Kaip pagerinti sekso kokybę? Pataria urologas

Straipsnio autorė Sandra Galdikaitė
Nuotraukų autorius Donatas Zazirskas

– Na, tai pasakokite, dėl kokių problemų čia atėjote? – užduoda klausimą seksologas-urologas  prof. habil. dr. Balys Dainys vidutinio amžiaus porai.
– Aš tai nežinau, dėl ko mes čia! Man tai viskas gerai, – burbteli nepatenkintas vyras.
– Man tai ne viskas gerai, tu baigi, o aš ne. Taip ir pasibaigia mūsų seksas, – žmona paaiškina vizito priežastį.

Su tokiomis problemomis gydytojas Balys Dainys susiduria kiekvieną dieną. Moterys dažnai skundžiasi nepatiriančios orgazmo ir esančios nusivylusios seksu. O vyrams tai atrodo normalu.

Ar įmanoma, kad moterys kiekvieną kartą mylintis patirtų orgazmą?

Užduodu šį klausimą gydytojui, jis pasiūlo pratęsti pokalbį su jau minėta pora:

– O jūs vyrui tai sakėte? – paklausiu jos.
– Ką ten sakysi, kad, matot, jam viskas gerai!
– Gerai, o ar sakėte, parodėte kas jums patinka? Kokie prisilietimai, judesiai, pozos jus labiausiai jaudina?
Ir čia moteris jau man toliau nebegalėjo atsakyti, nes tiesiog ji arba pati nežino atsakymų, arba ji net nebandė pasikalbėti su vyru.

Matote, kiekvieno žmogaus organizmas skirtingas. Kaip ir susijaudinimas. Seksą dažnai aiškinu kaip muzikinį kūrinį: itališką operą ar uvertiūrą: yra įžanga, įsibėgėjimas, priėjimas prie kulminacijos, energijos ir visų emocijų kupina kulminacija ir pabaiga. Taip ir su seksu. Tik skirtumas tas, kad moterims įžanga, įsibėgėjimas gali būti ilgesnis nei vyrams ir ji po vienos kulminacijos gali patirti antrą, trečią, net ketvirtą… O vyrui po kulminacijos reikia vėl naujo įsibėgėjimo.

Tai nėra sekso pabaiga. Po ejakuliacijos vyrui fiziologiškai reikia „pertraukėlės“, kad galėtų tęsti įsiskverbimą. Tačiau moteriai patenkinti yra ir kitų stimuliavimo būdų. Jeigu ji pati žino, kas ją jaudina labiausiai ir tai pasufleruoja vyrui, – orgazmą galima patirti kiekvieno sekso metu.

Na, pagalvokite, vyrai juk nėra ekstrasensai. Iš kur jam žinoti? Tai juk jos kūnas. Tą patį galiu pasakyti ir apie vyrus.

Pagrindinis sekso organas – smegenys

Žmogaus susijaudinimą ir seksualumą lemia hormonų testosterono ir endorfino pusiausvyros balansas bei organizmo stimuliavimas per penkis pojūčius.

Regos, klausos, lytėjimo, skonio ir uoslės pagalba stimuliuojamos nervinės ląstelės, kurios perduoda impulsus apie susijaudinimą. Iš smegenų duodamas signalas intensyvinti kraujotaką: į lytinius organus priplūsta kraujo, o kai patiriamas orgazmas, išsiskiria didelis laimės hormonų (dopamino, endorfino, seratonino, oksitocino) ir kitų cheminių medžiagų kiekis. Šis antplūdis ir sukelia malonius pojūčius bei atsipalaidavimą.

Profesorius Balys Dainys primena: „Reikia nepamiršti, kad mechaninis seksas be jokios smegenų stimuliacijos nebus malonus. Partneriai turi patikti vienas kitam. Jie turi jausti, matyti, girdėti tai, kas jiems malonu. Jeigu smegenys tų signalų gaus nepakankamai – apie orgazmą galima tik pasvajoti.

Daug kas apie skyrybas kalbėdami mini charakterių nesutapimą, amžinus barnius ir pan. Bet iš ilgametės savo darbo patirties galiu pasakyti, kad dauguma skyrybų priežasčių yra būtent nekokybiškas seksas ir nesusikalbėjimas. Arba dar blogiau: iš viso jokio kalbėjimo apie sekso kokybės gerinimą.

Juk mylintis išsiskiria tiek laimės hormonų! Pats žodis „laimė“ diktuoja sekso esmę. Tai nėra nė kiek vulgaru, nepadoru ar kažkoks tabu. Sekso metu žmogus tampa laimingas. Padaryk save ir partnerį laimingą ir jokios skyrybos negrės. Juk kam skirtis, jeigu esi laimingas? Ar ne taip?“

Kaip atsiranda frigidiškumas

Tai yra nekokybiško sekso pasekmė. Žmogus lieka nepasitenkinęs vieną, antrą, trečią, ketvirtą kartą… Ir tada jau po kelių tokių kartų gali atsirasti kompleksas ar netgi sekso prasmės paieška. Dar blogiau, kai žmogus (ypač dažnai tai pasitaiko moterims) turi išankstinį nusistatymą, kad sekso metu nepatirs jokio malonumo, tuo labiau – orgazmo. Tada susilpnėja arba visiškai išnyksta lytinis potraukis.

Šitą išgydyti galima, tik ne vaistais. Reikia iš naujo įžiebti aistrą ir patirti orgazmą. Pas mane atėjusiems frigidiškiems pacientams sakau paprastai: ne viagros ir ne vaistų jums reikia, o partnerio, kuris išklausytų, kas jus jaudina ir stimuliuotų būtent tas vietas. Orgazmo metu kūną užplūsta toks didelis kiekis laimės hormonų, kad lytinis potraukis sugrįžta vėl.

O jeigu moteris pati nežino kas ją jaudina?

Žinote, pasakysiu taip: tokia didžiulė vibratorių pramonė pasaulyje atsirado ne šiaip sau. Jeigu nežinote kas jus jaudina, drąsiai eikite į intymių prekių parduotuvę, nusipirkite vibratorių ir išsiaiškinkite!

Normalu, kad moteris dar neištyrinėjusi savo kūno. Bet, o kas kitas tai padarys, jeigu ne ji pati?
Mielosios, jūs pačios turite žinoti, kokio tipo orgazmą patiriate. Jų yra visokių, pavyzdžiui: vaginalinis, klitorinis, G taško ir t.t. Jeigu aš jūsų dabar paklausčiau, koks jūsų orgazmo tipas. Ar atsakytumėte?

Išsiaiškinkite ir pasakykite tai savo vyrui. Tada jau galėsite ieškoti tokių pozų, kurios aktyviausiai stimuliuotų būtent tą vietą, kuri ir yra jūsų orgazmo raktas. Nebijokite ir kalbėti sekso metu. O jeigu net ir kalbėti dar neišdrįstate – pavedžiokite vyrą su ranka.

Kalbame apie atvejus, kai moteris nepatiria orgazmo. O kaip su vyrais?

Pasitaiko ir vyrams, kad iš viso nepatiria. Dažnai pasitaiko, kad itin greitai susijaudina ir ejakuliuoja. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju problemą padeda išspręsti gydytojas. Nereikia bijoti kreiptis į urologą-seksologą. Čia jau mūsų profesijos pasirinkimas – padėti spręsti tokias problemas. Išeitis visada yra. Tik kad tos drąsos kartais pritrūksta. O nuo to dažniausiai kenčia ne tik porų seksualinis gyvenimas, bet ir šeimos santykiai.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.