susidoroja pats, neprašo pagalbos, verčiau kenčia, tačiau neduoda to žinoti kitiems. Tie kiti mielai ateitų į pagalbą ir sunkumą padėtų sutvarkyti, deja, sumažėjusio „vyriškumo“ sąskaita. Esu matęs kaip mažas, gal kelerių metų berniukas, matyt, auginamas kaip „tikras vyras“, autobuse švaistėsi žaisliniu pistoletu ir taikėsi į keleivius, ir mama jam nieko nesakė. Esu taip pat matęs, kaip parduotuvėje močiutė anūkėliams pirko bandeles su skirtingos spalvos glaistu ir garsiai davė jiems žinoti, jog mergaitei – rožinė, berniukui – žydra. Taip ir ugdomos tokios savybės, nors artimieji vaikams, be abejo, linki paties geriausio.

P.S. Geriausia prisitaikyti prie visuomenės normų? Taip, gyvenimas tuomet lengvesnis ir sulauki daugiau aplodismentų, bet… ar tikrai tai vertingiausia?

6. Vyriškos pokalbių temos.

Kaip minėta, vyrui pageidautina domėtis sportu, žvejyba, automobiliais, be abejo, merginomis. Jei tavo vyriškumas ne visai „tikras“, tuomet tu domiesi drabužiais, beglobių gyvūnų gelbėjimu, kvepalais ir panašiais „nevyriškais“ reikalais. Dar blogiau, jei kalbi apie emocijas, atsiveri, pakalbi iš gelmės – tai, kas tau rūpi, jaudina, ko tu sieki ar dėl ko būgštauji. Tik nedaugelis vyrų išklausys tokias temas nesutrikę, o galbūt ir patys panašiai atsivers. Daugelis kitų vyrų geriausiu atveju nekantriai išklausys, atsakys ką nors 1–2 sakiniais, ir tema bus „išsemta“. Blogiausiu atveju – pasijuoks ir primins, jog tai „moteriškos“ temos.

7. Gyvenimo prioritetai.

Sėkmingas „tikras“ vyras turėtų, kaip minėta, uždirbti kuo daugiau pinigų. O už juos turėtų įsigyti kuo geresnį automobilį, pasistatyti namą (geriau – ne pirkti namą, bet būtent pasistatyti savo), turėti kokį vyrišku laikomą hobį. Jeigu vyras pinigus skiria kelionėms, brangiems baldams (ir tai nėra jo partnerės noras), Taro kortų kaladžių kolekcionavimui – nelabai gerai, nors jis ir gali sau tai leisti.

8. Partnerystė ir vaikai.

Vyriškas vyras privalo norėti antros pusės bei vaikų (dvasininkai nuo to išsisuka, nors lyg ir nelaikomi mažiau vyriškais). Vaikų, nes jis juk nėra egoistas ir negyvena vien savo malonumui. Gyventi „dėl savęs“ (kad ir ką tai reikštų, tačiau taip dažnai būna formuluojama) nėra itin vyriška. Nenorėti vaikų yra baisiai savanaudiška. Vyras turi norėti save pratęsti. Be abejo, tikras „vyriškas“ vyras turi turėti antrąją pusę – moterį (ne tiek svarbu kaip sutaria, bet užtat yra „kaip visi“, vakarėliuose ir renginiuose nesmurkso be poros; kai visi pasakoja, kaip leido atostogas su žmonomis, jis irgi turi ką pasakyti). Be jos jis – lyg su defektu. O pačiam namuose siurbliuoti kilimus ar lyginti drabužius – irgi ne kas.

