Seksas nėštumo metu: ar galima?

Iliustracijos autorė Meda Dargytė

Sklandant begalei mitų apie nėštumą, sumanėme sužinoti, ką mano gydytojai apie seksą nėštumo metu. Į mūsų klausimus atsakė Mergaičių ir moterų akademijos narė, akušerė ginekologė Ieva Šiaudinytė.

Tai ar galima?

Seksas normalaus nėštumo metu galimas. Nėštumą prižiūrintis gydytojas turėtų jus įspėti, jei nėštumas tapo rizikingas, jei iškilo priešlaikinio gimdymo rizika ir jei reikalingas tausojantis režimas.

Tačiau jei jūs jaučiatės gerai, jei gydytojas jūsų nėštumą priskiria mažos rizikos grupei ir jei norite, tuomet seksas galimas visuose nėštumo laikotarpiuose.

Pozos

Galimos visos formos ir pozos, tik svarbiausia, kad nėščioji gerai jaustųsi. Partneris turėtų neužgulti ir nespausti pilvo. Taip pat vėlesniuose nėštumo laikotarpiuose nėščiajai gali būti sunku gulėti ant nugaros dėl kraujotakos (v. cava) spaudimo, todėl reikėtų pasirinkti pozą vengiant gulėjimo ant nugaros.

Apsauga

Nėštumo metu dažniausiai nenaudojamos barjerinės kontraceptinės priemonės (prezervatyvai), tačiau svarbu nepamiršti, kad visgi išlieka lytiškai plintančių infekcijų užsikrėtimo rizika.

Jei po santykių išlieka maudimas pilvo apačioje, jaučiate gimdos susitraukimus, jei pasirodė rusvos ar kraujingos išskyros, reikėtų apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą.

Mylėjimosi nauda?

Suteikia gerų emocijų, o tai visada naudinga (ne tik nėštumo metu).
Ar tai padės jaustis geriau? Manau, tai labai individualu. Jei moteris to nori, tuomet tai turi įvykti ir geros emocijos aplankys, jei moteris nėra nusiteikusi – tuomet šį malonumą reikėtų atidėti.

Taip pat yra duomenų, kad mylėjimasis gali paskatinti gimdymo prasidėjimą, tai aktualu, kai nėštumas tęsiasi po nustatyto gimdymo termino (po 40 nėštumo savaitės).

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.