Ko reikia moters orgazmui?

Iliustracijų autorė Agnė Čižauskaitė

Labai dažnai apie moterų seksualumą kalbama tarsi jis būtų su kažkokiais trūkumais, tarsi moterų potencialas – kažkoks ribotas, nes taip jau yra, kad statistiškai heteroseksualios moterys rečiau patiria orgazmą sekso su partneriu metu. Moterims, užsiimančioms seksu su moterimis, pastaruoju klausimu sekasi žymiai geriau – ir tada natūraliai kyla klausimas: gal derėtų iš esmės pasidomėti moterų seksualumu, su pagarba peniams, bet matant ne vien juos, kai mūsų tikslas yra sužinoti daugiau apie klitorius, vulvas ir vaginas?

Kaip pasiekti orgazmą su vyru, jeigu masturbuojantis tai pavyksta?

Pavyzdžiui, heteroseksuali pora sekso metu nepasiekia orgazmo, moteris masturbacijos metu stimuliuodama klitorį gali per kelias minutes save apdovanoti net keliais, ir tada kažkodėl klausimas kyla toks – kaip vyrui kišti penį į makštį, kad ji pasiektų orgazmą? Gal klausimas turėtų kilti toks: kaip vyrui išmokti pirštais ar liežuviu daryti tą patį, ką moteris sau daro? Nes jau yra akivaizdu, kad čia greičiausias kelias. Ir kai partneris gerai išmoks šitą greičiausią kelią, tada, prie progos, galima leistis ir į ilgesnius pasivaikščiojimus bei padaryti tiek daug maršrutų, kad OMG… ilgi pasivaikščiojimai taps kažkas tokio, o shortcutas bus prisimintas tik prispaudus reikalui.

Moters orgazmui – penis nebūtinas?

Man paradoksalu atrodo tai, kad beveik visada, kai kalbame apie moterų orgazmus, visada į tą džiaugsmą žiūrime per penio prizmę. Jei situacija būtų atvirkštinė, tai problema skambėtų maždaug taip: „kaip trinti klitorį į penį, kad vyras pasiektų orgazmą? Vyras nepasiekia orgazmo? Pridėkite savo klitorį prie jo penio, ir, atlikdama tokius judesius, kokie prives jus prie jūsų orgazmo, laukite savo orgazmo bei tikėkitės, kad ir vyras pasieks orgazmą. Jūs pasiekėte orgazmą, o vyras jo nepasiekė? Turbūt jis nebrandus. Brandūs vyrai pasiekia orgazmą, kai į juos save stimuliuoja klitoriai. Peniams patinka, kai į juos save stimuliuoja klitoriai, net jei tai reiškia, kad penis nepatiria beveik jokios stimuliacijos.“

Be klitorio nebus ir orgazmo

Kažkodėl mums atrodo savaime suprantama, kad, jei siekiame vyro orgazmo, tai sutelkiame dėmesį į penio, ypač varpos galvutės, stimuliaciją. Jei vyras neejakuliuoja prieš laiką, mes net neturime vilčių, kad jis pasieks orgazmą, jei truputį patrinsime penio apačią, net neprisiliesdamos prie varpos galvutės, tiesa? Kodėl mes tikimės, kad moteris pasieks orgazmą, jei nebus liečiamasi prie jos klitorio? Taip, yra moterų, kurios pasiekia orgazmą vaginalinės stimuliacijos metu. Tai reiškia, kad jos klitorio šaknelės kuo puikiausiai stimuliuojamos iš vaginos vidaus arba (ir) jos klitorio galvutė yra stimuliuojama vaginalinės sueities metu (pavyzdžiui, moteris yra „jojikės“ pozicijoje ir taip ji patiria ne tik penetraciją, bet ir pakankamai stiprią klitorio galvutės stimuliaciją).

 

 

Tai kaip pasiekti tą orgazmą moteriai?

Nesupraskite neteisingai, aš nieko prieš penius neturiu. Priešingai, manau, kad vaginalinis seksas gali būti visiškai stogą nunešanti, be galo nuostabi ir maloni patirtis. Bet pradėti moters kūną tyrinėti reikia ne nuo to.

Seksas nėra vien tik vaginalinė sueitis, tai žymiai daugiau nei tai, ypač jei galvojame apie moterų orgazmą.

Nors lytinis aktas yra fizinė, emocinė ir dvasinė patirtis, jam atlikti reikalingi tam tikri įgūdžiai, kaip elgtis su savo ir kito žmogaus kūnu. Tų įgūdžių lavinimas yra tarsi kūno skaitymas. Tie, kas mokosi skaityti, pradeda nuo skiemenuoto ar bent jau šiaip lengvo teksto. Tai ir su moterų orgazmu pradėkime nuo elementarių dalykų, nuo tų, kas veikia:

Jos vulvos ir klitorio galvutės stimuliacijos: glostymo, laižymo, trynimo, spaudimo, čiulpimo, sukamųjų judesių ir t.t.
Vėliau galima pereiti ir prie ilgų ir sudėtingų „filosofinių tekstų“. Labai ambicinga nesuvokiant elementaraus teksto iškart griebtis sudėtingo teksto. Tad kodėl, kai kalbame apie moters kūno skaitymą ir ypač apie jos orgazmą, žūtbūt norime susitelkti tik į vaginalinį seksą, tai yra į tai, kas sudėtingiau ir dažnai nesuteikia moteriai orgazmo?

Norite sužinoti daugiau?
Klausykite „Sultys“ epizodo: „Apie dingusią aistrą ir vaginizmą“

Komentarai (7)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.