Kaip tapti „patrauklia“ moterimi?

Teksto autorė Aušra Jankauskaitė
Nuotrauka iš Pasąmonės dirbtuvių

Yra daugybė būdų tapti patrauklia, bet pradėkime nuo to, ką rašo Pasaulio sveikatos organizacijos interneto puslapis apie patrauklumą tam tikruose Afrikos, Azijos ir Viduriniųjų Rytų regionuose. Jei norite ten būti patraukli, galite rinktis vieną iš keturių būdų. Pirmasis – dalinai arba visiškai pašalinti klitorį; antrasis – pašalinti klitorį ir mažąsias lytines lūpas. Trečiasis būdas – susiaurinti išorinių lytinių organų angą, dažniausiai užsiuvant. Na, o ketvirtasis būdas… čia jau visos kitos vaizduotės pagimdytos operacijos, skirtos kontroliuoti moters seksualumui: uždeginti, pradurti, subraižyti, supjaustyti ir kt. Deja, tikėtina, kad po šių procedūrų bus nepatogu šlapintis, galimos infekcijos. Trečiojo būdo atveju gali kilti problemų dar ir su mėnesinių kraujo pratekėjimu. Visgi, praėjusi šią siaubingą kančią, ten tapsite patraukli vyrui, kuris ieško žmonos. Vyras bus užtikrintas, kad ne tik nenorėsite žvalgytis į šonus, bet ir pažvelgusi vargu, ar žinosite ką daryti. Vyras nesinervins ir džiaugsis turėdamas tokią žmoną, kuri neturi galimybės jausti sueities malonumo.

Mauritanijoje* į patrauklumą žiūrima šiek tiek kitaip. Norint atkreipti būsimo jaunikio dėmesį jums reikės gerokai pasistiprinti. Saloje vyrauja tradicija jaunas merginas prigirdyti, dažnai kupranugario pienu, kad šios būtų gerokai nutukusios. Kad merginos greičiau pilnėtų, naudojamos ir tos pačios medžiagos, kuriomis fermose šeriami gyvuliai – augimo hormonai. Tai gali būti steroidai arba estrogenas. Joms taip pat draudžiama daug judėti, kad veltui neeikvotų kalorijų. Šio papročio laikosi tos, kurios nori greitai sukurti šeimą. Merginos valgo ir stiprinasi tiek, kad neretai vemia, o nuo didelio svorio sutrinka širdies ir kitų organų veikla.

Kad merginos greičiau pilnėtų, naudojamos ir tos pačios medžiagos, kuriomis fermose šeriami gyvuliai.

Lieknos merginos nėra patrauklios ir Konge. Didelė sėdynė tenykštei moteriai yra būtinybė. Deja, mes visos skirtingos, visos su skirtingomis krūtinėmis, rankomis, pilvais ir skirtingo dydžio užpakaliais. Nelaimingosios naudojasi stebinančiu receptu sėdimajai padidinti: imate „Maggi“ sultinio kubelį (pagal skonį), jį pirštais sutrinate į puodelį, užpilate šiek tiek šilto vandens ir šį drungną „Maggi“ sultinį sušvirkščiate į išangę. Tai nėra vienos merginos išmonė. Kiek moterų naudojasi šia procedūra pasakyti sunku, bet pasak „Vice“ kalbintos vietinės moters – labai daug. Nepaisant to, kad ši grožio procedūra gali turėti rimtų pašalinių poveikių: nebus sėdimosios – nebus nei vyro, nei karjeros. Žinoma, „grožis reikalauja aukų“, tad gali tekti paaukoti tiesiosios žarnos sveikatą, kartais ir ją pačią.

Lietuvoje, priešingai nei Mauritanijoje*, jei nori turėti daugiau nei vieną kandidatą į savo draugiją, nė nemėgink pavalgyti. Patariama nevalgyti po šešių ir rinktis beskonį salotos lapą pusryčiams, pietums ir vakarienei. Rizika didelė – psichikos sutrikimai, išnykusios mėnesinės, dėl to susilpnėję kaulai, bet jau geriau negyventi, nei gyventi vienai. Taip pat neužmirškime ir to, kad plaukų žemiau galvos būti tiesiog negali. Tad marš depiliuotis lazeriais, vašku, skustuvais. Tikriausiai oda bus sudirgusi, gali būti, kad ir lytinių lūpų oda įplyš, išsausės. O kadangi gaktos plaukai apsaugo nuo infekcijų, gali tekti pakovoti ir su grybeliu, kuris tikriausiai sėkmingai bujos plaukų netrukdomas. Užtat žiūrėdamos į save su bikiniu ar apatiniais veidrodyje galėsite niūniuoti Beyoncé – „Pretty Hurts“ ir džiaugtis savo žurnalo viršelio įvaizdžiu. Na… nebent turite raukšlių ir oda nebe tokia skaisti. Tokiu atveju derėtų pamąstyti ir apie botokso ar hialurono rūgšties užpildus. Tokios injekcijos išlygina raukšleles, paputlina lūpas, paryškina žandikaulio ir skruostikaulių linijas. Žinoma, gali būti, kad injekcija bus suleista netaikliai, o pažeistas trišakis veido nervas nebegebės kontroliuoti jūsų veido judesių. Na, bet bent viena veido pusė bus tobula!

