Kiek kartų per savaitę reikėtų mylėtis?

Į kalbas apie seksą labai dažnai įpiname skaičius: penio dydis, partnerių skaičius, kiek laiko mylimasi, kiek kartų patiriamas orgazmas ir taip toliau. Tokiose diskusijose neretai paklausiama ir vieno, daugeliui labai įdomaus, dalyko: kiek kartų per savaitę reikėtų mylėtis?

Uždavus tokį klausimą sudėtinga tikėtis tikslaus atsakymo, nes jo tiesiog nėra. Remiantis 2017 m. žurnale „Seksualinio elgesio archyvai“ paskelbtu tyrimu, vidutinis suaugęs žmogus mylisi 54 kartus per metus arba maždaug kartą per savaitę. Kituose tyrimuose teigiama, kad sekso dažnumas priklauso nuo poros santykių (ar jie laimingi, ar nelabai).

Tad kaip jau supratome, tikslaus atsakymo nėra. Tačiau nereiškia, kad negalime pasigilinti į šią temą ir galbūt atrasti formulę, kuri paaiškintų, ar santykių gerovė priklauso nuo sekso dažnumo.

Tyrimas: kiek kartų per savaitę reikėtų mylėtis?

2018 metais bendrame socialiniame tyrime dalyvavo 660 susituokusių porų, kurios turėjo atsakyti į klausimą, kaip dažnai jos mylisi per metus. Atsakymų buvo labai įvairių:

  • 25 % mylėjosi kartą per savaitę;
  • 16 % mylėjosi 2–3 kartus per savaitę;
  • 5 % mylėjosi 4 ir daugiau kartų per savaitę;
  • 17 % mylėjosi vieną kartą per mėnesį;
  • 19 % mylėjosi 2–3 kartus per mėnesį;
  • 10 % praeitais metais nesimylėjo;
  • 7 % praeitais metais mylėjosi 1 ar 2 kartus.

Dauguma mano, kad kad mylėtis reikia bent kartą per savaitę. Kiti tyrimai taip pat parodė panašius skaičius. 2019 metais paskelbtame tyrime, kuriame dalyvavo 35 tūkstančiai įvairaus amžiaus britų, buvo nustatyta, kad maždaug pusė rimtai santykius puoselėjančių žmonių mylisi rečiau nei kartą per savaitę.

Tad ar yra vienas vienintelis atsakymas į šį klausimą? Tikrai ne. Bet kai kalbame apie santykius, neverta ieškoti aukso viduriuko – esame pernelyg skirtingi, kad būtų galima visiems taikyti tą pačią formulę.

Siūlome išbandyti Nebegėdos sukurtą seksualumo testą, kuris padės daugiau sužinoti apie save ir savo poreikius.

Ar dažnas seksas gali pagerinti santykius?

Tikriausiai yra porų, kurios galvoja, kad jeigu daug ir dažnai mylėsis, jų seksualinis gyvenimas išgyvens tikrą aukso amžių. Vis dėlto tai nėra visiškai teisinga. Geriausias seksas vyksta tada, kai abu partneriai nori juo užsiimti, o ne tada, kai abu dvejoja, tačiau mąsto: „Bet gal reikėtų?.. Kokia gi mes pora, jeigu šią savaitę dar nė karto nesimylėjome?“.

Jeigu kiekvieną savaitę seksu užsiimsite 3 kartus (nes kažkur girdėjote, kad būtent tiek kartų reikia mylėtis, kad santykiai būtų geri), tačiau nelabai norėsite tai daryti, santykiai gali netgi suprastėti. Tad nustokite kreipti dėmesį į skaičius – kol vieni nori mylėtis kasdien, visai nekeista, kad jums užtenka vieno karto per savaitę. Yra daug skirtingų veiksnių, kurie daro įtaką norui mylėtis: amžius (natūralu, kad jaunesniame amžiuje, siaučiant hormonams, sekso norisi labiau, nei vyresniems), sveikata, vertybės, gyvenimo būdas, lytinis potraukis, užimtumas.

Tad dažnas seksas nei pagerina, nei pablogina santykius, nes visiems intymumo reikia skirtingai – vieniems daugiau, kitiems mažiau. Tačiau jeigu jums netinka atsakymas „kiek norite, tiek mylėkitės“, seksologai dažniausiai renkasi populiariausią variantą – 1 kartas per savaitę yra pats viduriukas, kurį renkasi dauguma porų.

Ką daryti, jeigu vienas iš partnerių nori mylėtis dažniau nei kitas?

Nors santykių pradžioje sekso norisi labai dažnai ir atrodo, kad tas geismas niekada nedings, po kiek laiko visada įsivyrauja harmonija. Aistros aprimsta, niekur nebesinori skubėti. Vis dėlto būna situacijų, kuomet partnerių noras mylėtis šiek tiek išsiskiria – vienam užtenka vieno karto per savaitę, o kitas nori mylėtis kas antrą dieną. Kaip rasti kompromisą?

Galima išbandyti kitokius suartėjimo būdus. Pavyzdžiui, ilgos glamonės ir bučiniai. Arba erotinis masažas. Užsiimdami šiomis veiklomis būsite patenkinti abu. Ir kas ten žino, galbūt intymiu momentu aistra pati užsikurs ir norėsis viską perkelti į kitą lygį? Nepabandę nesužinosite.

Taip pat primename auksinę santykių taisyklę – kalbėkitės. Apie lūkesčius, poreikius, kompromisus. Tik jūs galite nuspręsti, kiek kartų per savaitę reikėtų mylėtis. Taip pat gali padėti sekso planavimas – tai yra puikus būdas parodyti savo partneriui (-ei), kad norite skirti dėmesį seksui ir esate pasiruošę ieškoti kompromiso.

Ir žinoma, jeigu matote, kad patiems kompromisą rasti sunku, galite apsilankyti pas seksologą (-ę) – jis (-i) padės šiuo klausimu.

Pradėjome dar rečiau mylėtis – ar mūsų santykiai atsidūrė pavojuje?

Nors seksas gali būti būdas, kuriuo poros paprastai išreiškia savo meilę ir troškimą vienas kitam, sekso trūkumas nebūtinai reiškia, kad partneriai nebemyli vienas kito ir ketina skirtis.

Tačiau tikrai būna situacijų, kad kai partneriai nustoja mylėtis, santykiai šiek tiek pasikeičia – tampa pažeidžiami, partneriai šiek tiek vienas nuo kito atsiriboja, nutolsta, kartais atsiranda ir neištikimybės pavojus. Galima sakyti, kad seksas santykiuose yra tarsi klijai – kol vieniems be jo visai gerai, kitiems tokie santykiai geriausiu atveju primins tik geriausių draugų situaciją.

Seksas yra puikus būdas išreikšti meilę, pasitikėjimą, pažeidžiamumą savo partneriui (-ei). Tad ar santykiams jis svarbus? Labai! Tačiau turbūt neverta užstrigti ties skaičiais, kiek ir kada reikia mylėtis. Jūs apie savo santykius žinote daugiausiai, tad kalbėkitės vienas su kitu ir pamatysite, kad rasti jums tinkamą atsakymą nėra taip jau sudėtinga.

Šaltiniai:

https://link.springer.com/article/10.1007/s10508-017-0953-1

https://www.mindbodygreen.com/articles/half-of-people-in-relationships-dont-have-sex-every-week-new-british-study-shows 

https://www.bmj.com/content/365/bmj.l1525 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.