Orgazmą patiriu tik būdama viena. Ar tai normalu? Kaip patirti su partneriu?

Turbūt daugelis esame skaitę kokį nors straipsnį ar šiaip mintį apie tai, kad orgazmas kartais laikomas visa sekso esme. Ir nors realybėje neturėtumėme manyti, kad kulminacija galutinis sekso tikslas, turbūt teigti, kad orgazmas visiškai nesvarbus, irgi negalėtume. Galbūt todėl jaučiamės sutrikę, kai vienais atvejais orgazmą pasiekti pavyksta greičiau, kitais – lėčiau, o kartais to nepavyksta padaryti apskritai.

Labai dažnas atvejis, kad moteris lengvai pasiekia orgazmą masturbuodamasi, tačiau mylintis su partneriu (-e) visa patirtis tampa tarsi neišsprendžiamas labirintas, dėl kurio patirti orgazmo niekaip nepavyksta. Pasak sekso terapeutės Vanessos Marin, gana įprasta, kad su partneriu orgazmą pasiekti sunkiau nei masturbuojantis. Tai gali lemti įvairios priežastys: nesugebėjimas atsipalaiduoti, netikslinga stimuliacija, stresas, emocinė būsena, hormonai ir daugybė kitų.

Kodėl orgazmą patiriu tik būdama viena?

Visų pirma, reikėtų priminti, kad kiekvieną kartą orgazmas galima pajusti skirtingai, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip: emocinė ir fizinė būsena, seksualinis aktyvumas, stimuliacijos tipas, mūsų energijos lygis, susijaudinimo laipsnis ir netgi menstruacijų ciklas.

Mūsų kūnai yra labai skirtingi. Vienos moterys patiria orgazmą vaginalinės sueities metu, kitos jaučia malonumą nuo išorinės klitorio stimuliacijos, spenelių glamonių. Dar kitos orgazmą patiria tik naudodamos vibratorių – ir tai visiškai normalu.

Mes savo kūnus pažįstame geriausiai, tad nereikia tikėtis, kad partneris ar partnerė jau per pirmąsias sekso minutes žinos, kurie „mygtukai“ tavo kūne sukels tau daugiausia malonumo. Masturbacijos metu mes puikiai žinome, kada ir kur save liesti, kokia stimuliacija, kokie judesiai mums yra maloniausi. Tad patiems pasiekti orgazmą yra daug lengviau negu su kitu žmogumi, kuris nežino, kas tau labiausiai patinka.

Taip pat viena iš priežasčių gali būti nesugebėjimas atsipalaiduoti. Būdami vieni mes negalvojame apie tai, kaip atrodome – tiesiog užsimerkiame ir mėgaujamės. Kai mylimės su kitu žmogumi, gali aplankyti daug nepageidaujamų minčių. „Kaip aš atrodau iš to šono?“, „O ne, dabar jis pamatys mano pilvuką“, „Ar aš teisingai viską darau?“ ir kita. Nepasitikėjimas savimi gali trukdyti atsipalaiduoti, o jei būsime įsitempę, malonumą pasiekti bus labai sudėtinga.

Kas gali padėti patirti orgazmą mylintis su partneriu (-e)?

Yra net keletas būdų, kuriuos galima išbandyti, jeigu mylintis su partneriu (-e) orgazmą pasiekti yra sunku.

Atviras pokalbis prieš seksą

Jau ne viename „Nebegėdos“ tekste esame akcentavusios pokalbio galią ne tik geresniems santykiams, bet ir kokybiškam seksui užtikrinti. Savo poreikių išsakymas ir partnerio (-ės) išklausymas gali padėti susikurti tokį intymų gyvenimą, apie kokį svajoji.

Visų pirma, būk atvira pati sau. Galvoje susidėliok savo poreikius: galbūt turi kokių nors fantazijų, kurias norėtum įgyvendinti? Galbūt tau patinka tik klitorio stimuliacija, o spenelių jaudinimas sukelia nemalonius pojūčius? Kokie partnerio (-ės) prisilietimai tau maloniausi, o kuriuos norėtųsi išbraukti iš sekso rutinos?

