Raudonos vėliavos: koks partnerio elgesys sako „saugokis“?


Bendravimo ir ryšio paieškos gali būti įdomi, jaudinanti ir nuostabi patirtis. Santykių pradžia, pirmųjų pasimatymų jaudulys ir įsimylėjimo jausmas yra be galo svaiginantis ir užburiantis dalykas. Tačiau turbūt ne vienas esame pakliuvę į situaciją, kuomet per greitai susižavėję žmogumi, o gal tiksliau – santykių su juo idėja, nepastebime arba ignoruojame svarbius ženklus, perspėjančius, kad iš tiesų šis ryšys mums gali atnešti daug skausmo.

Šioje tinklalaidėje vedėja Julija Šatkauskaitė su psichologe-psichoterapeute Kristina Paradnike kalbasi apie raudonas vėliavas santykiuose. Terminas raudona vėliava (angl. red flag) apibūdina įtartiną partnerio elgesį, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį dar santykių pradžioje arba bet kuriuo santykių etapu partnerio elgesiui pakrypus į pavojingą pusę.

Raudona vėliava yra labai individualus dalykas – jas pagal savo poreikius kiekvienas santykių trokštantis žmogus nusistato pats. Raudona vėliava jokiu būdu nereiškia, kad reikia tuojau pat nutraukti santykius. Tačiau pastebėję šiuos ženklus galime apsaugoti save ir savo jausmus, išvengti nemalonių, skausmingų, žalojančių ryšių. Pasak K. Paradnikės, turėti savo raudonų vėliavėlių sąrašą yra labai sveika: Ypač jį rekomenduočiau turėti merginoms ir vaikinams kurie pastebi, kad jų gyvenime labai dažnai nutinka tokios situacijos: kuriu santykį, labai greitai ir labai stipriai įsimyliu ir tada labai greitai meilė praeina. Arba buvo pasikartojamtys santykiai su toksiškais žmonėmis. Arba vaikystėje patirtas emocinis smurtas, fizinis smurtas, tėvų priklausomybė, kas truputėlį gali kreipti įsivaizdavimą apie santykius, – teigia psichologė.

Epizodo vedėja: Julija Šatkauskaitė
Epizodo pašnekovė: Kristina Paradnikė
Garso režisierė: Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Ugnė Unguraitytė

Daugiau apie santykius ir jų problemas: Toksiški santykiai: kaip atpažinti ir ką daryti?

Komentarai (3)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.