Kas yra seksualu aktorei Aistei Diržiūtei?

Nuotraukos: Germán De La Fuente

Aktorė Aistė Diržiūtė savo pasiekimais praplečia svajojimo ribas daugybei aktorystės keliu žengiančių lietuvių: jos vaidmuo Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“ buvo įvertintas prestižiniu „Shooting stars“ apdovanojimu tiesiai iš Natalie Portman rankų, ji pasirodė filme „Vyrai juodais drabužiais“ ir naujausias jos pasiekimas – vedėjos amplua Europos Kino apdovanojimuose. Tačiau prie visų šių didžiųjų apdovanojimų ne mažiau svarbu paminėti Aistės aktyvų dalyvavimą Lietuvos #metoo judėjime, jos besąlygišką palaikymą nukentėjusioms merginoms ir prisidėjimą prie to, kad Lietuvos aktorėms ir aktoriams filmavimų aikštelės būtų emociškai ir fiziškai saugesnė vieta dirbti. Savo instagramo paskyroje Aistė dalijasi nuoga aistra gyvenimui, darbui ir tiesai. Mes labai žavimės Aiste, stebime jos veiklą ir džiaugiamės, kad ji sutiko tapti pirmąja mūsų #sexyinterviu pašnekove.

Aiste, kas tau yra seksualumas?

Aš jį vis dar atrandu. Nenoriu seksualumo susieti su pirmomis savo seksualinėmis patirtimis, nes iš tikrųjų dabar atrasdama jį suprantu, kad tose pirmose patirtyse seksualumo buvo visiškai minimaliai. Nes tada mano poreikių ir kūno atskirtis buvo milžiniška.

Kalbant apie dar ankstesnius laikus, atsimenu, kaip prasidėjus brendimo laikotarpiui, pradėjus keistis kūno formoms, vaikščiodavau vilkėdama didžiausiais megztiniais – man buvo baisu, kad ryškėja mano liemuo, krūtys, galvojau, kaip čia dabar žmonės į mane žiūrės, tuos savo pokyčius neigiau.

Buvau vaikščiojantis kompleksų rinkinėlis. Ir visa tai buvo elementarus edukacijos trūkumas.

Iš esmės ir nuoširdžiai savo seksualumą pradėjau atrasti vos prieš kokius porą metų. O man 28-eri. Ar čia normalu? Pradėjome šia tema komunikuoti su mano geriausia drauge. Supratau, kad visiškai normalu, pavyzdžiui, turėti vienos nakties nuotykį. Kol yra abipusė pagarba, abipusis noras ir susitarimas, manau, viskas yra galima. Esu labai dėkinga savo partneriui, kuris padeda man atverti tas seksualumo duris. Jis drąsiai ir atvirai su manimi kalba apie seksą – tiesa, čia galbūt ir kultūros dalykas, nes jis ispanas.

 

 

Koks buvo tavo lytinis švietimas? Kaip sužinojai apie viską?

Užaugau Vilkaviškyje. Atsimenu pirmuosius pokalbius apie lytiškumą mokykloje, kai raudonuodama ginekologė mums, daugumai kurių mėnesinės buvo prasidėjusios, pasakojo apie ciklą. Mums, paauglėms, tai jau buvo praeitis. Kitas dalykas, pavyzdžiui, tamponus pirmąkart panaudojau tik būdama 18-19 m., kai man jų prisireikė, kad galėčiau komfortiškai jaustis judesio paskaitose. Su tėvais apie seksualumą nieko – visiškai nieko – nekalbėdavome. Štai ir dabar lentynoje matau knygą „Mergaitės vadovas“, kurią gavau gal 12-os metų dovanų, bet tai buvo tiesiog „Pasiskaityk“ kontekste. Apie seksą mano aplinkoje nebuvo kalbama, tai buvo tabu. Taigi iš kur galėjo atsirasti noras tuo domėtis? Atsimenu tik filmus „Tinto Braso aistros“, rodytus per LNK, kurių man neleisdavo žiūrėti, nes negalima…

Ir tas momentas užsifiksuoja viduje, kad čia yra kažkas uždrausto, neleistino.

Žinoma, internetas buvo pasiekiamas ir jame galėjai rasti visko, bet iš to „visko“ negali atsirinkti, kas yra teisinga. Kai neturi mokytojo ar nuorodos, kur judėti, gali gauti bet kokios informacijos, kuri gali paveikti ir neigiamai. Štai dabar žiūriu serialą „Sex Education“ ir galvoju – fuck, jei šis serialas būtų buvęs, kai buvau paauglė, kiek durų man būtų atsivėrę! (šypsosi)

Atsimenu, kai pradėjau studijuoti Vilniuje, savo kursiokams kūriau pasakojimus apie savo seksualines patirtis. Žinoma, buvo vaikinų, bet ne sekso.

Aš atsimenu, kad man buvo tokia gėda, kad aš dar nekalta, nepatyrus! Tai kūriau savo kursiokams istorijas apie savo patirtis, vaidinau tokią free independent moterį, kaip apgailėtina!

Turėjau įsitikinimą, kad aš lieva dėl to, kad nesu turėjus bičų. Jaučiau vidinę įtampą, kad JAU REIKTŲ…

 

 

Koks žmonių elgesys ar savybės tau yra sexy?

Kalbant apskritai, suprantu, kad malonumo davimas kitam yra malonumas man pačiai. Seksas nėra tik sueitis. Seksas yra ir pašnabždėjimas į ausį. O kartais tam nereikia ir partnerio, pakanka tavęs pačios.