Kai galvoje turėsi „planą“, pabandyk pradėti pokalbį. Išsakyk savo poreikius ir paskatink atsiverti savo partnerį (-ę) – atidžiai išklausyk jo (-os) pastebėjimus, pasiūlymus. Psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė taip pat pataria domėtis šia tema – skaityti knygas, žiūrėti filmus, klausytis tinklalaidžių apie seksą ir paskui visą informaciją kartu aptarti. Nesistenkite paklusti kažkieno kito sugalvotoms sekso normoms ar taisyklėms – savo santykiams jas kurkite patys.

Pokalbio metu stenkitės išlaikyti pozityvumą ir jokiu būdu nekaltinkite vienas kito – tegu pagyrimai ir geros emocijos užima didesnę vietą pokalbyje negu neigiamos mintys ir nusiskundimai.

Išorinė klitorio stimuliacija

Kartais nutinka ir taip, kad sekso metu partneris pamiršta (arba nežino), kiek daug įtakos moters malonumui turi išorinė klitorio stimuliacija. Visi orgazmai: ir vaginaliniai, ir išoriniai, ir analiniai yra kildinami iš klitorio.

Įtraukite į savo poros sekso rutiną oralinį seksą, taip pat nepamirškite klitorio stimuliacijos ir sueities metu (tuo gali užsiimti tiek partneris, tiek pati moteris). Taip pat labai naudinga apsvarstyti sekso žaislų įsigijimą. Porų vibratoriai, klitorio masažuokliai, vibruojantys penio žiedai ar G taško vibratoriai gali tapti tikrais game changer’iais siekiant malonumo. Jie sukurti taip, kad stimuliacija būtų daug intensyvesnė, nei žmogus gali ją suteikti sau ar kitam. Tad kodėl reikėtų susilaikyti nuo malonumo?

Atsipalaidavimas sekso metu

Dar vienas svarbus žingsnis malonumo link yra visiškas atsipalaidavimas sekso metu. Kuo labiau atsipalaidavę esame, tuo lengviau pasiekti orgazmą (ir tuo intensyvesnis jis tampa).

Keli paprasti patarimai geriau atsipalaiduoti:

  1. Į savo sekso rutiną įtraukite masažą. Švelnūs prisilietimai įkaitins odą, atpalaiduos įtemptus raumenis, o kvapnus masažo aliejus padės pamiršti visas neigiamas emocijas ir visiškai atsiduoti tam, kas vyksta čia ir dabar.
  2. Mėgaukitės ilgesnėmis įžangomis. Jos ne tik puikiai padės atsipalaiduoti, bet ir leis labiau susijaudinti. Bučiniai, glamonės, prisilietimai yra labai svarbi sekso dalis, tad siūlome ja pasimėgauti šiek tiek ilgiau.
  3. Priimk savo kūną. Kai esame neužtikrinti dėl to, kaip atrodome, gėdijamės savo kūno ir jį slepiame, natūralu, kad nei apie atsipalaidavimą, nei apie intymumą negali būti jokios kalbos. Nors ryšio su savo kūnu mes ieškome visą gyvenimą, labai svarbu pradėti jau dabar. Viename „Nebėgėdos“ tekste seksologė Julia Lepiochina yra sakiusi: „Elkitės su savimi kaip su vaiku. Pavyzdžiui, pagalvokite, ar sakytumėte vaikui tai, ką sakote sau? Ar marintumėte jį badu? Ar maitintumėte vaiką vienu ar kitu maistu? Ar neleistumėte vaikui pailsėti? Mes visi turime savo vidinį vaiką ir turime puoselėti tą besąlyginę meilę sau.“
  4. Nepamiršk kvėpuoti. Giliai, niekur neskubant – tai padės nusiraminti.

Seksologė Betty Dodson sakė taip: „Moters erekcijai sukelti, kad jos vulva pritvinktų kraujo, reikia nuo 20 iki 30 minučių tinkamos klitorinės stimuliacijos. Svarbiausias žodis čia yra: „tinkama“ ir jo reikšmė keisis su kiekviena moterimi.“ Tad palinkėjimas – kantrybės, smagių eksperimentų ir sėkmingų orgazmo paieškų!

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.