Kam reikalinga mergystės plėvė?

Iliustracijos autorė Meda Dargytė

Mums dažnai jaunos merginos rašo daug klausimų, susijusių su mergystės plėve: kaip žinoti, ar dar ją turiu? kaip ją pašalinti? ar taurelės naudojimas nepradurs mano plėvės? ar vaikinas vaginalinio sekso metu gali pajusti tai, kad turiu ar neturiu plėvės?

Šioje tinklalaidėje aiškinuosi, kas yra ta mergystės plėvė anatomiškai, kuo ji yra tokia svarbi kultūriškai, kodėl nekaltybė yra atgyvenusi sąvoka ir ką apie visa tai mano moterų ir mergaičių akademijos gydytoja akušerė ginekologė Raminta Baušytė ir psichologė seksologė Laura Butvilaitė.

O jeigu kalbame apie skaistybę – jeigu mergina išsaugo blizgančią ir nepažeistą mergystės plėvę, bet yra išbandžiusi glamones, analinį, oralinį seksą, ar ji įtelpa į „skaistybės” apibrėžimą? O moterys, kurios mėgaujasi nuostabiu seksualiniu gyvenimu, tačiau niekada nėra turėjusios vaginalinės sueities – ar jos vis dar yra „nekaltos”?

Dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai
Epizodo kūrėja Beata Tiškevič
Balsas Beata Tiškevič
Epizode kalba akušerė ginekologė Raminta Baušytė ir psichologė seksologė Laura Butvilaitė
Garso inžinierė Kata Bitowt
Muzikos autorius Martynas Gailius
Iliustratorė Meda Dargytė
Prie epizodo taip pat dirbo Kotryna Bass, Greta Venckūnaitė
Epizode citavau Nina Brochmann ir Ellen Stokken Dahl knygą „Žemiau kaklo”
Epizode skambėjo Alinos Orlovos kūrinio „Nesvarbu” ištrauka
Už temą ačiū mūsų sekėjams
Ačiū patronams už paramą mūsų turiniui

Kviečiame klausyti <3

Komentarai (4)

 • ....

  Sveiki, mano nuomone, yra kad vyrai ir moterys turi vienodas salygas ir poziuri, tiek ir I sekso partneriu skaiciu, tiek ir kitom temom. Bet man klausant atrodo kad partneriu skaicius tampa nesvarbu, ir seksas praranda savo reiksme. Man tiek mergina, tiek vaikinas, turejes 12 sekso partneriu, nu paprasciausiai Tampa slykstus, as gal senamadiskas, bet nu fuck publika, nors kiek save gerbkite/pasaugokite. Nes toks jausmas, Svarbiausia , tau malonu, ir atsiduodi. Mano nuomone , buvimas artimiau, turetu but tikrai su tuo , kuo isivaizduoji savo gyvenima, ne su tuo nuo kurio tu “dreksti”. Tu turi buti isitikines, kad tas zmogus, yra tuo kuo pasitiki, kuriam tu gali atsiduoti ne tik mintim , bet ir fiziskai, kiekvienas ta randa asmeniskai . Tokios mano mintys 😊

  reply
  • Atsakymas "..."

   Gerbiu Jūsų nuomonę, bet nesutinku su nuomone, kad vienodi standartai vyrams ir moterims dėl sekso partnerių skaičiaus. Į vyrus, kurie turi daugiau sekso partnerių požiūris yra gerokai atlaidesnis, į moteris, kurios turi daugiau sekso partnerių vis dar žiūrima per paleistuvystės prizmę. Neneigiu, kad stereotipai tuo klausimu tikrai po truputį keičiasi, bet žiūrint globaliu mastu – moterys tuo klausimu vis dar “silpnesnėje” pozicijoje ir jų seksualumas stipriau kontroliuojamas įsišaknijusių normų.
   Dėl partnerių skaičiaus, manau, kad kiekvienas tikrai galime turėti savo požiūrį ir ieškoti kas mūsų širdžiai, sielai ir kūnui priimtiniau, bet nebūčiau tokia kategoriška kaip Jūs ir nesmerkčiau žmonių dėl jų pasirinkimų. Tiesiog labai nepagarbiai nuskambėjo. Tikrai nesate senamadiškas, gal tik sakyčiau nepagarbus kitų gyvenimo būdui, kuriame realiai galite nedalyvauti 🙂

   reply
 • Aurelija

  Labai ačiū už info!
  Turiu klausimą, gal kas gali padėti ką atsakyti žmonėms, dažniausiai vyrams, kurie sako ” raktas kuris atrakina visas spynas yra geras, o spyna kurią atrakina visi raktai – netikus”, o po šito posakio dažnai dar skamba”taigi išsitampo, taigi nieko nebejauti, taigi kibiras”.

  reply
  • Gabija

   Tu neprivalai nieko atsakinėti tokiems vyrams. Jie turi patys pakeisti savo požiūrį, nes tik tu atsakinga už tai kiek partnerių esi turėjus. Ne pagal seksą ir vaginą jie turėtų ieškoti gyvenimo partnerės, o pagal jos savybes, tai jau puikiai aptarta šitam podcaste. O vaginos raumenims yra skirti Kėgelio pratimai, kurie padeda net po gimdymo, kai tikrai būna išsitampę.

   reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.