Kietos panos ir muzika: ko mes klausom?

Leisiu sau pasireikšti visai patriotiškai: mane labai džiugina mūsų šalies, Lietuvos, savipakankamumas, ypač meninis! Kartais pagalvoju, kad, jeigu atsitiktų taip, jog negalėtume klausyti, skaityti užsienio kūrėjų – tiesiog dingtų internetas – tai mums visiškai pilnai pakaktų ir savų. Mano ausys spurda nuo žanrų, asmenybių, žinučių įvairovės ir smaginasi nuo to, kad lietuviškos muzikos scena kasmet pasipildo dar daugiau naujų spalvų. Šiandien jums papasakosiu apie kelias lietuves kūrėjas, kurias į priekį veda ne prodiuserių sudiktuoti žodžiai ar manevrai, bet jų pačių širdis ir talentas. Jos nepaklūsta taisyklėms ar patikrintoms „sėkmės formulėms“ ir drąsiai scenoje prabyla savo pačių balsu ir savo pačių žodžiais.

Kodėl būtent apie lietuves šiandien?

Nes tikriausiai Billie Eilish ir taip jau yra jūsų ausų dažnas svečias, Lizzo meilės sau pamokas turbūt mokate mintinai, o Ukrainos Beyonce Luną gal net esate Vilniuje gyvai girdėję, o apie švedų-sirų-žemaičių Silvaną Imam tikriausiai matėte net dokumentinį filmą „Silvana“, kuris buvo vieno „Kino pavasarių“ vinimi.

Tad šiandien skirkime dėmesį turbo Lietuvos moterims – muzikos kūrėjoms, pagal kurių muziką galima šokti ir varge, ir laimėje.

MIGLOKO

Migloko yra išskirtinė ir nepakartojama dainų atlikėja, kūrėja, kompozitorė – kiekviena jos daina turi žinutę, o kai stebi jos gyvą atlikimą, patiri visą viesulą įvairiausių emocijų. Miglė turi tokį stiprų ir gilų balso tembrą, kuris yra kaip tūkstančio galingų moterų minios kauksmas už laisvę, aistrą ir gyvenimo grožį. Praėjusiais metais ji dalyvavo atrankoje į Euroviziją. Štai jos pasirodymas:

ANGELOU

Angelou – irgi turbo talentinga atlikėja, pati kurianti žodžius, muziką, turinti fantastiškai puikią šokio plastiką. Jos dainų galima rasti Spotify. Štai jos naujausia daina:

MONIKA LIU

Lietuva visiškai pelnytai atranda Moniką Liu ir žmonėms svaigsta galvos iš nuostabos: kodėl jie nežinojo apie ją anksčiau? Nors Monikos neįmanoma nepastebėti: dar kadaise atlikusi partiją SELo dainoje „Ne vakar“, ji užbūrė minias. Dabar sunku būtų įsivaizduoti vakarus su draugais be „Vaikinų trumpais šortais“ ir, tikėtina, kad visa tai – dar viso labo nuostabi pradžia. Monika daugiausiai tekstus ir muziką rašo pati, scenoje pokštauja ne prasčiau, nei dainuoja, o per „Žmonių“ apdovanojimus žiūrovai dar galėjo liudyti, kaip puikiai ji šoka.

EVGENYA REDKO

Evgenya dainavo kartu su Lilu ir Innomine – ji savo krištoliniu balsu praturtindavo jų dainas naujomis spalvomis. Dabar ji varo solo ir nuo to visai Lietuvai tik džiugiau – visiškai naujas, įdomus reiškinys Lietuvos muzikos scenoje. Muziką ji kuria kartu su savo vyru muzikos prodiuseriu Asi Yehuda ir aš esu jiems nuoširdžiai dėkinga už tą kitonišką skambesį ir unikalumą. Džiaugiuosi, kad turime savąją FKA Twigs.

GABRIELĖ VILKICKYTĖ

Kai paklausiau Nebegėdos komandos kolegių: „Pasakykite dar kokią nors turbo lietuvių atlikėją, kuri pati kuria dainas ir dar nėra stipriai žinoma?“ – jos sutartinai pakartojo jos vardą. Sakė, kad klausė išsižiojusios. Paklausiau ir aš. Irgi išsižiojau. Gabrielei linkiu gražiausio, sklandžiausio muzikinio kelio ir daug klausytojų. Begėdžiai, paruoškite savo ausyse naują vietą Gabrielei! Ji ateina <3

RUTA MUR

Kai Rūta užlipo ant scenos ir sudainavo pirmuosius žodžius per Nebegėdos gimtadienį, aš stebėjau, kaip publikoje kilo sumaištis: žmonės nežinojo, ką čia daryti – ar suskubti nufilmuoti šią nuostabią kūrėją, ar piktintis, kodėl nežinojo apie ją anksčiau, ar lydytis iš muzikinio malonumo. Tą vakarą daugybei begėdžių ji buvo didelis muzikinis atradimas. Norėčiau, kad jos muziką atrastų dar daugiau žmonių, nes tai – nuostabu.

O kokią turbo lietuvę dainų kūrėją ir atlikėją, kuri eina savo pačios širdies keliu ir išdrįsta būti kitoniška, parekomenduotumėte mums išgirsti jūs? <3

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.