Kas iš tiesų yra meilė sau ir kaip ją praktikuoti?

Turbūt retai kada susimąstome apie faktą, kad tai, kaip mes priimame save ir kokį santykį turime su pačiu savimi, daro didelę įtaką mūsų gyvenimui ir pasiekimams. Kuo mažiau save suprantame, tuo jaučiamės piktesni ir nelaimingesni. Bijome imtis naujų veiklų, tobulėti. Smerkiame save, kai suklystame, kiekvieną naktį prisimename visus artimiausiu metu įvykusius gėdingus įvykius (kuriuos kiti pamiršo jau po 5 minučių), nusiviliame savimi už parodytą kvailumą. Tačiau kai pradedame save ir savo klaidas bei trūkumus priimti, viskas apsiverčia – mūsų požiūris į gyvenimą, aplinkinių žvilgsniai ir svarbiausia – mūsų savijauta.

Meilė sau atsiranda tada, kai jaučiamės gerai, sutariame su savimi, priimame visus savo trūkumus ir gerąsias savybes. Kai jaučiame laisvę rinktis, kaip gyventi savo gyvenimą. Todėl labai svarbu kalbėti apie meilę sau. Tačiau nuo ko pradėti?

Kodėl mums taip sunku save mylėti?

Yra daug nuomonių šia tema. Iš tiesų netgi manoma, kad mes gimėme jau galėdami pripažinti save ir mylėti. Tačiau augdami iš aplinkos mes prisirenkame pamokų, kurios ateityje pakiša mums koją. Augdami kaip asmenybės, mes esame mokomi pernelyg nesigirti, gėdytis savo netobulumo ir trūkumų, slėpti kai kurias emocijas (liūdesį, pyktį, nerimą), slopinti talentus, bijodami neįžeisti kitų.

Daug įtakos turi ir socialiniai tinklai. Ten matydami sėkmingus, gražius, sportiškus, karjeros viršūnėje esančius ir iš pažiūros tobulus žmones, mes iškart pasijuntame silpnesni, mažiau svarbūs, mažiau reikšmingi. Tuomet save pamilti tampa daug sunkiau.

Tačiau meilės sau tikrai galima išmokti. Štai keletas paprastų žingsnių, kurie gali padėti.

Tu gali sakyti NE

Labai svarbi meilės sau taisyklė – leisk save ir savo jausmus iškelti į pirmą vietą. Žinoma, dažnai nuo to mus stabdo baimė būti atstumtiems ir nesuprastiems. Draugai kviečia penktadienio vakarą praleisti bare, nors tu labiau nori likti lovoje ir žiūrėti serialus? Pasakyk jiems ne. Jauti, kad tavo darbo vietoje kolegos su tavimi elgiasi netinkamai? Pranešk jiems apie tai. 

Išmokti už save „pastovėti“ gali būti ne tik sunku, bet ir labai baisu. Juk taip sunku numaldyti tuos kritikus, kuriuos kiekvienas nešiojamės savyje. Žinoma, svarbu nepamiršti, kad nors ir suprasdami savo poreikius turime stengtis juos patenkinti tik su sąlyga, kad tavo veiksmai ir žodžiai nepažemins ir nenuskriaus kito žmogaus. Tai gana trapi riba tarp egoizmo, kurios peržengti nereikėtų.

Įsiklausyk į savo kūno siunčiamus signalus

Įprotį ant savo pečių užsikrauti per didelį kiekį darbų turime visi. Kai nespėjame jų visų padaryti, pradedame stresuoti, nervintis, pykti. Tuomet mūsų kūnai pradeda mums siųsti signalus apie pervargimą, energijos trūkumą ir norą pailsėti.

Tokiomis dienomis turi savęs paklausyti, užverti kompiuterį, pasidėti telefoną į šalį ir tiesiog pailsėti. Pasimėgauk karšta vonia, pamedituok, paskaityk knygą, kuriai vis neturėjai laiko. Net ir valandą trunkantis poilsis pasitarnaus ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Prie darbų grįši kupina (-as) motyvacijos ir naujų idėjų.

Leisk savo emocijoms lietis laisvai

Esame įpratę slėpti savo emocijas – visi savo aplinkoje esame girdėję komentarų: „Ko tu čia vėl žliumbi? Taigi nieko neatsitiko!“ arba „Oho, ta ir vėl pyksta. Jau tokia nervuota.“ Tačiau leisti sau jausti ir išlieti visas susikaupusias emocijas tikrai svarbu ir naudinga. Ypač dabar, kai kasdien jaučiame nerimą ir stresą dėl siautėjančio viruso, artimųjų sveikatos, darbų ir kitų su pandemija (ir ne tik) susijusių dalykų.

Tad ką turėtum padaryti? Jeigu norisi verkti – išsiverk, jeigu pikta – išsirėk. Visi blogi jausmai lieka kūne ir nuolat apie save primena, todėl leisk jiems išeiti. Priimk savo emocijas (kad ir kokios jos bebūtų) kaip normalų dalyką. O kai jas „paleisi“, tavo mintyse atsiras daugiau vietos naujoms svajonėms ir kūrybiškoms mintims.

Malonumas kūnui

Masturbacija – puikus būdas sau pasakyti, kad myli save ir tau rūpi tavo savijauta. Turėtume dažniausiai kalbėti apie masturbaciją kaip meilės sau išraišką. Juk masturbuotis iš tiesų taip naudinga! Masturbuodamiesi mes atrandame balansą tarp savo minčių ir kūno, atsipalaiduojame, bent trumpam pamirštame stresą ir susitelkiame tik į tai, ko mums reikia būtent tą akimirką.

Čia labai pravartu daugiau sužinoti apie sąmoningą masturbaciją. Tokios masturbacijos tikslas nėra kuo greičiau pasiekti orgazmą. Tai tarsi treniruotė, kurios rezultatas – intensyvesnis orgazmas ateityje. Sąmoningos masturbacijos metu mes susipažįstame su savo kūnu, visomis erogeninėmis zonomis ir turime galimybę atrasti dar didesnį malonumą besimylint. Argi tai nėra puiki dovana sau? Plačiau apie tai skaityk mūsų tekste.

Kad save mylėtum, visų pirma turi save priimti

Laikas atidžiau į save pažvelgti. Kas tau savyje patinka? Kokie būdo bruožai, charakterio savybės, kokie kūno išlinkiai? Pasiekimai, talentai? Kodėl didžiuojiesi savimi?

O tuomet pažvelk ir į priešingą pusę – kas tau savyje patinka mažiau? Ar gali įvardinti savo trūkumus? Ir ar gali juos priimti?

Toks žvilgsnis į save ne visada leis tau jaustis laimingai (-am), tačiau tai pirmas žingsnis meilės sau link. Savo trūkumus priimk su humoru – geriau iš jų pasijuok, bet jokiu būdu nekritikuok. Kai nustosi bijoti dalykų savyje, kurie tau nepatinka, ateis suvokimas, kad praleidai tiek daug brangaus laiko apie juos mąstydama (-as).

Susidurk su savo baimėmis

Susirašyk visas savo baimes ir atsitiktinai išsirink vieną, su kuria privalėsi susidurti šiandien. Įveikusi (-ęs) ją, pamatysi, kad baimė buvo pernelyg sureikšminta ir tu esi kur kas stipresnis (-ė), negu galvojai iš pradžių.

Įveikus vieną baimę, kitos irgi nebeatrodys tokios baisios. Kuo daugiau jų įveiksi, tuo daugiau pajausi meilės sau.

Tau bus įdomu: Apie meilę sau

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.