Tavo vulva yra graži

Mes nuolat sulaukiame laiškų iš moterų, kurios teigia, kad norėtų išbandyti oralinį, tačiau gėdijasi savo lytinių organų: išvaizdos ir jų kvapo. Mūsų trumpas atsakymas: tikriausiai su jūsų vulva viskas yra gerai, tačiau dėl tam tikrų priežasčių jūs jos nepriimate.

NEPRIIMU SAVO VULVOS – KODĖL?

Kadangi vyrų lytiniai organai yra išorėje, jie juos mato kasdien, liečia kaskart šlapindamiesi, todėl tai sudaro sąlygas artimesniam ryšiui su šia savo kūno dalimi. Moterys savo lytinius organus gali pamatyti tik pasiėmusios veidrodėlį. Daugybė moterų savo gyvenimus nugyvena taip ir nepamačiusios, kaip atrodo jų vulva.

Apklaususios savo sekėjas instagrame, pastebėjome, kad tik keletas moterų savo lytinius organus vadino tikraisiais vardais: vulva, labija ir vagina. Kitos buvo įpratusios prie žodžių: „ten“, „ta vietelė“, „putka“, „pūtytė“ ir t. t.

Dalinamės moterų atsakymais į klausimą, ką jos jaučia, kai žvelgia į savo labiją per veidrodėlį:

Laura: „Dabar myliu visą savo kūną ir juo didžiuojuosi. Prieš 2 metus šlykštėjausi didelėmis lytinėmis lūpomis.“

Agnė: „Kaip gražu, net nesitikėjau.“

Aistė: „Kažin, ar pas visas taip nesąmoningai atrodo viskas.“

Virginija: „Būna įvairiai, bet šiaip žodis „menas“.

Natalija: „Nepatrauklu žiūrėti į savo putką.“

Jurga: „Nepatogu kažkaip…“

Justė: „Nelabai mėgstu žiūrėti, nes kompleksuoju dėl didelių „mažųjų“ lytinių lūpų.“

SAVO KŪNO PRIĖMIMAS IR SEKSUALINIS PASITENKINIMAS

Lengva nutiesti tiesioginį tiltą tarp savo kūno priėmimo ir seksualinio pasitenkinimo. Atlikti tyrimai patvirtino, kad pozityvus savo kūno vertinimas daro teigiamą įtaką moterų seksualiniam pasitenkinimui, geismui, sumažina skausmo lytinio akto metu tikimybę bei atneša daugiau orgazmų.

VISOS VULVOS YRA SKIRTINGOS

Gydytoja akušerė ginekologė Ieva ŠiaudinytėMergaičių ir moterų akademijos į mūsų klausimą apie tai, kaip moterims priimti savo lytinius organus tokius, kokie jie yra, atsakė:

„Yra toks menininkas Jamie McCartney iš Didžiosios Britanijos, kuris įamžino virš 400 moterų genitalijų nuotraukose ir darė muliažus (atspaudus). Dabar pamėginau jį surasti ir radau dar daug tokių menininkų, kurie vienaip ar kitaip panoro parodyti skirtingų amžiaus moterų skirtingus išorinius lytinius organus. Tokiais projektais norima pabrėžti, kad visi mes skirtingi: vieno nosis su kuprele, kito ausis atlėpus, trečias aukštas, ketvirtas kuprotas, bet visi mes gražūs savaip. Tiesiog reikia pamilti save su visais savo išskirtiniais bruožais, su gražiausiais trūkumais. O jei šis klausimas vis tiek neramina arba yra tam tikrų kitų aplinkybių, prieš priimant sprendimą būtina pasikonsultuoti su estetinės ginekologijos specialistais ir labai atidžiai, be išankstinių nuostatų, įsiklausyti į jų patarimus.“

Jamie McCartney darbas. Nuotrauka iš news.artnet.com

Olga Tokarczuk, Nobelio literatūros premijos laureatė, savo knygoje „Bėgūnai“ apie moterų lytinius organus rašė taip:

Visi kūnai iš esmės panašūs, tai banali tiesa.
Tačiau ne vaginos. Šios yra tarsi papiliarinės linijos, tiesą sakant, policija visai be reikalo nenaudoja šių drovingų organų tapatybei nustatyti – jos absoliučiai nepakartojamos. Dailios it gegužraibės, kurios forma ir spalva vilioja vabzdžius.

KAIP PRIIMTI SAVO VULVĄ?

Patyrinėkite gėlių žiedus arba vaisius: jie visi skirtingi, tačiau visi gražūs, sultingi, kupini gyvenimo. Taip yra ir su mūsų lytiniais organais. Jeigu nerimaujate dėl savo vulvos kvapo ar skonio, tai seksologas Ian Kerner savo knygoje „She comes first“ įvardija dėsnius, kurie tam daro įtaką:

„Mitybos ypatumai, vitaminų trūkumas, vartojami vaistai, jūsų ciklo metas, infekcijos, vartojamo vandens kiekis, alkoholis ar kiti svaigalai, tabakas. Nesaugus seksas taip pat daro įtaką kvapui, nes vyro sperma pakelia vaginos pH lygmenį.“

Taip pat labai svarbi higiena: plaukite savo lytinius organus du kartus per dieną vandeniu arba švelniu tam skirtu prausikliu, o jeigu jums yra mėnesinės, intensyviai sportuojate, lauke karšta – dar dažniau.

Rūpinkitės viso savo organizmo sveikata ir jūsų vulva taip pat žydės. <3

DRAUGYSTĖS SU SAVO VULVA PRATIMAS

Susiraskite vietą namuose, kur jums niekas netrukdys, pasileiskite jums seksualios, ramios muzikos, patogiai atsisėskite ir pasiimkite vidutinio dydžio veidrodėlį. Nusiimkite kelnaites ir patyrinėkite savo vulvą: paglostykite plaukus (jeigu jų yra), praskleiskite didžiąsias lytines lūpas, patyrinėkite mažąsias, susiraskite, kur yra jūsų klitorio galvutė: kaip ji atrodo? kaip atrodo įėjimas į jūsų makštį? Tada išsitepkite pirštus lubrikantu, švelniai išglostykite savo vulvą, pamasažuokite klitorį, išbandykite įvairiausius judesius. Atraskite, kas jums yra maloniausia.

Įkiškite pirštą (-us) į vaginą ir pasukite jį (-uos) ties dvylikta valanda. Patyrinėkite, kaip keičiasi jūsų pojūčiai.

Jeigu jaučiate, kad norisi kažko daugiau, jums gali praversti šis oralinį imituojantis masažuoklis, kuris savo švelniu liežuvėliu išglostys jūsų klitorį iki aukščiausių palaimos taškų.

PAPILDOMI PATARIMAI

Neklausykite jokių moters kūną žeminančių kalbų ir laikykitės atokiai nuo žmonių, kurie negerbia jūsų kūno ir jo poreikių žodžiu ar veiksmu.

Patarimai partneriams (-ėms):

Darydami oralinį moteriai, nepamirškite kartoti, kokia jos vulva jums yra skani, graži, nuostabi, kaip jums gera ją bučiuoti, kad ji ten yra dieviška. Mėgaukitės ja kaip skaniausiu mangu, uostykite ją kaip gardžiausią žiedą. Tai jai padės geriau jaustis, atsipalaiduoti.

Apie tai, kaip prižiūrėti vulvą pasakoja ginekologės: Keli svarbūs patarimai, kaip rūpintis savo vulva

Komentarai (9)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.