Bet kalbant apie partnerį… Manęs tik kūnu neužvesi. Jei žmogaus kūnas labai sexy, o asmenybė – buka ir bjauri, tai norėčiau pasimylėti nebent iš pykčio. (juokiamės)

Mane žiauriai užveda protas. Išties, mane galima suvedžioti žodžiais. Jei man pasako, kad mums patinka tie patys filmai, vien tai gali mane užvesti! Dar užveda žmogaus išmintis, gebėjimas juokauti, subtiliai patraukti mane per dantį, man suprantamas humoro jausmas. Aš mėgstu stebinti ir mane užveda, kai mane nustebina – kokia nors idėja, mintimi, įžvalga. Dar jaudina pagarba. Konfliktas. Diskusija, kuri prasideda ramiai, perauga į argumentų ginčą…

Kokios aplinkybės tau užvirina kraują ir priverčia lydytis? Kaip visa tai atrodytų?

Vieni mano draugai sako, kad jeigu pora nebandė mylėtis meno galerijoje arba muziejuje, tai jie nėra meno mylėtojai (juokiasi). Ir tas momentas tikrai užveda, kai ateini į kokią nors meno erdvę ir pradedi nejučia ieškoti užkampio, tamsesnės vietos… Kai žinai, kad kas nors gali įeiti, tas netikėtumas, kad galit būti užklupti. Aišku, mylėtis muziejuje nėra tekę, bet yra kitų būdų. Bet šiaip žmonės gali ramiai sau vaikščioti į muziejus! (juokiasi)

Kalbant apie tobulą sekso scenarijų… Manau, kad daug fainesnis dalykas yra neforsuojamas, spontaniškas seksas. Bet kokia rutina žmogų vargina.

Man atrodo, kad svarbu neplanuoti, atsiduoti fantazijai ir atvirumui. Kiek nuostabaus sekso įvyksta, pavyzdžiui, gamtoje! O ne tada, kai sakome, kad pasibaigsiu darbus, išsivalysiu dantis, tada galime mylėtis. Ne.

Kas tau labai patrauklu pačioje savyje?

Iš esmės tokios savybės kaip drąsa, atvirumas, pasitikėjimas, smalsumas, pagarba sau. Man neseniai atėjo toks momentas, kad pasakiau sau O DIEVE, AŠ TOKIA SEXY, KAD AŠ PATI SU SAVIMI PASIMYLĖČIAU! Ilgainiui imi suprasti, kad norint jaustis seksualiai nereikia nieko – tam nebūtinas partneris, kuris tai patvirtintų, nebūtini ir sekso žaislai. Kaip aš to anksčiau nesupratau?! Turiu tokią figūrą, aš tokia seksuali, turiu savyje tokią jėgą! Manyje atsirado tokio faino atvirumo ir drąsos, iki tokio lygio, kad galiu nedėvėti liemenėlės ir dėl to nesijausti gėdingai, nesibaiminti, kad kas nors pamatys. Aišku, kalbu ne apie tą vulgarų atvirumą, o seksualumą, kai gali atskirti, kur yra vulgaru, o kur tiesiog – mano kūnas. Atsirado atvirumas sau pačiai, daugiau drąsos eksperimentuoti, atrasti, kas man patinka, kaip noriu tai išreikšti – nuo masturbacijos iki sekso.

Aš pradedu mokytis pasakyti NE kažkam, ko nenoriu. Pavyzdžiui, „Aš šiandien nenoriu mylėtis“ užuot vertus save ir vaidinus, kad noriu.

Ar naudoji sekso žaislus? Jei taip, kaip atradai pirmąjį?

Kalbant apie masturbaciją, ji į mano gyvenimą atėjo irgi gana vėlai. Nes įsivaizdavau, kad neduokdie kas nors sužinos, kad čia tik mano dalykas. Man tai buvo nusiraminimo būdas, ypač prieš baigiamuosius egzaminus. Bet šiandien čia vėlgi esu labai dėkinga savo partneriui. Pietuose sekso suvokimas yra daaaaaaug atviresnis ir mes su partneriu susitikome turėdami tikrai skirtingus to suvokimo bagažus. Jis pirmas man ir padovanojo mano pirmąjį klitorio masažuoklį, kai Lietuvoje apie juos dar nebuvo daug kalbama. Jis man sako: „Noriu tau padovanoti dalyką, kuris atvertų visai kitokį orgazmą. Tai man buvo pirma ir visiškai nauja patirtis. Paskui atradau, kad labai faina masažuoklį naudoti vandenyje, gulint vonioj. Tiesa, šiuo metu tas masažuoklis mano kiek pamirštas, nes, galvoju, turbūt, norisi kažko naujo… Niekad neturėjau vibratoriaus, bet manau, tam dar ateis laikas. O su partneriu pasitelkiame ir kitus žaislus – pradedant tinklinėmis suplėšytomis pėdkelnėmis, skaromis akims užrišti ir baigiant rimtesniais žaislais…

Šie ir panašūs dalykai santykiuose įveda kažkokią naują žaidimo liniją ir tai labai įdomu. Eksperimentuoji, bandai ir ieškai.

Seksualiniame gyvenime žaidimų gali būti yra įvairių ir viskas su tuo yra okei – kol partneriai abipusiai dėl to sutaria.

Tavo sexy pleasures TOP 3. (Filmas, daina ir tavo pasirinktas dalykas)

FILMAS. Labai sunku išsirinkti vieną, nes yra daugybė filmų, kurių viena ar kita scenos tiesiog yra neįtikėtinai stiprios. Tad filmai trys:

1. Luis Buñuel „Dienos gražuolė“
2. Stanley Kubrick „Plačiai užmerktos akys“
3. Tinto Brass „Kaligula“

DAINA. Daft Punk „Make Love“.

MANO PASIRINKTAS DALYKAS. Siesta… Mes galvojame, kad žmonės per siestą miega ir ilsisi, bet ne 🙂

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.