Seksualinis gyvenimas, kai esi „single“

Gegužė yra masturbacijos mėnuo – dar viena proga prisiminti, kad pirmenybės teikimas savo malonumui yra labai svarbus rūpinimosi savimi elementas. Ir nesvarbu, ar esi santykiuose, ar ne.

Šiuo metu esi vieniša (-s)? Puiku! Šis etapas yra puikus savęs pažinimui ir asmeniniam augimui, kuris leidžia iš arčiau pažvelgti į savo troškimus lovoje bei seksualinę tapatybę. Šiame tekste pasidalinsime mintimis, kaip mėgautis visiškai pilnavertišku seksualiniu gyvenimu net ir neturint partnerio (-ės).

Kaip pilnavertiškai mėgautis seksualiniu gyvenimu solo?

Seksualumo tyrinėjimas ir savo kūno pažinimas, kai nesate santykiuose, yra pirmas žingsnis siekiant pozityvaus požiūrio į seksą ir sveikos seksualinės tapatybės ugdymo. Kaip mėgautis seksualiniu gyvenimu, kai esi viena (-s)?

Atsipalaiduokite ir negalvokite, kaip seksas su savimi atrodo iš šono

Pornografija išmokė mus daugiau galvoti apie tai, kaip seksas atrodo, o ne apie tai, kaip jis jaučiasi. Seksas tampa performatyvus, o mes tampame tarsi savo lytinių santykių žiūrovais. Kiek iš mūsų yra suvaidinę orgazmą, nes norėjome įtikti savo partneriui (-ei)? O kiek tos vaidybos lieka, kai mylimės su savimi?

Kai masturbuojamės vieni, mums nereikia galvoti apie nerimą keliančius klausimus ar blaškytis dėl to, kaip mus vertina kiti. Kaip aš atrodau šioje šviesoje? Ar teisingai atlieku šią pozą? Ar šie garsai yra seksualūs, ar aš gadinu bendrą nuotaiką? Ar jam (jai) tai apskritai patinka…?

Mylintis su savimi šie klausimai išnyksta. Čia galvoji tik apie save, tad neberūpi nei pozos, nei garsai, nei keistos veido išraiškos. Vietoj to susitelki į vieną vienintelį dalyką – savo malonumą! Ir visiškai natūralu, kad kai dėmesio neblaško įkyrios mintys ar kažkoks nesaugumo jausmas, orgazmai ateina lengviau ir būna tikrai intensyvesni.

Išbandykite skirtingus sekso žaislus

Tai, kad šalia jūsų šiuo metu nėra kito žmogaus, tikrai nereiškia, kad negalite mėgautis pilnaverčiu seksu. Seksas su savimi gali būti labai smagus, ypač jeigu nebijote į jį įtraukti daugiau įvairovės. Pavyzdžiui, sekso žaislų.

Sekso žaislai labai yra naudingi ir tiems, kurie ieško greito orgazmo, ir tiems, kurie nori praktikuoti sąmoningą masturbaciją, kuri yra tarsi treniruotė ir kurios rezultatas – intensyvesnis orgazmas ateityje. 

Sekso žaislai dažniausiai stimuliuoja daug intensyviau nei tai geba daryti žmogaus kūnas. Papildomos vibracijos sukuria visiškai kitokius pojūčius, tad jeigu dar nesimylėjote naudodami vibratorių, būtinai rekomenduojame tai padaryti. Ypač toms moterims, kurioms orgazmą ir šiaip pasiekti yra gana sunku – tiek solo, tiek su partneriu (-e). 

Į šiuos žaidimus pabandykite įtraukti ir vandens pagrindo lubrikantą. Įdomu tai, kad seksualiai aktyvūs asmenys retai kada susimąsto, kad masturbacija ir lubrikantas – itin geras derinys. Tokia mintis galbūt kartais šauna vyrams, kadangi lubrikantas padeda sumažinti trintį ir pagerina slydimą, tad masturbacija tampa malonesnė. Tačiau sąmoninga masturbacija susijusi su pažintimi su savo kūnu. Ir čia lubrikantas gali pasitarnauti kaip naujas vėjas, įsisukęs į jūsų rutiną.

Skirkite daugiau meilės sau ir savo kūnui

Žmonės dažnai mums rašo ir klausia – kodėl man taip sunku save mylėti? Yra daug nuomonių šia tema. Iš tiesų netgi manoma, kad mes gimėme jau galėdami pripažinti save ir mylėti. Tačiau augdami iš aplinkos mes prisirenkame pamokų, kurios ateityje pakiša mums koją. Augdami kaip asmenybės, mes esame mokomi pernelyg nesigirti, gėdytis savo netobulumo ir trūkumų, slėpti kai kurias emocijas (liūdesį, pyktį, nerimą), slopinti talentus, bijodami neįžeisti kitų.

Būdami vieni, ne santykiuose, mes turime daugiau laiko save pažinti, įsiklausyti į savo kūno siunčiamus signalus, leidžiame savo emocijoms lietis laisvai. Ir svarbiausia – priimame save tokius, kokie esame.

Kaip tai padaryti? Pažvelkite į save atidžiau: kas jums savyje patinka? Kokie būdo bruožai, charakterio savybės, kokie kūno išlinkiai? Pasiekimai, talentai? Kodėl didžiuojatės savimi? O tuomet pažvelkite ir į priešingą pusę – kas jums savyje patinka mažiau? Ar galite įvardinti savo trūkumus? Ir ar galite juos priimti?

Toks žvilgsnis į save ne visada leis jaustis laimingai (-am), tačiau tai pirmas žingsnis meilės sau link. Savo trūkumus priimkite su humoru – geriau iš jų pasijuokite, bet jokiu būdu nekritikuokite. Kai nustosite bijoti dalykų savyje, kurie jums nepatinka, ateis suvokimas, kad praleidote tiek daug brangaus laiko apie juos mąstydami.

Kalbant apie meilę savo kūnui, svarbu suprasti, kad mūsų kūnai nėra „nebaigti darbai“, tai nėra problemos ir klaidos. Mūsų kūnai yra gražūs. Tačiau tai pasakyti ir priimti iš tikrųjų yra procesas. Procesas, dėl kurio verta pasistengti. Galima pradėti nuo mažų dalykų: atsistoti prieš veidrodį tiek su drabužiais, tiek nuogai (-am) ir save pagirti. Tokiu būdu atsiranda galimybė pamažu emociškai save priimti. Kitas patarimas – fiziškai rūpintis savo kūnu. Mėgautis ilgomis maudynėmis voniomis, teptis kūną losjonu ar kremu, devėti seksualius apatinius, liesti, glostyti save ir t. t.

Išsiaiškinkite, ko nori jūsų kūnas

Tyrinėti savo kūną ir sužinoti, kas jums patinka ir kas ne – tai pirmas žingsnis į savo seksualumą. Todėl, norint atrasti savo seksualinę tapatybę, pravartu sukaupti sekso žaisliukų kolekciją. Rekomenduojame rinkti įvairius žaislus, įskaitant klitorio stimuliatorius, vibratorius ir analinius kaiščius. Savarankiškai gali būti lengviau iš tikrųjų nustumti visus tabu į šalį ir išsiaiškinti, ko iš tikrųjų norite lovoje. O kai tai sužinosite patys, vėliau galėsite pritaikyti ir miegamajame su būsimu (-a) partneriu (-e)!

Seksualinis gyvenimas kai esi singleTaip pat skaityk: Noriu skirtis: kaip pasiruošti pačiam ir paruošti kitą? Pataria psichologė

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.