Kaip atsirado nebegėda?

Mūsų su Kotryna dažnai klausia, kaip mes sugalvojom nebegėdą. Dažniausiai tai būna radijo eterio metu, o atsakymui tėra vos keliasdešimt sekundžių. Tai sudėliosiu visą kelionę ir įkvėpimą čia. Galbūt jūs kaip tik gvildenat savo idėją ir dvejojat, ar ji yra gera.

Aš irgi dvejojau. Praėjusių metų lapkritį ruošiausi savo debiutinės knygos „Vyvenimas“ pristatymams – nežinojau, kaip ją priims visuomenė, ar kas nors skaitys, ar pati, sudėjusi visą savo širdį ir patirtį į ją, begalėsiu sukurti ką nors naujo. Gavau kvietimą iš kino teatro „Pasaka“ moderuoti diskusijas, vykusias po filmų jų organizuojamame festivalyje Šeršėliafam. Šiame festivalyje rodomi moterų režisierių sukurti filmai.

Vienas tų filmų mane domino labiausiai – Marios Sadowskos filmas „Meilės menas“ apie lenkų ginekologę ir seksologę Michaliną Wislocką, kuri 1978 m. išleido knygą, sukėlusią Lenkijoje tikrą sekso revoliuciją, tuo pačiu pavadinimu. Su festivalio koordinatorėm pakvietėm ginekologę Vaivą Eringytę pokalbiui.

Kadras iš filmo „Meilės menas“

Aš galvojau – čia tai bent! Kalbėsiuosi su mano paauglystės vieninteliu lytinio švietimo šaltiniu, žurnalo „Panelė“ raudonojo puslapio autore, Vaiva Eringyte. Prunkščiau iš juoko įsivaizduodama, kaip su Vaiva mes pasiautėsim! Užsirašiau klausimų apie masturbaciją, orgazmą, mėnesines, malonumą ir nuėjau.

Pokalbis buvo siaubingai nuviliantis. Vaiva pasakė, kad masturbacija mums kenkia, trukdo lytiniam gyvenimui, apie mėnesines nėra reikalo kalbėti, o dėl orgazmo – seksu reikia užsiimti, o ne apie jį šnekėti. Aš negalėjau patikėti tuo, ką girdžiu. Salėje buvusios moterys ėmė šnypšti iš nuostabos, vyrai krizeno. Galiausiai Vaiva pridūrė, kad moteris gali būti laiminga tik su trim vaikais, kitaip jos gyvenimas išvis liūdnas ir beprasmis. Tuomet viena iš žiūrovių neapsikentusi paklausė: „O pati kiek vaikų turit?“ Ginekologė atsakė: „Mano gyvenimas susiklostė kitaip“.

M.Wislockos bestselerio „Meilės menas“ naujausias leidimas

Ėjau namo sutrikusi, negalėjau patikėti tuo, kaip viskas pasisuko. Nesupratau, kodėl negalėjome pasikalbėti šiomis temomis? Filmas buvo apie drąsią moterį, kuri konservatyviais laikais kovojo už moterų malonumą, mokė žmones jį atrasti. Mes su Vaiva sėdėjome jaukaus kino teatro salėje, kur visi buvo pasiruošę šiai temai, bet ji savo atsakymais parodė, jog apie tai kalbėti neverta.

Tuomet aš pradėjau daugiau domėtis sekso tema. Viskas vyko atsitiktinai. Ieškodama naujų temų savo vedamai radijo laidai „Pasimatymai“ per Žinių radiją, pagalvojau, kad reikėtų pakalbėti apie geismą, potraukį, seksualinę energiją. Ką daryti, kai ji priblėsta, kaip ją pažadinti? Parašiau apie tai savo feisbuke ir instagrame, žmonės be paliovos minėjo galimų svečių pavardes. Ir aš supratau – ši tema ne tik man yra įdomi.

Pasikonsultavusi su ŽR laidų koordinatore, išgirdau jos dvejones dėl TOKIŲ temų. Svarstėme, kaip kalbėti jomis 12 valandą dienos (mano laida transliuojama trečiadieniais tokiu metu). Susierzinau supratusi, kad, jeigu ir darysiu laidą apie tai, reikės laikytis ribų ir kalbėti aptakiomis frazėmis. Pagalvojau – tiek to, aš kursiu savo podcastą!

Prisėdusi prie popieriaus lapo vienu ypu surašiau penkiolika temų. Nuo to, kaip patirti orgazmą iki turinčių negalią žmonių sekso. Pradėjau gvildenti monetizacijos klausimą. Galvojau, iš kur aš gausiu pinigų podcastui?

Kitą dieną su reikalais važiavau į didelį prekybos centrą. Ten nuėjau į tualetą ir, uždariusi duris, pamačiau A4 formato erotinių prekių parduotuvės reklamą. Staiga suvokiau, kad šiais klausimais egzistuojantys tabu paveikė ir erotinių prekių reklamą. Jų reklamai vieta skiriama tik ant vidinės tualeto durų pusės. PUIKU! Jie galės reklamuotis pas mane, tokiu būdu paremdami mano podcastą.

Tyrinėjau toliau ir iš savo Lenkijoje gyvenančio draugo sužinojau, kad katalikiškoje Lenkijoje, kurioje net abortai uždrausti, sėkmingai gyvuoja radijo laida, skirta seksui. O mano ant popieriaus lapo užrašytos temos, palyginus su tom, kurios gvildenamos toje laidoje, atrodė kaip viso labo nekalti pirstelėjimai!

Pakalbėjusi su savo knygos projekto kuratoriumi apie šią idėją, išgirdau: „O, mes kaip tik išleidome knygą apie seksą. Atsiųsim jums!“ Taip aš pradėjau skaityti vokiečių seksologės Ann-Marlene Henning knygą „Meilės praktika“ ir dar labiau užsidegiau šia tema!

