Kaip atpažinti tikrą orgazmą nuo suvaidinto?

Ar kada nors mylintis su partneriu (-e) tau buvo iškilęs klausimas: ar jis (-i) tikrai ką tik patyrė orgazmą, ar tik jį suvaidino? Kaip atpažinti tikrą orgazmą nuo suvaidinto? Šia tema yra atlikta daugybė tyrimų, kurie atskleidžia, kad apie partnerio (-ės) orgazmo tikrumą svarsto ne vienas žmogus.

Viename tyrime buvo nustatyta, kad net 50 % moterų yra nors kartą suvaidinusios orgazmą. Dažniausiai tai vyksta sueities metu (kai varpa įvedama į makštį), tačiau respondentės pažymėjo, kad yra vaidinusios orgazmą ir oralinio ir telefoninio sekso metu, taip pat partnerei (-iui) užsiimant stimuliacija ranka.

Kaip atpažinti tikrą orgazmą nuo suvaidinto?

Skirtingi mūsų kūnai skirtingai reaguoja į orgazmą, tad suprasti, ar jis tikras, ar tik suvaidintas, yra tikrai sudėtinga. Tačiau pasidalinsime keliais faktais apie orgazmus, kurie galbūt padės lengviau perprasti kūno reakcijas patiriant orgazmą.

1. Kai kurie orgazmai priverčia kūną virpėti

Kai kurie žmonės orgazmo metu arba iš karto po jo patiria tam tikrus nevalingus raumenų susitraukimus. Susitraukimai gali būti juntami makštyje, užpakalyje, šlaunyse, kojose, netgi skrandyje. Tačiau jeigu tavo partnerio (-ės) raumenys po orgazmo nesusitraukinėja, tai dar nereiškia, kad orgazmas buvo suvaidintas. Kiekvienas kūnas skirtingai reaguoja į pojūčius, tad kūno virpėjimas negali būti įvardijamas kaip šimtaprocentinis orgazmo įrodymas.

2. Po orgazmo pasikeičia kvėpavimas ir širdies ritmas

Orgazmo metu arba iškart po jo gali pastebėti, kad kvėpuoji giliau, o ir širdies ritmas yra lėtesnis nei sekso pradžioje. Vienas 2008 metais atliktas tyrimas parodė, kad vidutiniškai širdies susitraukimų dažnis buvo didžiausias orgazmo pradžioje ir maždaug po dešimties ar dvidešimties minučių jis grįžo į pradinį lygį.

3. Po orgazmo kūnas kurį laiką būna jautresnis

Nors kiekvienas kūnas į orgazmą reaguoja skirtingai, tikriausiai ne vienam yra tekę susidurti su tuo keistu jausmu, kai po malonumo norisi tiesiog šiek tiek pagulėti ir pailsėti, nes visas kūnas yra pernelyg jautrus prisilietimams. Tad norint tęsti sekso žaidimus, rekomenduojama kurį laiką susikoncentruoti į kitas kūno vietas, aplenkiant vulvą.

Nežinau, ar mano partnerė patyrė orgazmą – ar turėčiau jos to paklausti?

Moters malonumas yra itin delikatus, tad partneris (-ė) ne visada gali suprasti, ar viskas buvo tikra. Kaip išsiaiškinti, ar partnerė patyrė orgazmą, jos neįžeidus?

1. Nespėliok apie patirtą orgazmą – geriau atsargiai to paklausk

Kai bandome iššifruoti, ar partnerės orgazmas buvo tikras apie tai jos nepaklausę, netyčia galime sudaryti įspūdį, kad nepasitikime. Norint mėgautis geru, abipusį malonumą užtikrinančiu seksu, reikia kalbėtis. Tiesa, kadangi tema yra gana jautri, klausimus reikia gerai apgalvoti. Pavyzdžiui, pokalbį pradėti nuo tokių klausimų: „Noriu, kad su manimi patirtum malonumą. Ar yra tam tikrų dalykų, kuriais ypač mėgaujiesi sekso metu? Galbūt galime daryti tuos dalykus dažniau?“

Jeigu vis dėl to nesmagu apie tai kalbėtis tiesiai šviesiai, galite išbandyti specialiai tokiems pokalbiams skirtas kortas iš „Nebegėdos“ parduotuvės.

2. Leisk partnerei parodyti, kokia stimuliacija jai patinka labiausiai 

Savo kūną pažįstame geriau už kitus, tad visai nenuostabu, kad puikiai žinome, kas mums suteikia malonumą. Užduok tokį arba panašų klausimą: „Skaičiau, kad sekso metu stimuliuojant klitorį patiriamas didesnis malonumas. Galbūt nori parodyti, kaip save lieti? Arba gal gali mane išmokyti judėti taip, kaip tau patinka? Mane jaudina vien mintis apie tai.“

Toks pokalbis parodys partnerei, kad tau rūpi jos malonumas, tad tikėtina, kad ji jausis saugiau ir labiau atsipalaiduos sekso metu. O tau bus puiki proga stebėti, kaip ji masturbuojasi, ir išmokti viską daryti lygiai taip pat.

3. Pasiūlyk paįvairinti seksą ir įtraukti sekso žaislus

Sekso žaislai ypatingi tuo, kad turi daug funkcijų, padedančių patirti malonumą toms, kurios orgazmo nepatiria. Visiškai normalu, kad kai kurioms moterims reikalingas tam tikras intensyvumas ar kitokia technika, kurią suteikti gali tik sekso žaislai. Tad pasiūlyk savo partnerei šiek tiek paįvairinti jūsų sekso rutiną ir įtraukti į ją sekso žaislą. Tuomet orgazmą pasiekti bus tikrai lengviau.

Kad abiem būtų drąsiau, galite išbandyti rinkinį poroms, į kurį įeina ir klitorinis vibratorius, ir penio žiedas. Naujais malonumais galėsite mėgautis abu.

Juk seksas nėra susijęs vien tik su orgazmu – čia svarbiausia smagiai praleisti laiką ir atrasti naujas malonumo formas.

Ir visgi, kodėl moterys kartais suvaidina orgazmą?

Kartais moterys suvaidina orgazmą dėl geresnės partnerio savijautos. Viename tyrime buvo nustatyta, kad kartais visiškam vyro seksualiniam pasitenkinimui reikia, kad jų partnerė patirtų orgazmą. Todėl norėdamos patenkinti partnerį, moterys dažnai suvaidina orgazmą. 

Dar viena priežastis – įsivyravę mitai, kad moters orgazmas yra itin sunkiai pasiekiamas – kartais net ir pačios moterys tuo patiki ir pamiršta apie save. Vis dėlto mes tikime, kad orgazmą gali pasiekti kiekviena moteris. Svarbiausia nebijoti ieškoti, bandyti, eksperimentuoti, iš naujo pažinti savo kūną ir nebijoti į seksą įtraukti naujų dalykų – tegu kelionė orgazmo link prasideda jau dabar.

 

Šaltiniai: 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19707929/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18635976/

https://www.psychologytoday.com/us/blog/inclusive-insight/201909/3-reasons-women-fake-orgasms 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.