9. Seksualumas.

Tikras vyras negali būti vaizduojamas kaip seksualus. Laikraščiuose pilna tokių antraščių kaip „Kauno klubas šeštadienio vakarą tryško seksualumu“. Žinoma, seksualumu tryško būtent moterys ir merginos, o vyrukai santūriai apsirengę šoko arba jomis gėrėjosi. Jie patys negali trykšti seksualumu, jie negali būti pusnuogiai. Jei vyras vaizduojamas pusnuogis sportuodamas arba paplūdimyje, tai jokiu būdu ne kaip seksualus geismo objektas. Kita vertus, lovoje su moterimi vyras turi būti nenuilstantis sekso gigantas, ir būtinai apie tai turi kalbėtis su savo draugais, nežiūrint ar tai tiesa, ar ne. „Tikri“ vyrai turi aptarti savo seksualinius „žygdarbius“, bent jau kaip jie gatvėse pasidairo į dailias šlaunis ar krūtis. Jeigu vyras pasisako, kad turi savo antrąją pusę ir į kitas nesižvalgo, tai nors iš moralinės pusės jis bus labai pateisintas, vyriška draugija greičiausiai arba pasijuoks, arba nepatikės, arba pamanys, „kažką vaizduoja“.

10. Seksualinė orientacija.

Visa, ką perskaitėte punktuose prieš tai nublanksta ir išnyksta, jeigu jūsų seksualinė orientacija „ne tokia“. „Tikras“ vyras būtinai turi būti heteroseksualus. Šios temos jis net negali iškelti prie kitų žmonių, juolab, „vyriškų“ vyrų. Net jei kažkas kažką nutuokia, apie tai neturi būti kalbama. Jeigu visgi kalba užeina, „tikras“ vyras neturėtų reikšti tokios pat teigiamos nuomonės apie gėjus ir lesbietes kaip apie hetero žmones. Jis turėtų į juos žvelgti kiek iš aukšto ir jaustis gana kilnus, kad juos pakenčia.

Panašių punktų būtų galima surašyti gerokai daugiau. Kadangi to neperskaičiau knygose, o „išskaičiau“ iš aplinkos ar netgi iš oro, tai liudija kaip smarkiai mes esame veikiami tokių žinučių apie neva tikrą vyriškumą ar moteriškumą. Nė nereikia, kad kažkas tai atviru tekstu pasakytų – tuomet galėtum paprieštarauti ar pamaištauti, bet negi maištausi prieš „orą“? Daugeliu atvejų šie reikalavimai yra šioje realybėje neįgyvendinami, tik dalis jų. Nuo to kenčia vyrai, slegiami tokios naštos. Galbūt yra pasaulyje vyrų, kurie labai natūraliai atitinka daugelį minėtų „reikalavimų“ ir dėl to jaučiasi labai gerai, tačiau likusieji, besistengiantys pritempti save prie jų, virsta vyriškumo parodija ir, dar blogiau, tarytum savo noru susižaloja psichologinę sveikatą. Kartu pasaulis netenka tų individualių narių, kurie jį praturtintų savo kitoniškumu.

Aname straipsnyje apie „tikros moters“ stereotipus komentaruose buvo minėta, jog reikia jų tiesiog nepaisyti ir elgtis kaip jauti tau tinka ir teisinga. Taip, ko gero tai vienintelis būdas nepasiduoti aplinkos spaudimui. Nors tenka dažnai lipti per save, nors visada prisimeni, jog būsi „blogas“, nors jau išmokai nepaisyti visuomenės nuomonės, prieš kažką darydamas ar pirkdamas, vis tiek iš įpročio galvoji, kas ką pasakys. Nors su laiku atsiranda vis daugiau drąsos, iškilus „nepatogiai“ temai arba norint išreikšti prieštaraujančią „nepopuliarią“ nuomonę, vis svarstai, ar verta ar ne; įsijungia „gero berniuko“ stereotipas neprieštarauti ir „nedraskyti akių“. Bet tikiu, jog mes nuolatos tobulėjame ir išdrįstame vis daugiau, todėl iš seniau atkeliavusios nuomonių „liekanos“ vis mažiau mus veikia, ir mes įgauname vis daugiau jėgų su tais „vaiduokliais“ susitvarkyti.

Ką gi aš supratau dar kartą peržvelgęs šį savo rašinį? Ogi (o siaube!) kad aš esu „ne(visai) tikras“ vyras… tačiau vis tiek vyras. Toks, koks sau patinku, toks, koks moku būti, toks, koks esu natūraliausias ir priimtiniausias pats sau. Ir tuo didžiuojuosi. Ir kuo toliau, tuo daugiau randasi žmonių, kurie būtent tokį mane ir labiausiai brangina.