Jeigu norite būti patrauklios, svarbu pasirūpinti ir grožiu žemiau juosmens. Dažnai oda aplink išangę ir lytinius organus pakeičia spalvą – to reikėtų vengti. Išangės balinimas – nesudėtinga procedūra, padėsianti susigrąžinti „natūralią“ odos spalvą. Naudojamos rūgštys nugraužia viršutinį, jau patamsėjusį odos sluoksnį ir galite mėgautis estetišku atrodymu iš nugaros. Tos pačios rūgštys yra ir kancerogenai, kurie gali pažeisti žiedinius raumenis ir ilgainiui sukelti išmatų nelaikymą. Bet jei to negana, siūloma kita gražinimosi procedūra – vaginoplastija. Tai plastinė vaginos operacija. Mažosios lytinės lūpos nusipelno būti mažosiomis, o ne, kaip sakė Boratas, „burtininko apsiausto rankove“. Pasirūpinkite jomis, jūs nusipelnėte turėti gražią vaginą. Procedūros metu mažosios lytinės lūpos yra nurėžiamos iki norimo ilgio. Po procedūros galimai bus nepatogu šlapintis, galimos infekcijos. Palaukit… kažką panašaus juk jau rašiau.

Sakysite, dieve mano, kas per nesąmonė šitos rašliavos, kodėl visos depiliacijos ir botokso injekcijos tame pačiame sąraše su moters genitalijų žalojimu? Mūsų gi niekas neverčia to daryti, mes pačios norime būti gražios. Moterys, nuplėšiam šitą vaško juostelę ir pasižiūrim, kas po ja.

Panašumų tarp aukščiau išvardintų „gražinimosi“ būdų ko gero yra daugiau nei skirtumų, o pats svarbiausias ir esminis panašumas, kuris man leidžia dėti aprūdijusį skustuvą, kuriuo išpjaunamas klitoris, ir epiliatorių ant tos pačios lentynos yra šis: visi minėti „papročiai“ yra socialiniai konstruktai, skirti kontroliuoti ar palaikyti jau egzistuojančią santvarką. Genitalijų žalojimas ir moterų tukinimas skamba kaip prievarta, tačiau mes negirdime daugelio ten, kur tokie dalykai vyksta, aidinčių moterų balsų. Internete ir spaudoje mes girdime tik tas herojes, kurios turėjo galimybę suvokti, kad tai nebūtina, kad kitur yra kitaip, kad tai nėra duotybė ar pareiga, kad moteris gali jausti malonumą ir čia nėra jokios gėdos. Mes girdime moteris, kurios turėjo galimybę skaityti ar sutikti žmonių, parodžiusių daugiau. Bet neužmirškime, genitalijų žalojimas yra paprotys, giliai įsišaknijęs ne tik tarp vyrų, bet ir tarp moterų. Mamos skatina savo dukras pašalinti klitorį ar užsisiūti išorinių lytinių organų angą ne todėl, kad yra sąvadautojos, o todėl, kad šventai tiki, jog tai atneš šeimyninę laimę ir gerovę. Sakoma, kad kuo skausmingesnė pirmoji naktis moteriai, tuo laimingesnis ir tvirtesnis jaučiasi vyras. O kuo labiau įgaliname vyrą, tuo laimingesnė ir sėkmingesnė bus šeima. Taip pat ir mano mama prieš kelis metus dar tikėjosi, kad avėsiu aukštakulnius ir dažniau skusiuos kojas. Ji man sakydavo, kad atrodydama taip, kaip atrodau, nesusirasiu gerai uždirbančio vyro su statusu.

Žvelgiant į Mauritanijos papročius ryškėja panašus motinų portretas. CNN žurnalisto kalbinta moteris teigia, kad savo dukras atsakingai tukino jau nuo kūdikystės ir dešimties metų abi buvo ištekintos. Man pasirodė keista, kad kalbinama ji nesigina, priešingai, didžiuojasi, kad taip puikiai susiklostė dukrų gyvenimai. „Jos lanko mane kiekvieną savaitgalį,“ – džiaugiasi ji. Interviu iš moters buvo imamas atsiritus Vakarų teisybės bangai, kuri bando suburti moteris priešintis priverstiniam merginų penėjimui ir kitiems patriarchaliniams konstruktams.

