Kaip prižiūrėti sekso žaislus?

Pakelk ranką, jeigu po smagaus pažaidimo su sekso žaislu padėjai jį atgal į stalčių, nes po ką tik patirto orgazmo visai nebesinorėjo keltis ir eiti plauti žaislo. Nesijaudink, tu tikrai ne viena (-as). Kaip prižiūrėti sekso žaislus, kai kūnas dar virpa nuo patirto malonumo?.. Vis dėlto nederėtų išsiugdyti šio įpročio – nenuvalytas sekso žaislas gali pridaryti daug nemalonumų, o netinkama priežiūra net ir pakenkti žaislo veikimui. 

Kodėl svarbu tinkamai prižiūrėti sekso žaislus?

Įvairūs straipsniai apie sekso žaislus mums dažnai primena, kaip svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Tačiau kodėl tai taip svarbu?

Ant netinkamai prižiūrimo sekso žaislo paviršiaus kaupiasi bakterijos

Žaidimas su nešvariais sekso žaislais gali pridaryti nemažai bėdų. Visų pirma, yra įvairių infekcijų rizika, nes prie ant nešvaraus sekso žaislo veisiasi bakterijos, gali prikibti nešvarumų, prie kurių tikrai nesinori liestis (ką jau kalbėti apie intymias vietas). Jeigu sekso žaislu dalijiesi su partneriu (-e), rizikuoji užsikrėsti lytiniu keliu plintančia ar kitokia infekcija. Tačiau viso to galima paprastai išvengti – svarbu tinkamai ir reguliariai sekso žaislą valyti.

Dėl netinkamos priežiūros sekso žaislas veikia blogiau

Jeigu vandeniui neatsparų sekso žaislą mirkysime vandenyje, natūralu, kad jis veiks blogiau arba visai nebeveiks. Tad visuomet reikia perskaityti naudojimo instrukciją, kurioje nurodyta, kaip elgtis su konkrečiu sekso žaislu. Jeigu sekso žaislas naudojamas su baterijomis, patariama iškart po naudojimo jas išimti. Jeigu jis įkraunamas – nepalikti jo visą dieną įjungus į kištukinį lizdą. Kad ir kaip tingisi skaityti naudojimo instrukciją, ją perskaitęs (-iusi) sužinosi, kaip kuo ilgiau išlaikyti puikiai tarnaujantį sekso žaislą.

Kaip prižiūrėti sekso žaislus?

Keli paprasti patarimai norintiems sužinoti, kaip prižiūrėti sekso žaislus.

Išsiaiškink, iš kokios medžiagos pagamintas tavo sekso žaislas

Gali pasirodyti, kad sekso žaislo priežiūra nereikalauja pastangų: užtenka jį įdėti į muiluotą vandenį, gerai patrinti ir nusausinti. Vis dėlto valymo procesas priklauso nuo to, iš kokios medžiagos sekso žaislas yra pagamintas. Dažniausiai tai porinė arba neporinė medžiaga.

Porinė medžiaga sudaryta iš daugybės mažų skylučių (porų), kuriose kaupiasi daugybė nešvarumų ir bakterijų. Guma yra porinė medžiaga, kuri dažnai naudojama pigesnių sekso žaislų gamybai. Jiems prireikia daugiau priežiūros nei sekso žaislams, pagamintiems iš neporinės medžiagos. Net ir kruopščiai plaunant, ant šių žaislų gali likti daug nešvarumų, tad rekomenduojama juos naudoti su prezervatyvais. 

Sekso žaislų, pagamintų iš neporinių medžiagų, paviršius yra be skylučių, todėl nešvarumai prilimpa rečiau. Tai tokios medžiagos kaip ABS plastikas, silikonas, nerūdijantis plienas ir kita.

Informacijos apie savo sekso žaislo medžiagą ieškok ant jo įpakavimo arba internete. 

Pasirūpink tinkama higiena

Ką reikia žinoti apie sekso žaislų valymą?

  1. Geriausia sekso žaislą nuvalyti ir prieš naudojimą, ir iš karto po naudojimo.
  2. Ant pakuotės patikrink, ar tavo sekso žaislas atsparus vandeniui ar ne. Jeigu ne, jokiu būdu nedėk jo po tekančiu vandeniu.
  3. Prieš valydamas (-a) žaislą nepamiršk išimti baterijų arba išjungti įkroviklį.
  4. Sekso žaislą reikia valyti net ir tuo atveju, jeigu jis yra visiškai naujas ir dar nenaudotas.
  5. Svarbu rasti tinkamą muilą. Norint neardyti natūralaus makšties pH, muilas turėtų būti be kvapų, kuo natūralesnis.
  6. Pasiruošk švarų skudurėlį, su kuriuo plausi savo sekso žaislą. Juo geriau pasieksi ir pašalinsi visus nešvarumus, nei valydamas (-a) ranka.
  7. Jeigu po sekso žaislo naudojimo itin sunku prisiversti užsiimti valymo procedūromis, gali naudoti sekso žaislų valiklį. Tereikia užpurkšti ant žaislo paviršiaus, palaukti 5 sekundes, nuplauti vandeniu ir nusausinti.
  8. Jeigu esi išvykusi (-ęs) ir po ranka neturi jokių priemonių sekso žaislams valyti, sekso metu gali tiesiog naudoti prezervatyvą. Tokiu būdu nešvarumai ir bakterijos nepateks ant sekso žaislo.

Tinkamas priemones sekso žaislų priežiūrai gali įsigyti „Nebegėdos“ parduotuvėje. Visos priemonės yra saugios naudoti, neišbalansuoja makšties pH ir palaiko natūralią mikroflorą.

Sekso žaislus laikyk tam tinkamose vietose

Turbūt daug kam atrodo, kad savo sekso žaislus laikyti tiesiog spintelėje prie lovos yra pati geriausia idėja, tačiau stalčiuose taip pat gali būti daug plika akimi nematomų nešvarumų ir dulkių, kurios tik ir laukia progos prilipti prie ten laikomų daiktų.

Sekso žaislus rekomenduojama laikyti originaliame įpakavime, švariame neplastikiniame konteineryje, audinyje be pūkelių, makiažo dėkle, netgi švarioje kojinėje.

Jeigu tavo sekso žaislas yra su baterijomis, jas laikyk ne žaislo viduje. Jei turi įkraunamų sekso žaislų, būtinai juos reguliariai įkrauk, kad būtum viskam pasiruošusi (-ęs). 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.