Komentarai (12)

  • Simas

    Labai puikus ir teisingas tekstas, tik nuliūdinot, kad nesu vyriškas! Ačiū! Tik gal norėtųsi su trupučiu mažiau ironijos, kad būtų galima parodyt vyresnio amžiaus žmonėms.

    reply
  • Deividas

    Na gal čia priklauso nuo kartos (esu 35m) ir nuo aplinkos (iki 30 augau ir gyvenau Kaune). Bet mano nuomone (o gal ir mano aplinkoje taip susiklsotė), tai gerokai perspausta (na nebent norint išryškinti stereotipines savybes). Bet šiaip mano patirtimi remiantis, tai geriausiu 50% atitiko mano aplinką bendrai.Kai kuriems dalykams tai iš viso prieštaraučiau, kaip apie šeimą, vaikus ir antrą pusę: 80 procentų mano pažystamų neturi vaikų ir tai laikoma norma, pusė iš jų net neturi pastovios antros pusės, nes tiesiog “kiečiau” ir patogiau gyventi vieniems ir karts nuo karto mėgautis santykių įvairove. O apie seksualumą tai kaip tik priešingai, visi nuo mano vaikystės norėjo būti “sexy” 😀 tik žinoma kiekvienas kitaip tai suprato, vieni bandė būti seksualūs apsitempdami “išeiginius” treningus ir vaikščiodavo po gatves kaip su ištinusiais tarpukojais ir pažastimis ir kabindavo “mažules” (ir tiesą pasakius buvo pilna kurioms tai atrodė patrauklu ir seksualu), kiti jau su “lakierkom ir džinsais bei marškinukais bandydavo papirkti paneles finansiniu dėmesiu bei turtingumo įvaizdžiu, buvo ir tokių kurie žiniomis norėjo nustebinti (nedaug, bet buvo) ir dar skoių įvarovę galėčiau vardinti ir vardinti. Klausimas gal būtų, kiek tokios įžvalgos teisingos, o kiek įsivaziduojamos, tikrai nenoriu teigti, kad visuomenėje egzistuoja tam tikros lyčių rolių “normos”, bet tai taip pat turi įvarovę. Išvada: ne mano aplinkos stereotipai, bet šiaip ar taip smagu paskaityti buvo. Tema be abejo aktuali, ir be to, ką matau iš jaunesnės kartos (20m – 25m) tai man atrodo tam tikri “paternai” išlieka, tai reiškia, kad aktualumas dar išliks 🙂

    reply
  • Marija

    Nesu sutikusi nei vieno tokio vyro ar vyro, kuris tokiu norėtų būti (bet nesakau, kad tokie stereotipai neegzistuoja). Ir nei vienos draugės, kurią trauktų tokie vyrai. Apie ką su tokiais tektų kalbėti? Ką veikti? Būtų nuobodu 🙂

    reply
  • zgms

    Aha. Pateikiu miesčionišką versiją. Iš kito akiračio, kur ir gėjumi būti yra vyriška 🙂 galimai pakartosiu kelias autoriaus mintis, kurios ir čia tinka.