Nors tai reiškia kultūrų supanašėjimus, gerai, kad ta banga ritasi. Galbūt pagaliau moterys iš viso pasaulio išsikovos pagarbią vietą sau, kur kūnai bus jų, o ne jų tėvų, vyrų ar motinų, kur klitoriai bus liečiami su švelnumu, o ne geležtėmis. Ir taip, mano mama, ko gero, teisi, labai daug vyrų su pastoviomis pajamomis ir statusu ieško depiliuotos, ilgakojės gražuolės, kuri leidžiasi (atėjus laikui – botoksą) į žygį atrodyti tobulai. Jeigu jums tikrai reikia pastovių pajamų ir statuso būtent iš vyro, tikėtina, kad teks paplušėti. Svarbu tik tiek, kad pajamų ir statuso nesupainiotume su laime.

Be konteksto apie patrauklumą kalbėti neįmanoma. Tai sąvoka, kuri yra tiesiogiai susijusi su socialinėmis ir asmeninėmis normomis, o „moteris patraukli tada, kai tokia jaučiasi“ čia tinka ne visiškai. Nėra universalaus atsakymo į klausimą „Kaip tapti patrauklia moterimi?“, tačiau, mano galva, tai tikrai nėra moteris, kuri savo pasirinkimu balinti išangę prarado gebėjimą laikyti išmatas, kuri savo pasirinkimu išlyginti raukšles, nebevaldo pusės veido. Tai nėra moteris, kuri yra suirzusi, nes jos batai jai žaloja pėdas ar alkana, nes bando pasiekti savo „idealų“ svorį. Tai nėra moteris, kuri laimės ieško išvaizdoje.

Komentarai (16)

 • Skaistė

  Ploju straipsniui! 😀

  reply
 • Jurgita

  Straipsnis įdomus, bet trumpas 🙂 ir ar nebus čia supainiota Mauritanija su Mauricijum?

  reply
 • Irma

  Tikrai, moteris patraukli sau, nebūtinai patraukli plinkiniams. Tai koks tuomet patrauklumo tikslas: būti patrauklia sau, ar kitiems? Galbūt nuo tikslo ir priemonės/pasėkmės priklauso… Labai džiaugiuosi, kad savam krašte jaučiuosi laisva savo pasirinkinuose šia tema, taigi ir atsakinga. O ir mūsų susikurtas vaizdinys, ko visuomenė iš mūsų tikisi, nebūtinai sutampa su realia situacija :).

  reply
  • Greta

   Lotus shoe China – Google it

   reply
 • Simona

  Kai man pirma karta nuo makšties vasku lupo plaukus, verkiau iš skausmo ir keikiau viso pasaulio vyrus. Pačiai idomu kodel, bet tokia buvo pirminė reakcija. Galvojau apie istorija ir kas po galais išrado šita skausminga procedūra.

  Buvo laikas, kai rodos issiziodavau pamačius neskustas pažastis. Bet atėjo ir laikas, kada pati nenusiskutu kartais ir nekompleksuoju. Tikriausiai tas laikas tai branda ir laisve, kada kaip nori taip ir darai.

  Ai dar vienas momentas apie kuri norėčiau pasidalinti. Mano visas garderobas toks vyriškas visai. Batai – 80% vyriški. Ir man toks jausmas, kad aš slepiuosi po jais. Tarytum neišdrįstu būti seksuali su iškirpte ir aukštakulniais. Kodel? Gal paprasčiau taip? Ir saugiau, ir mažiau dėmesio..

  reply
  • Justė

   Neįsivaizduoju kaip makštyje jums gali augti plaukai.. Neteko girdeti

   reply
 • Paula

  Labai mėgstu sį puslapį, palaikau jūsų kūrybą, kurios taip reik Lietuvoje. Apsilankau kai tik atsiranda kažkas naujo. Bet mano nuomone čia šiek tiek perspausta. Tikrai nėra bloga situacija Lietuvoje. Turbūt iš savo draugių, mamos, tetų, močiutės pažįstamų panašią moterį žinau tik vieną. Mano nuomone pas mus situacija labai nebloga.

  reply
 • Greta

  Mauritanijoje, Afrikoje, ne Mauricijaus saloje tai daroma.

  Dar pvz., Azijoje, Kinijoje mergaiciu pedas lauze, kad kuo mazesnes, patrauklesnes butu. “LOTOSO BATAS” – pasigooglinkit, bet vaizdai gali sokiruoti…

  reply
  • A.

   Pėdų jau nebelaužo šiais laikais, netgi įstatymai tai draudžia.

   reply
 • Goda

  Nuostabus straipsnis. Ačiū!

  reply
 • Laura Aura

  LABAI geras straipsnis, eina sau!

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.