Kaip susidraugauti su savo kūnu?

Iliustracijos autorė Meda Dargytė

Kaip pamilti savo kūną tokį, koks jis yra? Kaip pajusti tai, ką jis mums sako? Ką daryti su kūną užplūstančiom stipriom emocijom – pykčiu, liūdesiu, nusivylimu? Kaip jas išjausti taip, kad jos neužsiliktų mūsų kūne ir nepadarytų žalos nei mums, nei aplinkai?

Daugumos mūsų tėvai mūsų vaikystėje negebėjo atspindėti vaiko emocijų. Jie neturėjo tam žinių, taip jau nutiko mūsų kartos žmonėms. Jeigu jie pastebėdavo emocijas, liepdavo nejausti: „nepyk, negalima”, „neverk – negalima”. Pargriūdavom, sakydavo: „Kelkis, nejaugi tau čia skauda. Ir taip toliau.” Atrodo, kad okei, nejauskim, per gyvenimą reikia traktoriumi važiuoti ir kaip robotu būti. Dėl to mes turime daug neišreikštų emocijų kūne ir kažkada jos vienaip ar kitaip prasiveržia.

Apie tai ir pasikalbėjau su kūno terapeute Indre Šimėnaite ir stengiausi sužinoti, kokia gali būti pradžia svarbiame dialoge su savo kūnu.

Su Indre susisiekti galite čia.

O mes dar ir organizuojame kartu su ja seminarą apie lietimą.

Širdingai dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Komentarai (10)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.