    1. Turi būti sėkmingas. Nesvarbu kokioje srityje, kokioje veikloje, bet tu turi būti roko žvaigždė savo sferoje. Ir turi pabrėžti, kad tai ką, pasiekei, yra ne tiesiog sėkmė, kad tu visa tai iškovojai, kad išplėšei savo sėkmę iš plikomis rankomis nudobto šerno nasrų. Kad kraujuodamas dar ir apie tai parašei knygą ar nufilmavai filmą. Jeigu esi asistentas kokioje nors įmonėlėje, esi niekas, nulis.
    2. Tu TIKRAI privalai uždirbti daug pinigų. Juokas juokais, esu turėjęs porą epizodų gyvenime, kuomet santykiai baigdavosi būtent dėl to. (Aš nesijaučiu su tuo žmogumi saugiai. Nėra tokio lengvumo, atsipalaidavimo – reiškia nepakanka pinigų). Dienos pabaigoj niekam neįdomi tavo namų biblioteka, filosofinės įžvalgos, sociokritika ar skandinaviško kino kolekcija. Jeigu Vilniuje tau pusė restoranų yra per brangūs arba spontaniškas savaitgalinis spa Druskininkuos ar Rygoj sujauktų mėnesio biudžetą, o kokteiliukai senamiesty po 9€ nėra tai, kas liejasi laisvai, esi niekas. Beje, tas spektaklis, į kurį norėjot nueiti, bilietus į jį perki TU. Po vakarienės kortelių skaitytuvą atneša tau. Deal with it.
    3. Tu turi būti santūrus. Nesivadovauti emocijomis, neperdaug džiaugtis, ne perdaug liūdėti, negreit apgirsti, nelabai žavėtis, nelabai kritikuoti. Su moterimis ginčuose nusileisti, su vyrais – įrodyti savo neginčijamą tiesą.
    4. Tu pradedi pokalbį, žengi žingsnį, pralauži ledus, dedi tašką, kvieti šokti, pasiperši, sudomini, nusprendi, paklausi kaip sekasi, sveikini su bendru jubiliejum, darai staigmenas.
    5. Tu suremontuoji kas sulūžę ar sugedę, suverži klibančią kėdę, surenki ikea spintelę.
    6. Gali neturėt automobilio, viskas ok, miestietiškas arba ekologiškas gyvenimo būdas. Bet jei nemoki vairuot, tai gal geriau nejuokauk taip žiauriai, tu moki vairuot.
    7. Ne, tu nepavargai. Taip, tu užneštum šitas dėžes į trečią aukštą.
    8. Jei nevartoji alkoholio – truputį keista, bet jei vartoji, tačiau negeri ALAUS, to vyriškumo nektaro, tai kas su tavim negerai? Ką čia vaizduoji?
    9. Tu turi jumoro jausmą. Taškas. Amen. Tu jį turi.
    10. Gali verkti, tai yra net savitai gražu kartais, ypač kai atsiprašinėji arba gailies, kai įskaudini, bet jeigu VIEŠUMOJE, tai jau vyruti pasikeisk vardą ir keliauk į Šri Lanką.
    11. Tu visada nori sekso. Be klausimų. Visada. Esi sekso automatas. Jei tik partnerė parodo bent menkiausią užuominą, tu tikrai nori sekso. Kitaip tu arba nelabai vyras arba jinai nelabai patraukli ir dabar jau mes pyksimės.
    12. Tarp kitų vyrų tu tikrai gali papasakot milijoną istorijų apie netikėčiausius sekso nuotykius. Tu mylėjais su komunikacijos departamento vadove jos kabinete. Kai kalbies su merginomis tu esi labai patyręs ir viską žinai apie seksą. Nes jei nevisiškai viską, tai tu nevisiškai ir vyras.
    13. Įdomiausias čia. Tu gali būt gėjus, jei esi žiauriai sėkmingas. Gėjum būti tada yra vyriška. Jei esi sėkmingas, viską gali daryti ir visaip rengtis ir nemėgti to, ką visi mėgsta. Tau bus šaukiama bravo. Bet jei esi nelabai sėkmingas, koks nors jaunesnysis specialistas krašto apsaugos ministerijos buhalterijoje, tai tada tu ne gėjus, o pyderas, tada tu ne turi savitą stilių, o esi pystmenininkis (o taip), tada tu ne turi savitą požiūrį, o esi maža kalytė.
    14. Tu esi sportiškas arba sportuoji. Jei esi apkūnus ar neproporcingas, tada esi ne vyras, o tiesiog asmuo. Nekatroji giminė. Draugės pažįstamas. Jei esi kuprotas, tai jau gal nebe asmuo, o tiesiog būtybė, nes vyras yra atletiškas.
    15. Tu dovanoji gėles. Tau gėlių nedovanoja.
    16. Tu apginsi savo draugę, pažįstamą, atsitiktinę merginą, žmoną, jeigu kas. Tikrai tu ją apginsi.
    17. Būna, kad patiri traumų. Bet šiaip jau su sveikata niekuomet neturi jokių problemų ir pas gydytojus paskutinį kartą lankeisi penktoj klasėj, kai susilaužei ranką.
    18. Psichologo pagalba tikrai ne vyrų dalykas. Net jei ir eisi, tai niekam nesakysi, slėpsi. O antidepresantai, netyčia kyštelėję iš kuprinės tai čia vitaminai tokie. Magnis ar kas ten, nes nu bėgioji ir treneris patarė.
    19. Religija? Čia yra tik davatkų reikalas. Vyras neina į bažnyčią. O jei eina, tai pažvengt kartu su Vėlyviu arba jei mirė močiutė.
    Vyras kritikuoja bažnyčią ir keikiasi išgirdęs apie ją ką gero. Jinai plauna smegenis ir manipuliuoja kvailiais.
    20. Vyras turi pažinčių šen bei ten ir žinotų kam parašyt, jeigu ką. Ir tame delfyje ir prezidentūros kanceliarijoje ir melgos autoservize.
    21. Jei tau 28 ir neturėjai poros, tai esi toks biškį nevykėlis, toks pienburnis, kad ir neverta prasidėti, o jei turėjai, bet išsiskyrei, tai reiškia, kad kažkas su tavim negerai, nes negi normalų vyrą būtų pana praspyrus 🙂

