Kodėl naudinga mylėtis rytais?

Nuotrauka: Daria Shevtsova
Nuotrauka tekste: Tomas Juškevičius

Dažnai savo rytų neįsivaizduojame be puodelio karštos kavos ar garuojančios avižinės košės. Tačiau yra ir kitas ne mažiau puikus būdas pradėti dieną – rytinis seksas, kuris turi gal net daugiau privalumų. Tai gali mus pripildyti energijos, sumažinti stresą ir pakelti nuotaiką. O diena, kuri prasideda gerai, paprastai nuo šio kelio nenukrypsta. Šiandien labiau pasigilinsime į tai, kokią naudą mums suteikia seksas ryte.

Ryte mūsų organizmas yra puikiai pasiruošęs seksui

Tiesą sakant, rytas yra bene geriausias laikas užsiimti seksu. Taip yra todėl, kad estrogeno ir testosterono lygis mūsų organizme šiuo metu yra aukščiausias. Kodėl tai svarbu? Tyrimai rodo, kad hormonų lygis veikia mūsų libido – kuo jis aukštesnis, tuo jautresni esame.

Ryte erekcija gali trukti ilgiau

Remiantis tyrimais, aukštas testosterono lygis padidina vyro libido ir pagerina seksualinę funkciją. Taip aukštesnis hormonų lygis gali sustiprinti erekciją.

Mūsų organizme išsiskiria endorfinai

Sekso metu gaminami endorfinai – cheminės medžiagos kūne, kurios malšina skausmą ir padeda pakelti nuotaiką. Štai, kodėl po orgazmo dažnai jaučiamės laimingesni. Taigi, kodėl nepradėjus dienos nuo pakylėjimo?

Rytinis seksas naudingas poroms turinčioms vaikų

Medium.com žurnalistė Michelle Brown sako, kad rytinis seksas turi didelę įtaką jos santuokai: „Namų ruoša manęs neužveda. Nuolat ant manęs šokinėjantys vaikai taip pat neužkuria mano libido. Po viso šito man reikia atsipalaiduoti, atsitraukti nuo pojūčio, kad esu tik mama, tarnaitė, virėja ir tiesiog žmogus, kuris visą dieną neturėjo nė akimirkos pabūti su savimi. Todėl dažnai su partneriu vakarinio sekso atsisakome. O jeigu ir užsiimame juo, abu būname tokie išsiblaškę, nusikalę ir taip stengiamės būti tylūs (bibliotekos seksas!), kad lytinis aktas nėra toks geras, koks galėtų būti.“

 

 

Na, o anksti ryte, pasak M. Brown, žinai, kad vaikai dar miega. Ir nors gali būti sudėtinga išsibudinti rytiniam seksui, tai gerokai mažesnis iššūkis nei surasti jam energijos vakare, kai abu esate mirtinai pavargę. „Rytinis seksas padeda užmegzti artimesnį ryšį su vyru, – sako Brown, – tai yra kažkas naujo, kitokio ir puikus būdas parodyti partneriui, kad būdami atsakingais žmonėmis ir tėvais, vis tiek galime atrasti laiko tarpus, kada esame meilužiai.“

Tai – savotiška „treniruotė“

Žinoma, rytinis seksas neprilygsta valandos bėgimui takeliu. Jis degina tiek pat kalorijų per minutę kaip, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas. Bet kartais visi mieliau rinktumėmės seksą kaip aktyvią veiklą bei būdą pažadinti kūną.

Begėdiškam rytiniam seksui – begėdiškas grojaraštis

Monika Miltenytė

Mes manome, kad muzika – puikus būdas išlaisvinti bei atpalaiduoti kūną ir seksualiai nusiteikti. Specialiai rytiniam seksui paprašėme menininkės ir kūrėjos Monikos Miltenytės sudaryti begėdišką grojaraštį mūsų skaitytojams ir sekėjams. Pati Monika save pristato taip: „Dažnai slepiuosi po kūrybiniu pseudonimu Flaming Venus. Dienos metu esu dailininkė, kuriu muzikinių klipų, kino filmų bei reklamų estetiką. O nakties metu esu DJ ir groju eklektišką elektroniką šokių aikštelėse. Dažnai mano grojama muzika būna persmelkta acid house ir techno skambesių, tačiau šį kartą noriu pasidalinti kiek kitokia nei man įprasta dainų selekcija, kuri skirta Nebegėdos sekėjams.“

Pasak Monikos, „“Rytinis” grojaraštis sudarytas iš šių metų populiaresnių skambesių, kurie yra daugumai klausytojų lengvai atpažįstami, gerai nuteikiantys dienos pradžiai ir leidžiantys bent valandai pabėgti nuo nenorimų minčių bei atitrūkti nuo aplink verdančio gyvenimo. Šis grojaraštis tiks tiems, kurie mėgsta pradėti rytą ramesniu tempu, kuris po truputį kyla bei leidžia išsijudinti ir gauti daugiau motyvacijos dienos pradžiai. Parinkau dainų su žinutėmis, kurios primena mums apie tai, kaip reikia save mylėti, nebijoti būti savimi, užtikrintai siekti tikslo ir nepamiršti dalintis meile su kitais.

Karantino laikotarpis daugumą buvo įkalinęs TikTok’e, dėl to klausytojai, kurie leidžia laiką šioje programėlėje galės lengvai atgaivinti joje patirtas emocijas išgirdę skambančius populiarius kūrinius.“ Grojaraštį rasi čia.

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.