Ką reiškia būti ragana?

Ar

esate girdėję, kad iki Indoeuropiečių Lietuvos regione pagrindinės dievybės buvo Laima, Giltinė ir Ragana, o dar prieš tai Laima buvo tiesiog Deivė-Paukštė, o Giltinė – Deivė-Gyvatė? Ką žinome apie moteriškas dievybes, garbintas mūsų kraštuose iki XVa.? Šioje laidoje galėsite išgirsti apie daugybę galbūt Jums dar nežinomų moteriškų deivių, sužinoti apie joms pavaldžių gamtos bei gyvenimo sričių pasiskirstymą. Taip pat kartu su ugnies misterijų kūrėja, etnokultūros tyrinėtoja Egle Valente ir filosofijos daktaru Ignu Šatkausku kalbėsime apie Žemę kaip vieną iš pirmųjų pasaulyje pradėtų garbinti deivių. Pasidalinsime keliais burtais, skirtais pavasario laikotarpiui, o Ignas papasakos apie Indijos pietuose gyvenančią matriarchatinę Kasių gentį.

Dabartinis raganos suvokimas labai dažnai būna negatyvus. Kita vertus mes galime į ją žiūrėti kaip į reginčiąją, perkeisti gebančia. Rega tai nėra tik matymas akimis. Reginti – tai visuotinybę pažįstanti, vidutinybę išmananti ir perkeisti toje visuotinybėje taip kaip reikia galinčią.

Epizodo vedėja: Julija Šatkauskaitė
Epizodo pašnekovai: Eglė Valentė ir Ignas Šatkauskas
Garso režisierė: Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Ugnė Unguraitytė

Jums taip pat patiks: Meditacijos ABC pradedantiesiems

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.