    … Jaučiu rašysiu apie tai atskirą straipsnį. Yra ką pakalbėt, pasirodo.

    Dabar mes labiausiai vertinam sėkmę. Svarbesnė sėkmingų žmonių nuomonė. Jiems daugiau dalykų leidžiama bei atleidžiama. Pinigai irgi svarbu. Ir grožis. O lytys jau beveik antraeilis dalykas.
    Galiausiai manau, kad verčiau tiesiog bendrauti su asmenybėmis. Šiek tiek ignoruoti pasiekimus bei statusą, šiek tiek ir lytį ar išvaizdą. Bet tai jau labiau utopinio pasaulio troškimai.

    reply
    • Zgms,

      fantastiškos įžvalgos. Ir labai labai joms pritariu, panašius dalykus pastebiu savo aplinkoje. Jeigu sugalvotumėte vis dėlto parašyti straipsnį ir atsiųsti jį mums, mes mielai jį publikuotume, nes šiomis temomis kalbėti bū-ti-na. Visais įmanomais būdais. Ši savižvalga, kritinis mąstymas, gali atvesti mus iki šaunių dalykų ir išsilaisvinimo. Ačiū už įdomų komentarą!

      reply
      • zgms

        Ačiū, Beata. Malonu susikalbėti. 🙂

        reply
  • A.

    Įdomu dar ir tai, kad kai mergina ar moteris pasirenka sau partneriu ne “tikrą” vyrą, o tokį, kuris gal neužima vadovo pozicijos (o ji užima), uždirba mažiau pinigų (ir ji apmoka bendrą sąskaitą priešais pakeltus padavėjos antakius), nevairuoja automobilio (o ji vairuoja), išeina tėvystės atostogų (o ji greičiau grįžta į darbą), yra tylesnio būdo (ir ji visus kalbina ir pasakoja istorijas kompanijoje), mėgsta gaminti (o ji džiaugiasi, kad nebereiks gadinti produktų), tokie santykiai laikomi mažų mažiausiai “keisti”. Draugės nesupranta, kaip galėjai pasirinkt tokį “lūzerį”, o tavo draugai vengia su juo kalbėtis arba akivaizdžiai į kompaniją priima iš mandagumo. “Esi verta geresnio” – dažna frazė. Visiškai neatsižvelgiant į tą nuostabių savybių rinkinį, kuris netelpa į anksčiau išvardintus apibūdinimus.

    reply
  • Rima

    perskaičius šiuos punktus, kažkodėl man akyse išniro Ello Bandžio portretas iš serialo “Vedęs ir turi vaikų”. Ideali visų šių stereotipų vyriškumo parodija.

    reply
  • Mantas Meškerys

    Dabar reiktu dar straipsnio skirto tiesiog žmogui. Ne lytims. Žmogui. Lietuvoje gyvenančiam žmogui. Galiu duoti pradžia. Jeigu nori būti “normalus”:

