Man nepatinka seksas – ar su manimi kažkas negerai?

Nuotrauka: Donatas Zazirskas

ĮNebegėdos pašto dėžutę dažnai įkrenta jūsų laiškai ir klausimai įvairiomis temomis. Dalijatės savo patirtimis, teiraujatės mūsų patarimų dėl santykių problemų, netenkinančio intymaus gyvenimo, įvairių dvejonių ir daugybės kitų dalykų. Štai viena sekėja mums rašė:

Jau seniai seksas man išvis nepatinka, jo metu laukiu, kol jis kuo greičiau pasibaigs, nors ypatingai dažnai pati jį inicijuoju. Ar su manimi kažkas negerai? Ar ir dar kažkam taip yra buvę? Be to, tai tikrai ne dėl partnerio, nes partnerį pakeičiau, bet su nauju tas pats…

Šią situaciją pakomentuoti paprašėme mūsų draugės seksologės Julios Lepiochinos.

Sekso gali nesinorėti dėl daugybės priežasčių

„Galiu užtikrinti, kad taip jaučiatės tikrai ne viena. Daugybė moterų išgyvena panašias patirtis, tačiau kiekvienas atvejis unikalus ir norint gauti išsamų individualų atsakymą, siūlyčiau kreiptis į seksologą. Dažniausios priežastys, dėl ko seksas neteikia malonumo, gali būti kelios.

Gali būti, kad nejaučiate ryšio su savo kūnu, dėl to negalite atsipalaiduoti ir tiesiog atsiduoti seksui.

Galite jausti įvairias baimes, turėti įsitikinimų, kurie trukdo mėgautis procesu. Taip pat mėgautis seksu gali trukdyti vien fiziologinės priežastys, pavyzdžiui, vaginizmas. Taip pat galimas dalykas, kad jums paprasčiausiai nepatinka seksas ir esate aseksuali. Bet kuriuo atveju, jūsų klausimas reikalauja išsamesnės analizės, tačiau jeigu jaučiate norą patirti malonumą, turtinti seksualines patirtis, tai tikrai įmanoma, tik su tuo tereikia padirbėti, – sako Julia Lepiochina.

Stebėkite, tyrinėkite, atraskite

Pradėti dirbti su mūsų aptariama problema, pasak seksologės, galima nuo šių esminių dalykų:

 1. Sąmoningai stebėkite, ką jaučiate sekso metu. Ar tai – diskomfortas, baimė? Kokios mintys sukasi galvoje, kai mylitės?
 2. Ar seksas jums teikia bent šiokį tokį malonumą? Jei ne, atkreipkite dėmesį, kas su jumis vyksta, kai masturbuojatės. Jei tai darydama jaučiate malonumą, tikriausiai, žinote, kas jums jį suteikia.
 3. Patyrinėkite, kur konkrečiai jūsų kūnas jaučia malonumą, tai yra, kurias kūno dalis liečiant jūs susijaudinate. Aptarkite visa tai su partneriu, pasidalinkite, kokie pojūčiai ar judesiai, prisilietimai jums labiausiai patinka.
 4. Supraskite, kiek laiko jums reikia, kad įsijaustumėte. Jeigu jūsų kūnui reikia vidutiniškai 30 minučių, kad jis įkaistų, o jūs su partneriu po 5 minučių glamonių jau mylitės vaginaliniu būdu, greičiausiai jūsų kūnas dar nėra pasiruošęs ir būtent tai kelia diskomfortą.
 5. Verta atrasti ir pasigilinti į savo autentišką ritmą: kas jums tinka, kas ne, ko jums norisi, ko intymiomis akimirkomis prašo jūsų kūnas.

Dažnai sekso nesinori arba laukiame, kol jis baigsis tada, kai nepatiriame malonumo arba kai jis teikia nemalonius pojūčius. Tęsti tokį seksą yra savęs žalojimas.

Taigi, pasikalbėkite apie tai su partneriu, drauge patyrinėkite abiejų kūnus. Supraskite, kaip veikia malonumas. Kartais visa tai pajausti užtrunka, tai normalu. Seksas yra praktika, ir kuo daugiau pažindinamės su savimi, tuo geriau. Seksas yra žaidimas, tad nebijokite žaisti.

Komentarai (8)

 • Laura

  Gali būti, kad Jūsų netraukia vyrai. Aš susidūriau su panašia situacija, ir pradėjus susitikinėti su moterimi, viskas pasikeitė 🙂

  reply
 • Rasa

  O gal inicijuojate seksą, bet iš tikrųjų norite tik paprasto artumo, šilumos ir kūno kontakto su kitu žmogumi. Mums daug dažniau nei sekso reikia apkabinimo, paglostymo, švelnaus, bet visai neseksualaus apsikabinimo. Jeigu Jūsų santykiuose to nėra, visai gali būti, kad kartais net ir prisivertsiniu seksualiniu aktu norite tiesiog ramaus pasiglaustymo ir nugaros pakasymo. Pamąstykite apie tai, mes dažnai pamirštame, kad esame tiesiog žmonės, ne vyras, ne moteris, ne seksualūs kūnai, o tiesiog esame.

  reply
 • Marija

  O jeigu man būna nuobodu sekso metu? Taip pat ir masturbuotis neįdomu, visaip bandžiau…

  reply
 • Ieva

  Kaip tik norėjau užduoti tokį pat klausimą 😄 Ką daryti, kai rodos VISIŠKAI nebenori sekso? Anksčiau dar „prisijungdavau“, kai draugas parodydavo iniciatyvą, tačiau kažkuriuo momentu pasakiau „Ne, neprivalau norėti“. Nors šiaip, manau, aš pati sau neleidžiu mėgautis, nes paglostymai būna malonūs, tačiau vėliau įsijungia smegenys ir įvairios baimės. Dar nenoriu šeimos, o noriu karjeros. Nesu užtikrinta, ar myliu. Ir šiaip labai vertinu nepriklausomybę, tad , galbūt, taip smegenys pasąmoniškai ir nuslopina seksualumą. Skaitytoją, kuri rašė irgi skatinčiau pagalvoti, ar visad taip jautėsi (juk draugystės pradžioje dažniausiai veikia „chemija“ ir potraukis būna didesnis), jei ne – kada tai prasidėjo (gal nesugebėjai pajausti malonumo ir nusivylei); paieškoti tai, kas teikia malonumą; perkratyti savo mintis (juk, tu geriausiai žinai, ką mastai, kaip jautiesi) ir, galbūt, rasi atsakymą.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.