Kontracepcija: kieno čia reikalas?

Šiandien, rugsėjo 26-ąją, kaip ir kasmet minima Pasaulinė kontracepcijos diena. Šios dienos misija – skleisti žinias ir didinti sąmoningumą apie kontracepciją ir saugų seksą. Kam to reikia? Daugybė paauglių pastoja per pirmuosius lytinius santykius, abortų skaičius šalyje tarp paauglių ir jaunuolių nors ir mažėja, išlieka nemažas, o lytiškai plintančios ligos (LPL) sėkmingai plinta toliau. Gera žinia ta, kad minėtų nepageidaujamų pasekmių galima išvengti.

Mes esame už atsakingą seksą – toks jis gali būti prisiimant atsakomybę už savo veiksmus (ir poreikius) ir tinkamai naudojantis kontraceptinėmis priemonėmis. Jų yra galybė, tačiau viena populiariausių ir vienintelė tiek nuo nėštumo, tiek nuo daugumos LPL apsauganti yra prezervatyvas. Tiesa, visko būna, tad net prezervatyvo efektyvumas nėra 100%, tačiau tinkamai jį naudojant jo efektyvumas siekia net 98%.

 

Vakar savo sekėjų Instagrame paklausėme, kieno čia reikalas pasirūpinti prezervatyvu – jūsų ar jūsų partnerių. Gavome gausybę atsakymų ir keliais jų norime pasidalinti. Yra įsitikinusių, kad tuo turėtų pasirūpinti vyras, o kad prezervatyvu rūpintis turėtų tik moteris – vos vienas atsakymas. Nors sekėjų nuomonės skiriasi, didžioji dalis jų sutaria, kad kontracepcija – abiejų partnerių reikalas. Taigi, kas atsakingas?

Dar šis tas…

 • Rinkis partnerį(-ius) atsakingai. Teoriškai kalbant, kuo daugiau sekso partnerių turi, tuo didesnė tikimybė apsikrėsti ar perduoti LPL. Čia paprasta matematika. Žinoma, tai nereiškia, kad visą gyvenimą privalai gyventi monogamiškai, jei to nenori. Su kuo miegi – tavo reikalas, tačiau tam, kad tai darytum saugiai, geriausia pasirinkti partnerį (partnerę), su kuriuo (kuria) galėtum nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti apie kontracepciją ir drauge pasitikrinti dėl LPL.
 • Nemiksuok sekso ir svaigiųjų medžiagų (taip taip, ne tik svaigintis yra nelabai negerai). Sutarkime: žmonės, apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų yra linkę prarasti kontrolę. Visiems aišku: nesaugus seksas gali turėti rimtų pasekmių ir apie tai verta pagalvoti iš anksto. Geriausi sprendimai dažniausiai priimami blaivia galva, o ypač jei kalbame apie seksą ir kotracepciją. Būk pasiruošęs ir galvok, kaip apsisaugosi, jei šiandien teks mylėtis dar prieš išsiruošdamas į vakarėlį. Daugiau naudingos informacijos apie kontracepciją ir su ja susijusius klausimus rasi čia: www.kontracepcijaman.lt

***

Ieškantiems malonių pojūčių rekomenduojame vienus ploniausių ir patvariausių natūralaus latekso prezervatyvų „Lelo HEX“ su unikaliu šešiakampiu dizainu didesniam jautrumui ir malonumui. Juos galite įsigyti mūsų parduotuvėje.

  Komentarai (1)

  • Meilė

   Aš pati pirkčiau prezervatyvus ir nejausčiau gėdos jausmo, bet ką daryti jei nežinai partnerio dydžio? Tiesiog imti ir paklausti “o kokio dydžio tavo penis?” Nežinau, man tiesą sakant nejauku

   reply

  Komentuok

  Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

  Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

  Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.