    1) Tu būtinai turi palaikyti ar nepalaikyti kažkokias ten politines pažiūras ar politikus, nes kitaip tu esi “vatnikas” ar kažkoks ten kitoks..
    2) Tu butinai turi kalbeti tik protingai ir argumentuotai, faktais ir skaičiais, nes kitaip tavo mintys ir jausmai yra tik “emocinė tryda”.
    3) Būtinai stumk ir juokis iš vyresnio amžiaus žmoniu – jie yra seni sovietiniai pirdylos, kurie greičiau turi numirti.
    4) Iš esmės tiesiog stumk ir juokis iš žmoniu, kurie kažko nesupranta ar supranta kitaip nei tu.

    ir t.t. ir pan.

    Tiesiog ačiū Tau Beata, kad kuri kitokią viešą erdve. Dar neradau nei vieno kito celebričio Lietuvoj, kuris savo žinomuma išnaudotu taip fainiai.

    Linkiu kad šis projektas igautų ties kiekviena tema dar ir VIDEO pavidala. Kad pasiektų ir neskaitančius žmones.

    DAUG MEILĖS IR SĖKMĖS !

    reply
  • Vidas Valkiūnas

    Šaunus projektas ir geri straipsniai. Tiesa dar ne viską perskaičiau. Smagu, kad dabar laisvai galima diskutuoti tokiomis temomis, kurios kažkada buvo visiškas tabu. Mano kartai ir konkrečiai man vadavimasis iš stereotipų kainavo gerokai daugiau guzų, mėlynių ir buvo skaudesnis nei dabartiniams dvidešimtmečiams – trisdešimtmečiams. Beje daugelis iš mūsų taip ir neišsivadavo iš “turi” ir “privalai”. Man patinka būti ne stereotipišku vyru. Patinka pasiduoti emocijai, jei užkliudo giliai giliai, patinka sprendimus priimti pačiam ar pasitarus su šeima, jei tai liečia šeimą ir nekreipti dėmesio kaip atrodysiu aplinkinių akyse. Ir man tik penkiasdešimt penki. (beviltiškas, sovietinis kriošena) O sportuoju ne todėl kad “privalau” ar “turiu”, tiesiog palaikau draugiškus santykius su savo kūnu. Sakyčiau esu laisvas ir laimingas. Dar nesukiojat piršto prie smilkinio? Baigiu. Skaitysiu kitus straipsnius. O kad mūsų laikais būtų buvęs toks projektas, nors … Tai dar reikia pamatyti ir turėti noro perskaityti, o perskaičius sugromuluoti …., deja daug kam sveikatos, jėgų, noro nebūtų užtekę. Stiprus dalykas tie stereotipai.

    reply
  • MINKŠTIMAS

    Visi straipsnyje išvardinti stereotipai nėra atsitiktinumas ar tik primesta laikmečio norma.

    VYRIŠKIEMS VYRAMS GYVENIMAS DUODA DAUGIAU.

    Juk ne be reikalo mes žavimės super atletais, ne be reikalo yra FORBES turtingiausiųjų sąrašai ar įtakingiausių asmenų dešimtukai. Valdžia, įtaka, pinigai, fizinė jėga – tai yra tos charakteristikos, kurios yra vertinamos vyruose labiau nei kitos.

    Taip, tu gali būti mielas, geras vyras savo siela, kuris mėgsta kepti tortus ir megzti kojines savo paliegusiai močiutei,
    bet moterys, deja, rinksis tą bičą, kuris nusimano apie automobilius, uždirba 3000 Eur (ar jei tik įmanoma daugiau) ir nueina pakilnot štangos. Kodėl? Nes seksas. Nes dauginimasis. Nes išgyvenimas. Nes atranka.

    Ir prieš pradėdami shit-stormint mane už šiuos teiginius gerai apsidairykit aplinkui.
    Gražiausios, seksualiausios moterys sukasi aplink būtent tokius vyrus. Dažnai tų moterų būna neviena.

    Galbūt skamba tarsi pats būčiau tas vyras, kuris gali pasigirti būtent tokiomis savybėmis, bet deja ne. Neturiu milijonų, didelių raumenų ar plataus pažinčių rato.

