Begėdžiai: sekso pradžiamokslis

Susitinkam Spalio 3d., klube Tamsta, Vilniuje!
Į viršų

Kaip ištrūkti iš maisto kalėjimo?

Ar kada valgėte, nes liūdna? Nuobodu? Arba nes patiriate stresą ar nerimą? Baimę? O gal nes norėjote save apdovanoti? Ar paguosti?

Emocinis valgymas yra plačiai paplitusi problema, bet apie ją gerokai per mažai kalbama. O šalia jo išdidžiai žingsniuoja kompulsinis persivalgymas (angliškai binge eating).

Jo metu per vieną kartą galima suvartoti apie 6000 kalorijų. Taip ne tik žalojame savo kūnus, bet ir užmezgame tragišką dialogą su savimi – nekenčiame, kaltiname, baudžiame, nesuprasdami ir nesuprasdamos, kad tai valgymo sutrikimas, toks pats gąsdinantis, kaip bulimija ar anoreksija.

Ką daryti? Tinklalaidėje kalba dvi moterys – Airida Andrulė ir Justė Gvazdaitytė – abi kenčiančios nuo šio sutrikimo. Viena jų specialistė, pati daug metų bandanti sau padėti.

Dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai
Epizodo kūrėja/balsas: Rasa Jusionytė
Epizodo pašnekovės: Airida Andrulė ir Justė Gvazdaitytė
Garso inžinierė ir montažas: Kata Bitowt
Muzikos autorius Martynas Gailius

Daugiau šia tema skaitykite: Kaip atrodo priklausomybė nuo maisto?

Rasa kas antrą savaitę pristato Sulčių tinklalaides – anonimiškas istorijas apie mūsų jausmus. Ką reiškia išsiskirti? Ką reiškia būti paliktam? Kaip mylėti ir auginti santykius, net kai sunku ir norisi pabėgti?

Komentarai (2)

 • Avatar

  Toma

  Labai įdomi tema, tačiau prabėgta paviršiumi, nekokybiškas epizodas turinio prasme. Tiesiog vienos merginos pasakojimas, tačiau moksliškai nepasigilinta į to priežastis, kaip su tuo tvarkytis, kaip identifikuoti emocinį valgymą nuo tiesiog persivalgymo protrūkių.

  reply
 • Avatar

  Monika

  Giliai kapstyti nereikia, manau daznas atpazins save tokioj rolej: po darbu – vakariene. Po vakarienas kalnas saldainiu, cipsu, guminuku ir kt.nesveiko maisto + TV. Atseit atsipalaiduosiu, paziuresiu filma ar seriala ir prisivalgysiu ramiai….. 🙂 🙁

  reply

Komentuok