Kaip ištrūkti iš maisto kalėjimo?

Ar kada valgėte, nes liūdna? Nuobodu? Arba nes patiriate stresą ar nerimą? Baimę? O gal nes norėjote save apdovanoti? Ar paguosti?

Emocinis valgymas yra plačiai paplitusi problema, bet apie ją gerokai per mažai kalbama. O šalia jo išdidžiai žingsniuoja kompulsinis persivalgymas (angliškai binge eating).

Jo metu per vieną kartą galima suvartoti apie 6000 kalorijų. Taip ne tik žalojame savo kūnus, bet ir užmezgame tragišką dialogą su savimi – nekenčiame, kaltiname, baudžiame, nesuprasdami ir nesuprasdamos, kad tai valgymo sutrikimas, toks pats gąsdinantis, kaip bulimija ar anoreksija.

Ką daryti? Tinklalaidėje kalba dvi moterys – Airida Andrulė ir Justė Gvazdaitytė – abi kenčiančios nuo šio sutrikimo. Viena jų specialistė, pati daug metų bandanti sau padėti.

Dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai
Epizodo kūrėja/balsas: Rasa Jusionytė
Epizodo pašnekovės: Airida Andrulė ir Justė Gvazdaitytė
Garso inžinierė ir montažas: Kata Bitowt
Muzikos autorius Martynas Gailius

Daugiau šia tema skaitykite: Kaip atrodo priklausomybė nuo maisto?

Komentarai (5)

 • Toma

  Labai įdomi tema, tačiau prabėgta paviršiumi, nekokybiškas epizodas turinio prasme. Tiesiog vienos merginos pasakojimas, tačiau moksliškai nepasigilinta į to priežastis, kaip su tuo tvarkytis, kaip identifikuoti emocinį valgymą nuo tiesiog persivalgymo protrūkių.

  reply
 • Monika

  Giliai kapstyti nereikia, manau daznas atpazins save tokioj rolej: po darbu – vakariene. Po vakarienas kalnas saldainiu, cipsu, guminuku ir kt.nesveiko maisto + TV. Atseit atsipalaiduosiu, paziuresiu filma ar seriala ir prisivalgysiu ramiai….. 🙂 🙁

  reply
 • Saulė

  Ačiū ačiū ačiū! Per didelį skausmą perklausiau, bet suteikė vilties ir supratimo. Tęskit darbus, jūsų veikla nežmoniškai svarbi.

  reply
 • Miglė

  Suvalgius vieną “nesąmonę” ryte, visą likusią dieną leidi sau valgyti šlamštą, nes nu ai vis tiek jau šiandien susimovei, o rytoj jau valgysiu sveikai:))) ir taip kone kasdien, kartais pratempi dieną su sveiku maistu ir net kitos dienos pusę, bet po pietų suvalgai sausainį ir visą likusią dieną valgai bet ką, nes nu ai šiandien jau vis tiek susimoviau. Ir taip gyveni kažkokiam psichiniam burbule, kuriame sau kasdien kartoji, kad rytoj jau tikrai valgysi sveikai, o šiandien dar galima.
  O kai būna “sveiko maisto” dienos, vengi žmonių, nes su jais susitikus reikės valgyti ir žinai, kad paslysi. Reikės tai ta prasme, kad nuvyksi į svečius, ten bus ant stalo saldumynų/nesveiko maisto ir neatsilaikius pradėsi ryti. O nenori, nes gi taip sunkiai jau penkias dienas laikaisi:))
  Daug ironijos po šypsenėlėm, bet gyveni tokį gyvenimą ir gyventi nenori, nes to ir gyvenimu nepavadinsi.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.