Negalia ir intymumas

Nuotraukų autorius Donatas Zazirskas
Laiško autorė mūsų skaitytoja Kotryna

 

Šioje žemėje nugyvenusi beveik 28 metus drąsiai galiu pasakyti, kad mergaitės gyvenime tėvas yra labai svarbi figūra. Ir jos ryšys su tėvu arba jo nebuvimas daro įtaką jos požiūriui į santykius su vyrais. Aš augau be tėvo. Anksčiau nė nesusimąstydavau, kodėl kitoms pavyksta kurti santykius, o man ne.

Galvojau, kad, jei aš sėdžiu vežimėlyje, tai kas čia į mane žiūrės ir kam aš reikalinga. Bet viskam ateina savas laikas ir, tikriausiai, žmogus. Iki šios dienos turėjau tiesiog draugų. Statusas „tik draugai“ man atrodė kaip puiki apsauga nuo prisirišimo ir įsipareigojimo kitam žmogui. Labai bijojau prisirišti prie kito žmogaus, nes nuo vaikystės žinojau, kad viskas gali sugriūti. Toks santykių modelis glūdėjo kažkur giliai pasąmonėje. Juk jos galia stipri ir nenuginčijama: jei žmogus bijo prisirišti ir atsiverti, tai nieko ir nebus.

Tiesa, savo gyvenime buvau susitikus su vienu vyruku kelis kartus, bet čia buvo tas atvejis, kai per šešias minutes supranti, kad žmogus tavęs netraukia. Su šiuo žmogumi tapome draugais. Kai žmogus tavęs netraukia, bandyti kurti santykius yra laiko gaišimas ir nei laikas, nei dar kas nors nepadės. Na, bent jau šiuo konkrečiu atveju nepadėjo. Savaime suprantama, jokio artumo ir intymumo tarp mūsų nebuvo. Šio ryšio nutraukimas mane dar labiau atbaidė nuo noro kurti artimus santykius.

Intymumo baimė

Nuo to laiko praėjus penkeriems metams galiu pasakyti, kad mano intymumo baimę lėmė baimė būti savimi. Žmogus, kuris bijo būti savimi, negali užmegzti ryšio su kitu.

Meilės formos yra skirtingos: kiekvienam žmogui mes jaučiame skirtingus jausmus. Gyvenime galima įsimylėti netgi keletą kartų, bet to, ką jautėme vienam žmogui, niekada nejausime kitam. Aš buvau nusprendusi, kad esu aseksuali, bet dabar tikrai žinau, kad išvada, jog nejaučiu seksualinės traukos priešingos lyties atstovams buvo skubota. Pažįstu vieną gyvą įrodymą vyro kūne, kuris paneigė anksčiau šį mano galvoje vyravusį įsitikinimą.

Beje, vyro, kokio norėčiau šalia savęs, pavyzdžiu man tapo mamos antrasis vyras. Puikus tvirto charakterio žmogus. Iš tiesų tuo pavyzdžiu gali tapti ne tik biologinis tėvas.

Negalia ir seksas

Kai kalbame apie seksą ir konkrečiai CP (cerebrinis paralyžius), svarbiausia man pasirodė išskirti kelis niuansus. Pasidalinsiu jais su jumis.

Visų pirma, ši diagnozė yra smegenų pažeidimas. Mano atveju, pažeistas dešinysis smegenų pusrutulis, atsakingas už judėjimą. Kai fiziškai sveikas žmogus tiesia koją, jam smegenys siunčia signalą ištiesti koją ir viskas vyksta pagal planą. Tuo tarpu aš iš smegenų gaunu klaidingus signalus. Pagrindinis mano trukdis kasdieniame gyvenime yra spastika. Tai nevalingi nekontroliuojami raumenų susitraukimai, kurie dažniausiai ištinka tuomet, kai mažiausiai to tikiesi. Jie yra trumpalaikiai, juos galima kontroliuoti ir tai nėra užkrečiama.

Tad lytinio akto metu man gali išsitempti kojos, ištikti nevalinga spastika. Jeigu jums taip nutiktų, mintyse skaičiuokite iki dešimties – tiek maždaug vidutiniškai gali trukti šis pojūtis. Gali būti spastika šlaunų vidinėje pusėje (taikyti iki dešimties taisyklę.) Taip pat gali atsirasti pasyvus skausmas apatinėje juosmens dalyje.

O ką jau kalbėti apie psichologines baimes, kai neturi patirties: orgazmo laiku, o gal ir apskritai nepasieksiu, nemokėsiu sujaudinti ar patenkinti partnerio. Arba gali būti, kad tam, kad susijaudinčiau, man pačiai gali prireikti daug laiko. Iš pirmo karto viskas netgi gali nepavykti, tai natūralu. Viskas pavyks tik tada, kai sutiksiu žmogų, kuriuo labai pasitikėsiu.

Turėdama omenyje savo gyvenimo atvejį ir situaciją suvokiu, kad, tarkim, prausimasis po dušu su partneriu po meilės akto gali būti procesas, kurio metu tarpusavio ryšys tik sustiprės. Kartais pažeidžiamumas ir vieno ar kito dalyko nežinojimas ar negalėjimas skatina tik dar labiau ir giliau pažinti žmogų.

Patarimas, kaip įveikti baimę

Mano asmeninis patarimas: aptarkite su partneriu (-e) visus niuansus, bet pasistenkite pats (-i) nemąstyti, kas gali nutikti bei partneriui (-ei) taip pat neleiskite kurti nebūtų ateities scenarijų. Netrukdykite sau būti tiesiog žmonėmis, kurie atsiduoda kūno malonumams. Pasitikėjimas ir pagarba yra bet kokių santykių pagrindas. Kai sutinki žmogų, su kuriuo gali būti visiškai atviras, nei spastika, nei panašūs dalykai nėra baisūs. Svarbiausia nebijoti atvirai apie viską kalbėti su partneriu. Pažinkite vienas kito kūną ir visiškai nesvarbu, tas kūnas fiziškai stiprus ar gležnas. Kiekvienas esame nusipelnę mylėti ir jaustis mylimi visomis šio žodžio prasmėmis bei formomis.

Ši tema jums artima? Turite patirties ir žinių? Parašykite mums į man@nebegeda.lt. Norime daugiau rašyti apie negalią ir seksualumą!

Komentarai (1)

  • Mika

    Lietuvoje kalbėti apie seksą dar daugumai yra gėda, žmonių su negalia čia irgi “nėra”, nes jie dažniausiai slepiami ar slepiasi, tad tai irgi tabu tema, tai kalbėjimas apie žmonių su negalia seksą yra tabu kvadratu. Todėl ačiū autorei už pasidalinimą ir padrąsinimą.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.