Per instagram man žinutę parašė Julia, kuri devintoje klasėje su mama iš Lietuvos išvyko gyventi į Niujorką ir dabar ten budina žmonių seksualumą. Ji pasakė: „Rašyk man, jeigu kils klausimų – visada padėsiu!“ Dabar Julia yra viena iš mūsų komandos narių, su ja rengiu interviu įvairiomis temomis.

Vienos savo instagram sekėjos dėka atradau seksologę iš Australijos, Juliet Allen ir jos podcastą. Jos nagrinėjamos temos, mintys, mane įkvėpė dar labiau.

Atradau, kad siaurai suvokdavau lytinį aktą – ilgą laiką šiuo žodžių junginiu apibrėždavau tik heteroseksualių žmonių vaginalinę sueitį, kurios metu orgazmą patiria vyras ir gal moteris, bet nebūtinai. Pradėjusi domėtis supratau, kad neverta telktis tik į lytinį aktą, reikia praplėsti savo suvokimą ir formuoti savo autentišką ryšį su seksualiniu gyvenimu. Seksas gali būti oralinis, vaginalinis, analinis, jis gali vykti net neliečiant vienam kito, o jo dalyviai gali būti įvairių formų, lyčių ir amžiaus žmonės (žinoma, nereikėtų pamiršti įstatymų ir suvokti, kad viskas turi vykti abipusiu laisvu sutikimu tarp fiziškai ir psichologiškai subrendusių žmonių). Seksas gali vykti ne tik lovoje ir nebūtinai turi baigtis orgazmu. Seksualinį gyvenimą apima mūsų bendravimas, žinutės, prisilietimai, žvilgsniai, dėmesys – tai yra svarbi, per mūsų gyvenimą besidriekianti energija. Ji neegzistuoja atskirai. Ji eina kartu su mumis.

Tuomet, kai galutinai pasiryžau kurti podcastą, supratau, kad norėčiau sukurti ir puslapį su tekstais. Tik, viena bėda, nemokėjau kurti puslapių. Parašiusi vienam draugui, gavau atsakymą: „Parašyk Kotrynai, jai gali būti įdomu“.

Taip mano gyvenime atsirado Kotryna ir aš atsiradau jos gyvenime. Jau kitą dieną registravome domeną nebegeda.lt. Kotryna sukūrė puslapio griaučius ir vidinius organus. Kotryną žinojau kaip sėkmingą tinklaraštininkę, vieną gražiausių instagram asmenybių ir kaip poros mano draugų labai gerą draugę. O dabar ją atradau kaip bendro projekto partnerę.

Mes greitai radome iliustratores kurikuri, kurios sukūrė šiam puslapiui veidą. Daug lietuvių fotografų sutiko savo nuotraukas duoti puslapio iliustracijoms. Susipažinau su seksologe Laura Butvilaite. Ji sutiko prie mūsų prisijungti. Daugybė žmonių mums padėjo nė nežinodami, kaip visa tai atrodys. Podcastus įrašydavau savo telefono diktofonu, o garso režisierė Kata Bitowt, šiek tiek niršdama dėl prastos kokybės, paversdavo ją „pakenčiama“.

Kotryna ir Beata, šio puslapio kūrėjos

Nuo tos dienos, kai parašiau Kotrynai, mano kiekviena diena tapo vis pilnesnė. Mes verdame nuo idėjų, atrandame ir viena kitą visame šiame sūkuryje. Sėdime kavinėje ir užsimiršusios pradedame garsiai aptarinėti erekcijos disfunkciją arba tai, kaip įsidėti menstruacinę taurelę. Matyt, taip ir atrodo partners in crime.

Sėdime kavinėje ir užsimiršusios pradedame garsiai aptarinėti erekcijos disfunkciją arba tai, kaip įsidėti menstruacinę taurelę. Matyt, taip ir atrodo partners in crime.

Ačiū jums, kad esate su mumis, kad dalinatės, padedat, patariat. Tai užpildo džiaugsmu mūsų širdis ir veda dar ryžtingesniu žingsniu link didelių mūsų tikslų. Šiandien sukako mėnuo nuo tada, kai paleidome nebegėdą į viešumą. Dalinamės su jumis tuo, ką mums jau pavyko nuveikti ir pasiekti.

Nelaikykite savo pačių idėjų tik sau, galbūt mano šis tekstas jus įkvėps. Niekada nežinot, į kokią nuostabią kelionę jus pakvies jūsų idėja.
Būkit drąsūs <3

Komentarai (5)

  • Jurgita

    Stebiu jus, skaitau, klausau – viskas čia labai gerai. Džiaugiuos, kad tampam atviresni ir drąsesni, o jūsų tekstai ir komentarai po jais tik parodo, kad tai, ką visi slepiam ir tyliai šnabždamės yra taip svarbu ir artima kiekvienam. Tikrai negėda, kad yra nebegėda 🙂

    reply
  • Arnoldas

    Man jau 83 metai. Bravo – Beata ir Co. Pritariu Jūsų veiklai. Turiu sukaupęs daug informacijos Jūsų nagrinėjamais klausimais ir mielai tai perduočiau Jums.

    reply
    • Viktorija Petkevičiūtė

      Arnoldai, parašykit mums laišką adresu man@nebegeda.lt, pakalbėsim 🙂

      reply
  • Daiva

    Labai reikalinga tema moterims, esu temperamentinga, meistriska naujovems, kurios tiesiog ateina exprontu, santykiuose su atitinkanciu partneriu tai gana padeda islaikyti santykius, nueuzsibunant kasdienybei

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.