    Aš ir esu prie tų minkštesnių, jautresnių, kuris tik neseniai pradėjo domėtis mašinom (nes prisireikė).
    Tačiau žinau, kad būtent tie agresyvūs, dominuoti linkę vyrai yra patraukliausi moterims.

    Taip, ir aklai vištai nukrenta grūdas, kaip minkštam bičui pasitaiko mergina. Tačiau toks vyras niekada nebus tas geidžiamiausias ir patraukliausias. Jis nebus jos pirmas pasirinkimas, greičiau planas B (realistiškiau sakyti planas Ž).
    Mano akimis tai brutalu, tačiu egzistuoja hierarchija ir labai aiškios gairės kaip kopti į viršų arba likti dugne:

    1. Kalk bapkes ir tiek, kad būtų milžiniškas perteklius;
    2. Rūpinkis ir puoselėk savo kūną užsiimdamas vyrišku sportu (sporto salė, kovos menai ar bet kas kitas kas formuoja tavo rėmą ir tikrai ne baletas!!) arba būk silpnas nepatrauklus berniukas su mergaitiškomis rankomis;
    3. Siek valdžios per pažintis, per įtaką ir t.t.

    Nes vyras yra patrauklus savo gebėjimu suvaldyti gyvenimo chaosą, gebėjimu įvesti stabilumą tiek savo tiek moters gyvenime ir tam ir reikia pinigų, fizinės jėgos, valdžios bei įtakos ir jei jūs manote kitaip tai man rodos pasakų pasaulyje gyvenate.

    Nemalonūs teiginiai ar ne? Bet čia ir yra selekcijos filtras. Tie, kurie geriausiai atitinka anksčiau pateiktus kriterijus tiems ir atitenka gražiausios merginos, geriausios pozicijos darbe ir sėkmingiausi verslai. Visiems kitiems lieka trupiniai, NES
    jie nepasivargino įsprausti savęs į tuos rėmus, kurie garantuoja sėkmę gyvenime.

    IR NE, TU NETURĖTUM JAUSTIS GERAI, JEI ESI NEVYRIŠKAS VYRAS.
    Tai nėra pasiekimas, nėra kuo didžiuotis, kad nuleidai rankas ir nusprendei nebejausti gėdos dėl savo silpnumo, tingumo, ryžto ir motyvacijos stokos.
    Viskas ok, jei pavargai. Pailsėk, padaryk kažkokią pertrauką, nueik masažu pasimėgauti į SPA, išvyk į kelionę arba susitik su draugais, bet neapgaudinėk savęs manydamas, kad evoliucijos išgrynintos tiesos staiga prarado savo galią 21 amžiuje. Tu esi patinas ir jei nenori visą likusį gyvenimą masturbuotis vienas kambarėlyje ir skaityti apie šaunesnių vyrų pasiekimus, tuomet kelias yra vienas ir jis brutaliai akivaizdus ir visiems, kurie sakysit priešingai noriu užduoti klausimą:
    IŠ KUR JŪS ŽINOT, JEI PATYS PIRAMIDĖS VIRŠŪNĖJE NIEKADA NESATE BUVĘ?

    Priimkit brutalią tiesą, vyrai, mes renkamės kūną, o moterys gyvenimo būdą. Gal dar suspėsite suvyriškėti ir kažką iš savęs suformuoti. Aš tai jau priėmiau. Malonu nėra, bet geri dalykai nėra lengvai pasiekiami.

    Na, o jei norit sugriauti savo dukroms gyvenimus, tai tiesiog ir toliau būkite minkštučiai, geručiai, jautručiau ir kartokite sau, kad Jums negėda būti tokiais. Ateis laikas pasitaikys ir Jums kokia nors at best vidutinio grožio mergaitė ir jeigu po kiek laiko judviem gims dukrytė, tai ji princese suplakus silpnutį ir average grožio merginą tikrai nebus ir tada tai dukrytei teks būti pusiau vyru ir konkuruoti dėl visko dar aršiau gyvenime, nes jos tėvas buvo tinginys, ištižėlis ir nusprendė nekonkuruoti, pasirinko nejausti gėdos dėl savo nevyriškumo.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.