Praūžė NEBEGĖDA vienerių metų gimtadienis

Nuotraukos Ugnės Henriko

Rugpjūčio 6 d. Vasaros terasoje, Vilniuje, portalas Nebegėda.lt trankiai atšventė savo vienerių metų gimtadienį.

„Mums tai didelė šventė, nes aš išvis galvojau, kad galime tų metų nė nesulaukti, žinant, nuo kiek daug aplinkybių priklauso projekto sėkmingas vystymasis,“ – juokiasi viena iš projekto bendraįkūrėjų Kotryna Bass.

Nebegėda.lt yra pirmasis Lietuvoje portalas, skirtas kūno, sekso ir santykių temoms nagrinėti. Šio projekto kūrėjai taip pat kiekvieną savaitę pristato po tinklalaidę „Sultys“, kurių epizoduose daug dėmesio skiria emocinio intelekto lavinimui bei žinioms, kurios praverčia žmonėms, kuriant santykį su savimi arba su kitais.

„Per šiuos metus įvyko išties labai daug. Per vienerius metus mums pavyko įkurti ir užsukti sėkmingai veikiančią parduotuvę mūsų puslapyje, kurioje galite rasti prekių ženklų, kurių niekur kitur nėra Lietuvoje. Mūsų tinklalaidžių klausytojų būrys nuolat auga, savo instagramo paskyroje sutelkėme 50 tūkst. žmonių bendruomenę, suorganizavome stand up renginius 3 miestuose, taip pat turėjome porą nemokamų renginių Mažvydo bibliotekoje, kur kartu su gydytojais sklaidėme mitus menopauzės ir vaisingumo sutrikimų temomis.” – džiaugiasi projekto bendraįkūrėja Beata Tiškevič.

Projekto „Nebegėda“ gimtadienio metu scenoje pasirodė iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ kūrėja Giedrė Valavičiūtė, aktorė Milda Noreikaitė, dainų atlikėja Rūta Mur, komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, dainų atlikėjas Vaidotas Valiukevičius, vakarėlių PUDRA organizatorius Marius Lucka ir kiti.

Smagios diskusijos metu buvo paliesti dažniausiai girdimi mitai apie seksą: kaip manote, kiek kartų per savaitę mylisi „normalios poros“? Diskusijoje apie sekso mitus dalyvavęs seksologas Viktoras Šapurovas pastebėjo, kad, visų pirma, normalios poros yra tos, kurios jaučiasi laimingos. O noras mylėtis yra abiejų partnerių susitarimas. Psichologės-seksologės Lauros Butvilaitės teigimu, statistiškai vyrams reikia šiek tiek daugiau sekso nei moterims. Tačiau lytis čia nėra lemtingas faktorius, nes visi esame skirtingi.

Diskusijoje apie mitus apie seksą komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, išgirdusi mitą, jog per seksą nėštumo metu galima sužeisti kūdikio galvą, ėmė juoktis: „Aš dar ne tokių mitų esu girdėjusi! Gaila, kad atėjau be kūdikio, būčiau parodžiusi“. Visgi tokį nusiteikimą ji sakė laikanti paprastu neišprusimu.

Renginių organizatorius Marius Lucka, paklaustas apie tai, ką jis mano apie merginų nekaltybę ir ar tai svarbi sąlyga santykiams, atsakė: „Aš neimu ir neplanuoju santykių su nekaltomis merginomis, nors gal taip smagiau? (juokėsi) O gal ir nesmagiau, juk turi visko mokyti. O kol išmoksta, tai ir pas kitą gali nueiti“.

Nebegėda.lt projektų vadovė Aurelija Krikščiūnaitė sako:

Nors mūsų žurnalistai dažnai klausia apie tai, ką reiškia dirbti su tokiu „drąsiu“, „nepatogiu“ projektu tokioje konservatyvioje šalyje kaip Lietuva, mes galime tik gūžtelėti pečiais.

Nejaučiame, kad darome kažką „pikantiško“, – mums jau normalu kalbėti sekso ir seksualinės sveikatos temomis (jau, nes ir pačios turėjome išbaidyti įskiepytus standartus). Noriu pabrėžti, kad tai neturi būti asmeninis atviravimas apie kiekvieną mėnesinių ciklą, ar viešas savo lytinio gyvenimo atskleidimas. Tai veikiau apie mūsų temų išbraukimą iš „tabu“ sąrašo, nes jos yra mūsų bendros sveikatos reikalas.
Didelis žmonių susidomėjimas, rėmėjų noras prisijungti prie mūsų idėjos, pvz. mūsų gimtadienio idėją labai palaikė kosmetikos linija „Žiedė“ ir „TOMS“ batai, – visa tai mums rodo, kad Lietuva yra puiki šalis, kuri yra visiškai pasiruošusi užlopyti savo lytinio švietimo spragas“.

Paklaustos apie projekto ateitį ir būsimus planus, kūrėjos išlieka paslaptingos: „Mes labai mėgstame stebinti. Daug temų mums parekomenduoja mūsų bendruomenė, o kartais beprotiškai malonu iškelti naują temą ir tokiu būdu savo auditoriją nudžiuginti“.

Nebegėda.lt bendraįkūrėja Kotryna Bass džiaugiasi tinklapyje gyvuojančios parduotuvės sėkme: „Nebegėda parduotuvė pirmaisiais gyvenimo metais pristatė Lietuvai dar nematytus prekinius ženklus INTIMINA, FEMNA bei DAME. Šiuo metu aktyviai prekiaujame menstruacinėmis taurelėmis, moderniais žaislais suaugusiems bei natūraliomis arbatomis ir aliejais, kurie padeda palengvinti PMS ir mėnesinių simptomus. Netrukus pristatysime ir mūsų pačių kurtus marškinėlius, o antriems gyvavimo metams esame numatę bendradarbiavimus su dar daugiau prekinių ženklų, kurių darbais be galo žavimės.“

Projekto kūrybos vadovė Beata Tiškevič teigia, kad ateinančius Nebegėdos metus su komanda ketina skirti dėmesio Youtube kanalo plėtrai, naujų komandos narių paieškai ir nuo rudens pasirodysiančiam naujų renginių ciklui. „Žodžiu, tų idėjų aš turiu pilną užrašų knygutę prisirašiusi. Kviečiu mus sekti – bus labai įdomu.“

O kol kas, ačiū visiems, kurie mumis tiki ir kurie yra kartu. Visas šių vienerių metų rezultatas įvyko daugybės žmonių dėka, tad labai ačiū jums visos komandos vardu,“ – šypsosi B.Tiškevič.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.