Mano partneris nori daugiau sekso

Nuotrauka: Pexels

K ievieni santykiai prasideda nuo saldaus „medaus mėnesio“ momento – viskas, ką norisi daryti, tai tik plepėti su naujuoju meilės objektu, keistis ilgesingais žvilgsniais ir mylėtis. Tas nevaldomas troškimas čiupti vienas kitą į glėbį ir mėgautis saldžiais malonumais. 

Noras pasimylėti čia ir dabar niekur nedingsta ir vėliau, tačiau dažniausiai aistros ir hormonai šiek tiek aprimsta ir susikuria tyki harmonija. Tačiau santykiuose dalyvauja du žmonės. Ir kol vienas ramiai gyvena harmonijoje, kitam sekso reikia kur kas dažniau. Tuomet galvoje pradeda kilti galybė klausimų. Kodėl mano partneris sekso nori daugiau negu aš? Ką dėl to daryti? Ar tai reiškia, kad jis manęs taip nebetraukia? Pabandykime apie tai pamąstyti drauge.

Nepriimk to asmeniškai

Tai, kad tu nori mažiau sekso už partnerį, nereiškia, kad jis tavęs nebetraukia. Kiekvieno žmogaus noras mylėtis yra labai skirtingas – vieniems sekso norisi dukart kasdien, o kitiems užtenka karto per savaitę. Ir tai yra visiškai natūralu. Skirtingi poreikiai gali atsirasti dėl hormonų disbalanso ar skirtingų įpročių. Tokiu atveju geriausia yra kalbėtis – bandykite rasti kompromisą, išsiaiškinkite, kaip abu jaučiatės dėl tokios situacijos, ir ieškokite būdų ją pagerinti.

Kai kalbama apie norą mylėtis, galima išskirti du žmonių tipus: tas, kuris spontaniškai nori sekso, ir tas, kuriam reikia laiko tą norą pajusti. Tai reiškia, jog tau reikia daugiau stimuliavimo, glamonių ir kitų jaudinančių dalykų, kad iš tiesų norėtum mylėtis.

Tačiau nereikėtų versti savęs užsiimti seksu tik dėl to, kad to nori tavo partneris. Blogos emocijos neleis atsipalaiduoti, seksas nebus toks malonus, koks galėtų būti, ir galiausiai visa tai baigsis konfliktu ir kaltinimais.

Kartais pernelyg dažnas sekso poreikis gali signalizuoti apie nerimo sutrikimus. Mylėdamasis partneris atsipalaiduoja ir pamiršta nerimą, dėl to jam gali norėtis dažnesnio sekso. Vis dėlto nerimą reikėtų nukreipti į kitus dalykus, kurie nedarytų tokios didelės įtakos santykiams. 

Taip nutinka dažnai

Seksologai pastebi, kad argumentas, kiek kartų reikėtų mylėtis, yra bene dažniausias kalbant apie seksą poroje. Poros susidaro nuomonę, kad sveiki santykiai reiškia, kad abu partneriai sekso turi norėti tuo pačiu metu, tokiu pat dažniu. Turbūt nereikia sakyti, kad toks požiūris į santykius nėra teisingas. Viename straipsnyje seksologė Vanessa Marin siūlo įsivaizduoti tą sinchroniškumą kitose situacijose – juk santykiuose niekada nebūna taip, kad tuo pat metu norime kartu žiūrėti televizorių, pietauti, skaityti knygas ir t. t. Taip yra ir su seksu – tai individualus poreikis, kurio neveikia jokie laiko nustatymai ir kuris neatsiras partneriui ištarus žodžius „O gal davai, pasimylim?“

Apskritai, nėra tokio laiko, kad abu partneriai vienu metu norėtų mylėtis, be jokių išankstinių glamonių ir kitų susijaudinimą skatinančių veiksmų. 

Jeigu nenori mylėtis, iš pradžių išbandykite kitas sekso formas

Eilinis priminimas apie tai, kad seksas nėra vien tik šmaukšt pliaukšt ir baigta. Net jeigu ir nesinori lytinio akto, daugumai patinka bučiniai, glamonės, paglostymai, masažai ir visa kita, ką tik galite sugalvoti. Tad pasiūlykite partneriui pradėti nuo to. Galbūt glamonių sūkuryje pajusite, kad visgi norisi iš šios akimirkos išpešti viską, o galbūt jums pakaks tik glamonių. Vietoj lytinio akto galite atlikti vienas kitam erotinį masažą, masturbuotis, įtraukti į žaidimus sekso žaislus. Svarbiausia – komunikuokite vienas su kitu. Tik tokiu būdu būsite patenkinti abu.

Pagalvok – ką tau reiškia seksas?

Kartais žiūrėdami į partnerį ir matydami jo aistrą galime pagalvoti, kad sekso jis nori dėl vieno dalyko – orgazmo. Vis dėlto nei vienas nemokame skaityti minčių, tad geriau šiuos dalykus išgryninti kartu. Paklauskite vienas kito – ką tau reiškia seksas? Ką jauti, kai mes mylimės? Kodėl nori su manimi mylėtis, išskyrus faktą, kad esi susijaudinęs? 

Kai kurie atsakymai gali kaip reikiant palengvinti tą galvoje vykstančią kovą – mylėtis, jeigu tik jis nori, ar ne? Jeigu partneris prilygina seksą kaip geriausią laiką suartėti su tavimi, pajusti visišką tavo atsipalaidavimą, pamatyti tave be tos kasdienės kaukės, kurią netyčiomis užsidedame, – žalia šviesa gali nejučia užsidegti pati. 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.