Kaip per Kalėdas išvengti dovanų, kurių tau nereikia

Nuotrauka: Pexels.com

Beveik kiekvienais metais per Kalėdas neišvengiame tokių dovanų, kaip puodeliai, žvakės ar įvairios dekoracijos, kurių ir taip turime pilnus namus. Tačiau vis tiek visa tai kaupiame nenorėdami pasirodyti nedėkingi. Pasistenkime šias šventes tiek sau, tiek artimiesiems padaryti kitokias ir išvengti nereikalingų dovanų – tai visiems išeis į naudą.

Aiškiai pasakyk, ko nori

Kad ir kaip mėgtume stebinti artimuosius, kartais labai gera tiksliai žinoti, ko jie trokšta. Taip būsime užtikrinti, kad dovana jiems tikrai patiks. Tad ir mes galime šeimai ir draugams palengvinti naštą tiesiai šviesiai pasakydami, kokia dovana šiais metais atneštų daugiausiai džiaugsmo.

Įvertink šeimos ir draugų galimybes

Tikriausiai visi draugai ir šeima nori tau įteikti pačią geriausią kalėdinę dovaną, tačiau kiekviena dovana kainuoja. Pasistenk neprašyti dalykų, kurių artimieji negali įpirkti. Nepamiršk, daug išleidžiama maistui, dekoracijoms ir kitiems šventiniams dalykams.

Pasiūlyk alternatyvą

Jeigu tavo tikslas yra ne gauti geresnę ar  naudingesnę dovaną, o tiesiog išvengti neapgalvoto pirkimo bei dar didesnės aplinkos taršos, pasiūlyk alternatyvą tradicinei fizinei dovanai. Anne-Marie Bonneau, zero waste blogo kūrėja, pataria artimiesiems pasakyti, kad mieliau nueitumėte kartu į restoraną ar renginį. Žinoma, dabartinė situacija apriboja veiklų, kuriomis galima užsiimti kartu, pasirinkimą, tačiau įvairius kuponus ar bilietus galite pirkti ir ateičiai. Taip pat galite paprašyti mėgstamų naminių kepinių ar masažo.

Anne-Marie Bonneau net pataria anūkams, vaikams nupirkti akcijų ar obligacijų. Savo dukrai nuo kūdikystės pirkusi „Microsoft“ akcijas, po 19 metų taip sumokėjo pusę jos studijų kainos.

O gal apskritai nenori gauti dovanų?

Pasakyk šeimai ir draugams, kad namuose nėra vietos padėti dar daugiau daiktų, vaikai turi daugiau žaislų, negu jiems reikia, arba šiuo metu neturi pinigų pirkti dovanų kitiems ir jas priimti pačiam (-iai) bus labai nemalonu.

Pasakyk, kokia jiems iš to nauda

Tai – vienas geriausių būdų įtikinti žmogų daryti tai, ko jis daryti nenori. Pasakyk, kad taip jie sutaupys savo laiko, pinigų ir nervų, nes nereikės jaudintis ir svarstyti, kokią dovaną tau išrinkti.

Susitaikyk su tuo, kad greičiausiai atsiras žmonių, kurie dovanos tai, ko tau nereikia

Nesvarbu, kad ir kaip gerai paaiškinsi, kokios dovanos nori arba nenori, bus žmonių, kurie neatlyš nenupirkę kažko nereikalingo. Tiesiog nusišypsok ir padėkok. Kartais reikia suvokti, kad kiekvienos situacijos nesukontroliuosi, ir tai priimti.

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.